Hirdetés

2019. június 17., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-31 14:28:25

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#8001) *Ropi* válasza Clemi (#7999) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

"...Olyan, mintha senki nem használna ilyen Cullmann vakut..."

Ez valószínűleg azért van, mert tényleg senki nem használ Cullmann vakut. ;) :)

Nagyon sok fotóst ismerek mindenféle kategóriából (kezdőktől a profikig), de egynek sincsen Cullmannja. Persze lehet, hogy csak én ismerkedek rossz fotósokkal... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8002) Dr V válasza Clemi (#7999) üzenetére

Dr V
(őstag)

És mi a helyzet a Metz és Sigma vakukkal?

(#8003) Clemi válasza Dr V (#8002) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

Azokat nem néztem, illetve a Metz-ről annyit olvastam, hogy alkatrész pl sehol nincs hozzá, még a szervizekben sem, de 30e körüli árban csak ezt találtam, és a Yongnuo-t, de a Cullmann-t legalább lehet kapni több helyen, és ezért az árért a felsorolt tudás nem lenne rossz, csak jó lenne ha kapnék pár véleményt, vegyem-ne vegyem. Tényleg nincs 60e-m egy vakura.

ASUS TUF H370, Intel I5-8500, Nvidia GTX-1060 3GB, 32GB DDR4

(#8004) adamka16 válasza Dr V (#8002) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Nekem 51-es Metz van 500D mellett, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Viszonylag gyorsan is tölt, nekem nagyon bejön. Anno lealkudtam 60-ra a 220V-nál, de sztem megérte az árát.
Egyik ismerősöm vett egy 61-es Sigmát N D90-re, de ő is meg van elégedve vele, igaz lassan tölt (nem Super szériás) de hatalmasat villan. Szintén neki volt korábban egy másik sigma még sony vázon, arra se panaszkodott soha.

Metz mellett még annyi szól, hogy made in germany + usb-n frissíthető a firmware.

[ Szerkesztve ]

(#8005) *Ropi* válasza Clemi (#8003) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Persze, hogy nincsen alkatrész a Metzekhez, mivel nem javítják, hanem cserélik, vagy Németo.-ba küldik javításra. ;)

A régi Sigmák meg, amik viszonylag jó áron lennének, nem mennek az újabb vázakkal, mint az 550D. Ez a Sigma vakuk rákfenéje, hogy nem veszik meg a kommunikációs protokollt a Canontól, hanem visszafejtik. Így minden újabb váznál firmware-t kell frissíteni a vakukon, hogy menjenek vele...Olcsó, de leginkább megbízhatatlan megoldás. :U

[ Szerkesztve ]

(#8006) Clemi válasza adamka16 (#8004) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

Háááát a Metz árban Canon gyári vaku kategória, és ha annyit szánnék egy vakura, akkor Speedlite EX sorozatból vennék, szóval nem mindegy, hogy 30e vagy 60e egy vaku ára, legalábbis nekem sajnos nem.

ASUS TUF H370, Intel I5-8500, Nvidia GTX-1060 3GB, 32GB DDR4

(#8007) adamka16 válasza Clemi (#8006) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Én is így voltam mikor vakut akartam vásárolni, hogy ugyan annyi volt az 51 metz és a 430 exii, de mégis inkább a nagyobb fényerő döntött meg, hogy újat vegyek és lenyeljem a békát. Yongnuo vakukat nézegetném, de azokra nem igazán van garancia sehol meg amiket kaptam infót vakuszervizektől, van hogy úgy elromlanak, hogy javítani sem lehet őket.
Talán még egy használt metz 48 vagy canon 430 ex lenne jó alternatíva.

(#8008) *Ropi* válasza Clemi (#8006) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nyugodtan nézhettek használt vakukat is, úgy már rögtön barátságosabbak az árak. Csak ne rendezvényfotóstól vegyétek, mert az valószínűleg széthajtotta (kivéve ha korrekt volt és eladás előtt csövet cseréltetett benne :U ).

Használt vaku irányárak (állapottól függően plusz-mínusz 5.000.- eltérés lehet):

Canon 580EX I: 65.000.-
Canon 580EX II: 85.000.-
Canon 430EX I: 35.000.-
Canon 430EX II: 45.000.-
Metz 58 AF-1: 65.000.-

(#8009) adamka16 válasza *Ropi* (#8008) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Még a Metz 48 is ideférhetett volna, 40e alatt kapni

(#8010) *Ropi* válasza adamka16 (#8009) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Annak nem tudtam az árát fejből. :B

(#8011) .DLL válasza *Ropi* (#8010) üzenetére

.DLL
(PH! nagyúr)

Nem rég jelent meg két vakuról is cikk a Pixinfo-n, az egyik: Triopo

szerk.: hopp, ez nem erre akart válasz lenni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#8012) *Ropi*

*Ropi*
(Topikgazda)

No, ilyet is megértünk: Joe McNally új vakus könyvéből szemezgetett a Photoshop Disasters... :Y :D

(#8013) KTTech válasza *Ropi* (#8012) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Épp most rendeltem meg a könyvet... :)

www.kttech.hu - Huawei Honor Note 8 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#8014) *Ropi* válasza KTTech (#8013) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

:)

Mikor vagy hívható? :U

(#8015) KTTech válasza *Ropi* (#8014) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Holnap ráérek egész nap, ma megyek ide, ha van kedved gyere:
http://www.spencerhillmagicband.hu/

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu - Huawei Honor Note 8 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#8016) *Ropi* válasza KTTech (#8015) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ma 21h-ig itthon kell lennem: jönnek hozzám. Holnap hívlak, ha már átlátom a napot (Karácsonyi ügyintézés, ilyesmik vannak tervbevéve). :)

(#8017) aor

aor
(tag)

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek a 1100d-ről, használ vki ilyet?
Nagyon e gépben gondolkozok, főleg anyagi okok miatt, bár nem hiszem, hogy kompakt gép után egyből egy több 100eft-s géppel kéne indítani. No meg inkább csak hobby-szerűség?

Szóval.. Vélemény? Tapasztalat?

Danke

(#8018) .DLL válasza aor (#8017) üzenetére

.DLL
(PH! nagyúr)

Szerintem korrekt gép. Nekem nincs ilyen de fogta már kattintgattam vele, 550D után nem rosszabb sokkal a fogása, kicsit csúszósabb a gumi hiánya miatt. Kezdő DSLR-esként úgyis először a képminőség fog lenyűgözni, az az új képi világ amit a kompaktok után kapsz, s majd később fog csak szűkössé válni a szolgáltatáskínálat vagy a sebesség, ha egyáltalán. Nem ismerem az anyagi kereted, de ennyi pénzért egy korrekt belépő gépet kapsz általa.

(P.H.)

(#8019) aor válasza .DLL (#8018) üzenetére

aor
(tag)

pénzben talán a nikon d3100 férne bele, de nekem kéne a magyar menü! :)
az 550D már nekem sokba kerül.

(#8020) *Ropi* válasza aor (#8019) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Látom már, szótárral fogsz fotózni, legalább külföldi turistának néznek. ;) :))

(#8021) *Ropi* válasza *Ropi* (#8020) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ebben stílusosan hordhatod a szótárt magaddal. ;) :))

(#8022) aor válasza *Ropi* (#8021) üzenetére

aor
(tag)

hehe... :)

(#8023) .DLL válasza aor (#8019) üzenetére

.DLL
(PH! nagyúr)

Kérlek ne a menü nyelve miatt válassz gépet, használattól függően egy hét, max. egy hónap alatt megtanulod mi micsoda rajta. Ebben a fórumtársak is segítenek, magát a kifejezést pedig amúgy is tanulni kell, mi az hogy második redőny, mi az az előzetes tükörfelcsapás, csak hogy ez egyszerűbbeket említsem, de aki először hall róluk annak magyarul sem mondanak sokat.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#8024) Klemice válasza *Ropi* (#8021) üzenetére

Klemice
(senior tag)

Ilyet itthon lehet kapni? :)

(#8025) *Ropi* válasza Klemice (#8024) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nem hinném, hogy egyáltalán bárhol lehet: ez csak promóajándék szerintem. :U

(#8026) KTTech válasza KTTech (#8015) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Én azért az első sorból nyomtam a bulit :) igaz az ödémakettővel a kezemben :DDD

(#8027) *Ropi* válasza KTTech (#8026) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nem is te lettél volna... :N

(#8028) Dr V válasza aor (#8017) üzenetére

Dr V
(őstag)

Itt hidetnek egyet 90ért, 1 hónapos, garis +4gb sd kártya, meg 13ért portrémarkolatot, de sztem a kettő együtt 100ért a tied lehet. Jó vétel. (tanácsként írom, h vegyél hozzá táskát is, igencsak hasznos tud lenni. Ha csak áll az asztalon akkor sem a por száll rá a gáre, a táska vigyáz rá)

(#8029) fattyu válasza Dr V (#8028) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

és akkor már vegye meg hozzá az 50est is mert ennyiér az jóság és megtudja miért jó a gyors üveg. :D

too many guitars, too little talent.

(#8030) Dr V válasza fattyu (#8029) üzenetére

Dr V
(őstag)

Sztem azzal még egy kicsit várjon. A fixek inkább művészibb lencsék, tudni kell velük koponálni. Aki belép a "nagyok" világába annak vmi jó kis alap zoom kéne, pl a 17-50es 2.8 tamrn. Az is elég gyors.
Vagy 18-200as canon, a elég a 12Mpixel felbontáshoz és a stabilizátora csodálatos. 17-85öset nem vegye meg. Nekem volt 17-85, de a 18-200 sokkal annál.

(#8031) fattyu válasza Dr V (#8030) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

Marhára nem értek egyet.
Ha hobbinak akarja és tanulni is akar akkor tök hasznos egy fix is.

Arról nem beszélve hogy a fényerő az nem tapasztalatfüggő hanem hasznos és jó dolog, és a kis dofos játék nagyon élvezetes tud lenni egy kezdőnek is. Arról nem is beszélve hogy mennyi értelmes kép készül el ami a 3.5-5.6 vagy rosszabb üvegekkel élből kuka.

[ Szerkesztve ]

(#8032) aor válasza .DLL (#8023) üzenetére

aor
(tag)

Szia!

A nikon-t jobbnak tartod??
Műszaki paramétereket böngészve, én csak apróságokat véltem felfedezni?

(#8033) aor válasza fattyu (#8031) üzenetére

aor
(tag)

Két obit ajánl hozzá...

Canon EF 35-70mm F3.5-4.5 és Canon EF 50mm 1.8 MK II.

Na most, boltban a 18-55 is-t adják a géphez. E két obit nem ismerem, de ma utána olvasok, de addig is, melyik lenne jobb a géphez a 3közül?

(#8034) Dr V válasza fattyu (#8031) üzenetére

Dr V
(őstag)

Nekem az 50es fix elsőre nem lett volna a legjobb, a nagylátószög térhatása hiányzott volna, részlet v portréfotózáshoz meg kevés a fix 50. Amikor először volt a kezemben az 50es kissé csalódás volt, mert nem tudtam hogyan tapasztaljam meg a szép háttérelmosását (akkoriban egy 18-55öt nyúztam :) Igaz, most, h már tudom, h mit lehet művelni egy jó 50essel van már egy manuális 50esem. Egész jó áron jutottam hozzá, a külseje sérült, ezért a pénzt visszakaptam érte, de a lencsék szépek :]

[ Szerkesztve ]

(#8035) Dr V válasza aor (#8033) üzenetére

Dr V
(őstag)

A 35 apsc-n 56nak szémít, ami már sok... sztem a fentebb ajánlott tamront vegyed hozzá első objektívenk. Jobban jársz vele, mint a canon is kitobijával, a rajza sokkal szebb. Elég hamar rájön az ember, h a rajzolat sok esetben aranyat érhet :)
A kérdésedre válaszolva kitobit vegyél, így lesz nagylátószöged. A neten elég sokan hirdetnek IS kitobit, géphez katák, de lecserélik. Rendszerint jó állapotúak és nem utolsó sorban néhány ezres a zsebedben marad, amiből tudsz venni egy telét v vakut (inkább 55-250as canon telét, olcsó és jónak monjdák sokan).

(#8036) aor válasza Dr V (#8035) üzenetére

aor
(tag)

Annyit tennék gyorsan hozzá, hogy elsősorban táj-természetfotózás, épületek lenne, és persze minden más:)

(#8037) fattyu válasza Dr V (#8034) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

apscn 80an amivel tök jól lehet portrézni.

És nem egyetlen üvegnek mondtam én sem. nyilván egy darab 50mm nem lesz jó valakinek aki mindenfélét akar fotózni.

De ennyi pénzért ezt a fényerőt nem kapod meg sehol még a közelében sem és az 1.8 az öröm. ennyi.

(#8038) Dr V válasza aor (#8036) üzenetére

Dr V
(őstag)

Akkor tamron a te lencséd Itt egy teszt róla. Akár újat, akár használtat veszel belőle, mindenképpen teszteld a fókuszt, mert vannak amelyek nem mindig pontosak. (használt ára most 70 körül mozog. Figyeld az index fotós fórumait, ott szoktak lenni ilyen lencsék v írd be, h keresel ilyet, biztos kapsz pozitív választ)

[ Szerkesztve ]

(#8039) Dr V válasza fattyu (#8037) üzenetére

Dr V
(őstag)

Lejárt az időkorlát...

Inkább 20ért egy 1.4es manuálisat+af chipes adatert. Általában verik a canon 50esét és annak a fókusza tévedésre hajlamos.

De befejeztem, emrt a kollegának ettől még nem lesz könnyebb dolga :)

[ Szerkesztve ]

(#8040) aor válasza fattyu (#8037) üzenetére

aor
(tag)

na most már kezdek elveszni az obikban. :D

adott egy váz, amihez kell legalább egy obi. Egyszerre nem fogok tudni 2-3 obit venni. :)
Boltban most 120eft a 18-55 is kitobival.
Eddig úgy gondoltam, hogy a kitobi mellé majd vmikor egy Canon EF-S 55-250 mm 1:4-5,6 IS vagy egy Canon EF 70-200mm f/4L USM, attól függően melyikre lesz pénzem, ill. még ajánlottak egy Tamron SP-AF 70-300 F/4-5.6 Di VC USD.
Szóval az elképzelés eddig ez! Vélemények? :)

ui: ebben az esetben a váz, plussz markolat, és nézzek vhol obit hozzá? a kettő közül melyik használható általános célra(még nem tudta, infót beszerezni, félszemmel meccset nézek :DD )

[ Szerkesztve ]

(#8041) fattyu válasza aor (#8040) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

hát a 3 tele közül egyértelműen a canon L. körberajzolja a többit.

(#8042) Dr V válasza aor (#8040) üzenetére

Dr V
(őstag)

Mivel valszeg 120ból hoznád ki elsőre ezért a tamron+újeszerü váz (70+90) kissé meghaladja a keretedet. Az elképzelésed obik terén jó, majd alakul a későbbiekben, h merre szeretnéd növelni a látószögedet. De én a helyedben még mindig használtban gondolkozok, kb 10.000 tudnál így spórolni (90+20 és uv szűrő és memkarid is lenne így, sokan ezen kiegészítőkkel adják a portékájukat)), maradna pénz egyéb kiegészítőre. A bolti verzióhoz ha nem adnak memóriakártyát akkor az is plusz kiadás.

(#8043) aor válasza fattyu (#8041) üzenetére

aor
(tag)

meg az ára is :)

(#8044) aor válasza Dr V (#8042) üzenetére

aor
(tag)

memó van a régiből, egy ilyen

ha a srácnak még meg van, nyilván jó vétel, csak a váz boltban 110-től indul.
De ahhoz kéne egy általános célra (is!!) használható obi...na ebben segítsetek, mint első obi. :) 18-55 is használtan?? vagy más?? A rendelkezésre álló összeg az tényleg kb. 120eft, talán 10-15tel megtoldható, de ez sok mindentől függ még.

[ Szerkesztve ]

(#8045) Dr V válasza aor (#8044) üzenetére

Dr V
(őstag)

A használt 18-55 jó lesz kezdésnek.Később le lehet cserélni egy jobbra. Használt obi vásárlásakor alaposan teszteld le az obit. Kevéssel feljebb belinkelet egy cikket erről a témáról Nm emlékszem, h a blende teszt hogyan van a cikkben, ezért leírom. A blendét beugarsztod a mélységélesség ellenőrző gombbal és a teljes zoomtartományon végigtekered az obit. Nem szabad a blendének kinyílnia, különben felejtsd el azt a lencsét.
Ha komolyan gondolkodsz a fotózásabn a portrémarkolat jól fog jönni. Nekem a 40dhez 1szer nagyon kellett volna. Azóta van :) 120ból kijössz markolattal vagy spórolsz egy 10est :)

[ Szerkesztve ]

(#8046) fattyu válasza aor (#8044) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

abból sok van használtan. 120-150 között láttam már, ha jól rémlik.

(#8047) aor válasza fattyu (#8046) üzenetére

aor
(tag)

mire is gondolsz? :)

(#8048) Dr V válasza aor (#8047) üzenetére

Dr V
(őstag)

Hadd találjam ki: Canon 70-200 f/4 USM L Gondolatolvasást vállalok. Támogat az Uri Geller alapítvány "Mukogy" :DD

[ Szerkesztve ]

(#8049) aor válasza Dr V (#8048) üzenetére

aor
(tag)

sejtettem ;), de az egyelőre az álom kategória. :)
Most még az első obival vagyok gondban, de asszem marad a 18-55 is, nemigen látok hasonló árban jobbat...

Viszont amit eddig használtan találtam az is 20eft körül mozog, boltban pedig 22eft. Az a 2eft lehet megéri a 12 hónap garit... :)

[ Szerkesztve ]

(#8050) KTTech válasza fattyu (#8046) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Inkább 100-110E a reális egy használt 70-200/4L USM-ért :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.