Hirdetés

2019. június 27., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-31 14:28:25

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#36001) optikus válasza t.imi (#36000) üzenetére

optikus
(senior tag)

nem ertek hozza, de lattam mas is ezen vivodik:
https://www.dpreview.com/forums/thread/4160884

en ma mar biztos nem vennek is nelkuli obit, mas kerdes hogy az 55-200 f4-5.6 nem valami acelos, mert amit a is hozzad azt a 70-200 f4-en adja.

Buy books not gear.

(#36002) *Ropi* válasza t.imi (#36000) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ha makrózni akarsz, akkor kell még közgyűrű vagy előtét lencse is mindkét üveghez, de tény, hogy a 70-200 flexibilisebb. Beltérben viszont mindkettő kezdőértéke hosszú lehet, ha nem tudsz hátrálni, futkorászó kisgyereket meg csak olyan vázzal tudsz meglőni a 70-200-al, ami használható ISO 12800-at tud (kb. a 6D és az 5D3, 5D4, meg az 1Dx, 1Dx2).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36003) copass válasza optikus (#36001) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

ha van elég fényed akkor nem számít hogy a végén 5.6-on vagy, akkor van gond ha nincs fényed elég. akkor az f4 már jól jön, a stabit meg sorozattal lehet pótólni, 3-6 képből lesz egy éles alapon!:D
természetesen az értelmes határok között a záridővel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis."

(#36004) optikus válasza copass (#36003) üzenetére

optikus
(senior tag)

hat ja fenybol mindig keves van, foleg belterben, ezert is valt be nekem az IS, de persze a bemoccano alanyokon nem segit csak az iso emeles+zarido csokkentes (esetleg vaku).

Buy books not gear.

(#36005) t.imi

t.imi
(őstag)

Köszönöm urak!

A 70-200 IS-el az árán kívül semmi gondom sincs. De az nagyon :)
Makró obi van, asszony vagy azt, vagy a 18-135-t nyomja, ezért kellene egy normális darab. Nekem a 10-18, 20, 70-300 marad, a tele eléggé harmatos.
Makrót idézőjelben értettem, bocsánat! Nem 1.5 méter, hanem 80-90cm a tárgytávolság.
Néztem még a Tamron 70-200 di ld-t, ott meg a DC motort szidták a lassúsága, sok fókusz tévesztés miatt.
Így maradt a Canon f4-es a kalapban.

Jah, 800d és 750d van, FF egyelőre nincs tervben :(

[ Szerkesztve ]

(#36006) Regiee

Regiee
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Kezdőként segítségre lenne szükségem pár dologban.
Eos 1300d a gépem.
-Fényes nappal szép napsütésben lehet hosszú záridővel olyan képet készíteni amin a patak bemozdul? Vagy csak egy nagy fehér kép lesz a végeredmény?
-este egy tónál a csillagos eget a tóval szeretném fényképezni. 1 perces záridővel is csak egy fekete kép lett a végeredmény, semmi sem látszik. Illetve fókuszálni se tudott a gép. Mit kéne még állítanom?
Első körben ez a két dolog amire szeretnék megoldást, választ.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#36007) *Ropi* válasza Regiee (#36006) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Első kérdés megoldása: ND szűrő, a másodiké magas(abb) ISO.

(#36008) GergőBp

GergőBp
(tag)

Sziasztok!

Van különbség auto WBnál váz és váz között? Jelen esetben egy 7D, 70D, 5D4-ről lenne szó.

Üdv, Gergő

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#36009) optikus válasza *Ropi* (#36007) üzenetére

optikus
(senior tag)

meg egy jo fenyeros obi.

Buy books not gear.

(#36010) *Ropi* válasza GergőBp (#36008) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Igen van, még azonos vázak közt is.

(#36011) *Ropi* válasza optikus (#36009) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Neked is igazad van - én azt vettem alapul, hogy a meglévő felszerelésével hogyan tudja megoldani.

(#36012) szbalogh válasza *Ropi* (#36011) üzenetére

szbalogh
(őstag)

Vagy fúr egy pici lyukat a váz takarókupakra :DDD

Nick: Di5c0rD I Sigma Zoom-θ 28~80mm 1:3.5~4.5 lencsét keresek... donor állapotút

(#36013) optikus válasza *Ropi* (#36011) üzenetére

optikus
(senior tag)

miert, nd szuroje van? :D :R

Buy books not gear.

(#36014) *Ropi* válasza optikus (#36013) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nincs, de azt máshogy nem is tudja megoldani. :D

[ Szerkesztve ]

(#36015) Dyrtyho

Dyrtyho
(őstag)

Sziasztok ! Már 1 teljes éve tulajdonosa vagyok egy Canon EOS 700D tükörreflexes gépnek, és az előző évben nem úgy hozta a ki a lépés hogy tudtam volna fejleszteni objektívek terén életem első félprofi gépét, szóval azzal használtam ami alapból járt hozzá és az egy STM 18-55mm obi. Most viszont kinéztem hozzá egy EF 75-300 objektívet. Érdemes beszereznem egy ilyet ha a témák amiket általában készítek azok autós fotók, városi tájkép, és újabban portré fotózás ? AZ EF-be is van stabilizátor mód ? Előre is köszönöm a segítségeteket.

Instagram & Twitter : kriszcsanyi |"V.S.S.M.T - Vajon Steven Seagel Mit Tenne ?"|

(#36016) PuMbA válasza Dyrtyho (#36015) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

[link] :) Meggondolandó az EF-S 55-250mm IS STM is, mert az EF-S mount miatt fele annyi súlyú, kisebb, olcsóbb is és képminőségben néhol jobb is, de később nem tudod Full frame gépen használni. Tájképet és autót nem igazán szoktak fotózni ilyen obival, mert alig fér bele valami a képbe, portét vagy sportot már annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#36017) Dyrtyho válasza PuMbA (#36016) üzenetére

Dyrtyho
(őstag)

Akkor mit ajánlanátok autófotózáshoz és városi tájképekhez az STM 18-55mm mellé ?

Instagram & Twitter : kriszcsanyi |"V.S.S.M.T - Vajon Steven Seagel Mit Tenne ?"|

(#36018) Pelican válasza Dyrtyho (#36017) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

A kérdésre te tudsz leginkább válaszolni.
Mikor pl. autót fotózol, mi a gond?
Túl közel van?
Túl messze van?
Nem elég éles a kép?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#36019) optikus válasza Dyrtyho (#36017) üzenetére

optikus
(senior tag)

autot hogy fotozol? utcan, parkoloban? kiallitason, szalonban? valami versenyen, pl ralli, f1? allvannrol vagy kezbol? nappal vagy sotet helyen (pl egy kiallitason/muzeum)?

Buy books not gear.

(#36020) wildpig

wildpig
(tag)

Sziasztok. Canon 550D. Ez porszem lehet a szenzoron? Másik obival is ott van. Öntisztitás, és pumpás fujkálás nem segit. Szakszervizben ezt megtudják oldani? A kupaktól balra, majdnem egy vonalban vele, a sötétebb folt.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#36021) kem

kem
(PH! addikt)

Sziasztok!

Egy jobaratomnak allitok ossze egy szettet amit hasznalna epulet belso fotozashoz, ami a munkajahoz kell. Nem ingatlanos, inkabb personal/KKV serverszobakrol van szo. Nem fontos a szoghuseg, inkabb a fenyerosseg az erdekes. Ket variaciot szeretnek neki felvazolni, egy olcso de jot, es egy jobbat ami mar idojaras allo valamennyire, igy el tudja vinni kirandulni is batran. A keret 5-600k bolti szamlaval.

Ez lenne a ket alap, de javitsatok ki ha valakinek erre jobb otlete van, biztos vagyok benne, hogy van aki rogton tudja mik valtak be ilyesmire:

Mindenkepp APS-C:
- Canon 750D, Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM es egy Sigma 17-50mm f2.8.
- Canon 70D, Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM, 17-40F4L

Egyelore eddig jutottam az otletelesben, en egesz masra hasznalom a gepet ezert ebben annyira nem vagyok biztos. Videozni nem nagyon fog, es szerintem allvannyal moderálva se. Ha az ISO-t fel kell huzni zajosra egy kicsit az se hinnem, hogy kiszurna a szemet azert cserebe, hogy keves fenynel is hatekonyan tud dokumentalni.

Elore is koszi a valaszokat. :R

[ Módosította: #45553408 ]

Köszi!

(#36022) flyer12

flyer12
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Egy Canon 80D -ből szeretném kiolvasni az exposzámot. A DSLR Controllerrel(v1.05) próbálkoztam, de az exposzámot nem látja. Szervizen kívül mivel lehetne még ezt megtudni? Köszönöm!

flyer

(#36023) copass válasza flyer12 (#36022) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

itt találtam egy ilyet: ha jól értem akkor csak szervízben tudod kiolvastatni.
"Recent Cameras with DIGIC 6/6+ like the EOS-1D X Mark II, EOS 5DS, 5DS R, 80D, 750D / Rebel T6i / Kiss X8i and 760D / Rebel T6s / 8000D do not provide too actuation count information. It seems that Canon has removed the shutter count functionality from the firmware. As far as we know, Canon service centers can still tell you the shutter count for a fee."

[ Szerkesztve ]

(#36024) flyer12 válasza copass (#36023) üzenetére

flyer12
(kvázi-tag)

Köszönöm!Hát ez szomorú hogy nincs jogom ehhez az információhoz csak díj ellenében..

flyer

(#36025) Donki Hóte válasza kem (#36021) üzenetére

Donki Hóte
(PH! addikt)

ami a munkalyahoz kell

Egy moderátor nem tudná ezt javítani :F

15 éve a PH!-n :-)

(#36026) vicces válasza kem (#36021) üzenetére

vicces
(PH! addikt)

en a 750d - 10-18 combot választanám valamint még egy vakut hozzá "plafonozni", mert a pop-up vaku már néha lehet keskeny ehhez az obihoz. beltérhez, szűk terekhez nagyon jó ez a látószög. szinte minden belefér ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#36027) hszilard666 válasza vicces (#36026) üzenetére

hszilard666
(PH! addikt)

+1, 10-18-cal fotóztam lakásokat, full okés. Csak aztán váltottam FF-re és el kellett adnom :(

ELADÓ APPLE WATCH KERÁMIA! + 2017 MACBOOK PRO RETINA 15” TOUCH BAR SPACE GREY i7 2.8GHZ, AMD PRO 555! ÚJ ÁLLAPOT! APRÓÉRT! tinyurl.com/y4xmedpr

(#36028) Dyrtyho válasza optikus (#36019) üzenetére

Dyrtyho
(őstag)

Általában autóstalálkozókat szoktam gyakrabban fotózni, és értelem szerűen a 18-55mm obi nem minden helyzethez tökéletes, így szélesebb és esetekben szűkebb látószögű objektívek beszerzése/fejlesztése az idei célom a fotózást illetően. De mutatok is példát egy másik fotóstól vs magamtól. Vagy ez lightroom és beállítás kérdése lenne ? :F :F

Konkurens fotós munkája

vs

Saját munka

[ Szerkesztve ]

(#36029) PuMbA válasza Dyrtyho (#36028) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Ilyen sötétben minden esetben jobb egy fényerősebb obi, például EF-S 24mm f/2.8 vagy EF 50mm f/1.8 :) Mindkettő olcsóbb fajta. Aztán van Sigma 18-35mm f/1.8 200k+-ért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36030) Dyrtyho válasza PuMbA (#36029) üzenetére

Dyrtyho
(őstag)

Na és egy világosabb helyszínhez, mit javasolnátok, mert tavaly nyáron pl amikor a szabadban volt az Audi találkozó, akkor a képeim hogy is fogalmazzak, kissé túl fényesek voltak, és még lightroom-al sem tudtam csodát tenni :U :U

(#36031) PuMbA válasza Dyrtyho (#36030) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Vagy más szöget választasz vagy amikor félig lenyomod a gombot, hogy fókuszálj, akkor megjelennek a keresőbe az automatikusan belőtt fényképezési beállítások és ezután az Av+- jelölésű gombot nyomva tartva a tekerentyűvel tudsz "sötétíteni / világosítani" a képen :) A te esetedben "sötétíteni kell", szóval balra tekerni. A -1 állás az fele annyi fényt jelent. Videó róla: [link] Egyébként del körül a legrosszabb fotózni az ilyen fények miatt.

[ Szerkesztve ]

(#36032) PuMbA válasza Dyrtyho (#36030) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Ezt a videót nézd meg odafigyelve, mert bármi kérdésed van, az ebben benne van :)

[ Szerkesztve ]

(#36033) GergőBp válasza Dyrtyho (#36028) üzenetére

GergőBp
(tag)

Raybirg adott neki rendesen zajszűrést. Kit mellé elgondolkodnék a 10-18-as optikán. Tele irányba meg nem tudom mit enged meg a pénztárca, így azt nem ajánlok. Lehetne sorolni, hogy mitől lehetne jobb a fotód. Mindenképp egy IS optika + nem árt, ha esetleg fényerős is. Viszont FF vázon egy 24mm 1,4 biztos jól muzsikálna :))

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#36034) Warton válasza PuMbA (#36029) üzenetére

Warton
(senior tag)

Egy szűk garázsban nem biztos, hogy jó lesz az 50-es. Egyébként van egy ilyen, hogy 28mm 1.8 és nem is annyira horror áru és állítólag nem is annyira rossz. Erősen gondolkodom egy ilyen beszerzésén.

(#36035) *Ropi* válasza hszilard666 (#36027) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ingatlanfotózáshoz teljesen más technika ajánlott: 360 fokos kamera, amivel körbe tudsz nézni a helyszínen. :)

[ Szerkesztve ]

(#36036) hszilard666 válasza *Ropi* (#36035) üzenetére

hszilard666
(PH! addikt)

Szegény ember vízzel főz. :B

Ropi:
:DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ APPLE WATCH KERÁMIA! + 2017 MACBOOK PRO RETINA 15” TOUCH BAR SPACE GREY i7 2.8GHZ, AMD PRO 555! ÚJ ÁLLAPOT! APRÓÉRT! tinyurl.com/y4xmedpr

(#36037) *Ropi* válasza hszilard666 (#36036) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Szegény ember vizel s főz. :D Egyébként már nem olyan drágák: 100 felett nem sokkal már korrekt minőségűt kapsz - nekem 1 munkából visszahozta az árát.

[ Szerkesztve ]

(#36038) hszilard666 válasza *Ropi* (#36037) üzenetére

hszilard666
(PH! addikt)

Nekem sajnos nem fizettek annyit... Belevágnék én, csak senki nem akar alkalmazni félállásban :(

(#36039) *Ropi* válasza hszilard666 (#36038) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Azt Neked kell megoldanod...Viszont egy ilyennel sokkal jobb a teljesítményaránya az embernek, mert amíg tükröshöz kell a drága panorámafej, a sok(k) kép és a még sok(k)szor több utómunka, addig ezzel 1 kattintásból megvan és csak az állványt kell alóla kiretusálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#36040) kem válasza Donki Hóte (#36025) üzenetére

kem
(PH! addikt)

Huha elnezest. Mivel angol geprol irok magyarul ekezetek nelkul, minden ala van huzva pirossal es elolvasni is alig lehet nemhogy kiszurni egy hibat akarmilyen behemot is :D

szerk: jelentettem modoknak.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#36041) vicces válasza kem (#36040) üzenetére

vicces
(PH! addikt)

a j - ly -nak semmi köze a billentyűzet nyelvezetéhez. ezt zsigerből rosszul irod. de én letojnám az ilyen nyelvetannácis beszólásokat. tök felesleges körök ezek. :K

(#36042) optikus válasza vicces (#36041) üzenetére

optikus
(senior tag)

off: en ezt azert nem mondanam, nem szabad letojni, tanulni kell belole, vannak olyan szarvashibak amikre jobb ha felhivjak a figyelmed mintsem hogy rosszul hasznald. nekem is volt amit sokaig rosszul irtam, nem igazan neztem utana aztan jol leegettek valami fontos helyen, akkor megtanultam, hogy jobb ezeket az alap dolgokat ismerni, nagysagrendet javul a megitelesunk (mondok par peldat: kulonb/kulomb, heiseg/helyseg, egyenlore/egyelore). :R

Buy books not gear.

(#36043) *Ropi* válasza optikus (#36042) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Bocsánat a belevauzásért: "heiség" nem létezik, csak

"helység" (település, város, falu stb.) és
"helyiség" (szoba, terem stb.).

(#36044) Donki Hóte válasza optikus (#36042) üzenetére

Donki Hóte
(PH! addikt)

Azért írtam be a javításra vonatkozó kérést, mert ez a hiba szerintem is tűréshatáron kívül van. Viszont leégetés nem volt a szándékomban, csak figyelemfelhívás.

Ha valakit sértett volna a beírásom, attól elnézést kérek, nem volt ilyen szándékom :R

15 éve a PH!-n :-)

(#36045) optikus válasza Dyrtyho (#36028) üzenetére

optikus
(senior tag)

ha ilyen sotet helyen fotoznal akkor en is-es obit vennek, gondolom nem nagyon van ido allvannyal kuzdeni (bar az egy jo megoldas lenne), latoszogbol meg csak penztarcan mulik mennyire tudsz elmenni.
tul vilagos kephez: ismerni kell a gepet alapszinten, rekesz/zar beilltasa, felautomata vagy automata modokban expo kompenzacio, sztem ezeket meg a gepkonyvben is leirjak alap szinten. ha ezeken tul vagy akkor johetnek a tovabbi eszkozok, nd filter, polar szuro, esetleg atmenetes nd (sztem erre a vilagos kepre jol lehet hasznalni amikor az egyik oldal tul vilagos a masikhoz kepest, ezt nem lehet siman kiegyenliteni rekeszelessel). ezeket a hatasokat egy szintig szoftveresen is lehet utanozni, de a fizikai az igazi (ha egy kepreszlet kiegett akkor a szoftver se tudja elohozni a semmit, ezert pl egy atmentes nd ezt tudja kompenzalni). ha esetleg van egy segedero, akkor johetnek az olyan dolgok hogy tart egy egyszeru deritolapot esetleg arnyekolot, vagy vakuval rasegitesz a deritesre stb. de ennek kulon topikja is van itt, mert markafuggetlen tema.

Buy books not gear.

(#36046) optikus válasza *Ropi* (#36043) üzenetére

optikus
(senior tag)

jaja igen, igazabol csak par altalanos hibat irtam peldanak :)

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#36047) duni84 válasza *Ropi* (#36037) üzenetére

duni84
(fanatikus tag)

melyik 360-as modell? és elég részletes? tesztet már kismilliót látni mindről, de pl youtube/fb bemutatók alapján nem igazán tud dönteni az ember. én pl 1 éve egy xiaomi 360-at nyúzok, amiből végre idén fw frissítések után használható képet is elő lehet varázsolni, de elájulni nem tudtam tőle, pedig nagyjából ez a 100e kategória. (nekem a vízállóság miatt lett ő a kiválasztott még a vásárlásnál, nem feltétlenül a képminőség vagy épp "nem kínai nyelv", szóval komolyan érdekel, hogy neked a sajátoddal mi a tapasztalat. akár privátban is, mert ez itt már baromira off topic :D )

(#36048) wildpig válasza wildpig (#36020) üzenetére

wildpig
(tag)

senki? :B

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#36049) *Ropi* válasza wildpig (#36048) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Szia! Így tesztelted?

(#36050) copass válasza wildpig (#36020) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

szenzorkosz lesz, fotós boltokban lehet szenzor tisztíttatni piri pénzért.
milyen rekesszel lőtted? f22 a tiszta égbolt felé és akkor látni fogod pontosan szenzorkoszt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.