Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-31 14:28:25

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13001) k1csi válasza adamka16 (#12999) üzenetére

k1csi
(senior tag)

kb 1 árban kapni őket (mk2 új ára - mk1 használt) de nagyon ritka sajnos...

Nekem nem rémlik 40k alatt a 50 1.8 mk1 azaz aligha van egy áron a műanyag 1.8-al...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#13002) adamka16 válasza k1csi (#13001) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

én legutóbb 35 környékén láttam, az már kb majd 1 sz@r...

(#13003) raczger

raczger
(őstag)

El is kezdtem keresgélni közgyűrűket, ezt találtam legolcsóbban, ami valami jelet is továbbit az obi és a gép között: [link], nagyon gagyi, vagy nyugodtan megvehetem ezt?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#13004) Omen válasza raczger (#13003) üzenetére

Omen
(kvázi-tag)

Az 50/1.8 II höz teljessen jó kezdésnek. De nagyobb obit nem nagyon kell rárakni.

Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

(#13005) stophunter2

stophunter2
(lelkes újonc)

sziasztok!

17-55-öt szeretnék bérelni. Tudtok olyan boltot, fotóst stb akinél lehetne ilyen objektívet bérelni? ha lehet a "falunkban". Bp-en.
(vásárlás előtt állok, és nem olcsó így előbb megnyüstölném, mielőtt kimondom az igent)
köszi!

Stophunter

(#13006) stophunter2 válasza Abry (#12998) üzenetére

stophunter2
(lelkes újonc)

én elcseréltem a kit obimat egy használt 50-re. azóta nem is volt más a gépemen, pedig van 70-300-is meg a haverom 18-55-je is itt van.
egy tanácsot adnék a saját tapasztalataim alapján: f/3 alatt kezdődik a fényképezés (szvsz)

Stophunter

(#13007) hemaka válasza stophunter2 (#13005) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Azt nem tudom hol lehet olyat bérelni.
Viszont azt igen, hogy ha nem ragaszkodsz a f2.8-hoz annyira, akkor a 15-85 jobb választás lehet -90k huf-ért.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Leica M10 📷 rcx.pw

(#13008) adamka16 válasza hemaka (#13007) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

szerintem a kolléga 2. kommentjének egy része ezt kiüti kapásból :)

"f/3 alatt kezdődik a fényképezés (szvsz)"

fattyu: amire neki kell ott kezdődik. én is jobban örülnék egy 2.8-as telének és egy 2,8-as nagylátónak, amiket használok. Makrózni nem szokott valszeg ő sem, és én sem... így nem nagy érvégés az a 2.8... :D persze, pénzben más... ott elég nagy érvágás a dolog... :P

[ Szerkesztve ]

(#13009) fattyu válasza stophunter2 (#13006) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

"f/3 alatt kezdődik a fényképezés (szvsz)"

eh.. Tájkép? makró? tárgyfotók? Objektív sweet spot? :W

too many guitars, too little talent.

(#13010) hemaka válasza adamka16 (#13008) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Közben már láttam ám, de nem módosítottam, mert tök feleslegesnek érzném kiadni azt a +90k pénzt azért az extra fényerőért, ráadásul nem is portréobi vagy ilyesmi, ahol haszna is lenne...
De lehet csak én gondolom így:)

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Leica M10 📷 rcx.pw

(#13011) adamka16 válasza hemaka (#13010) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Szokni kell a változó fényerőt, én inkább ezért preferálom a fix fényű obikat. Ha gyorsan kell valamit lekapni és mondjuk Tv-ben vagy fix iso-n 18-on még van 1/30-od pl, de gyors feljebb tekered mondjuk 55-re (18-55IS-el gondolkodva :D ) vagy 85-re ha már a 15-85 szóba jött, akkor egyből nincs elég rövid záridőd hogy megfogd amit kell és utána állítanod se nagyon van időd. 15-85 akkor lenne egy nagyon jó zoom obi, ha legalább fix f4 lenne, szerintem akkor már lenne nekem is egy darab belőle... és talán nem is lenne annyival magasabb ára mint így 3,5-5,6-al. Ergo 24-105 IS USM EF-S átiratban :)
De ez szigorúan a saját, személyes véleményem :)

[ Szerkesztve ]

(#13012) *Ropi* válasza adamka16 (#13008) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

2.8 az csak egy látszólagosan nagy fényerő: a gyengébb (nem keresztszenzoros) AF rendszerek rendesen tévesztenek vele normál beltéri fényviszonyok között. 1.4-en már jóval kevesebb a probléma (ugye az AF teljesen nyitott blendét használ). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#13013) adamka16 válasza *Ropi* (#13012) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

f4 vagy f5,6-tól lényegesen több... :P

(#13014) Spirit

Spirit
(őstag)

Van egy 1000D gépecském, ami eddig tökéletesen működött. Ma viszont olyan hiba jött elő, hogy az elkészített képekből a cr2-t képtelen vagyok átmásolni gépre usb-vel kötve. Amennyiben a kártyát olvasóba teszem, a kép elkészül jpgeben és cr2-ben is, működik is,de kábellel rákötve a fényképezőt csak 2-3 mb-osnak látom a cr2-t és megnyithatatlan. A JPG-vel nincs gond. Próbáltam kártyát cserélni, aksit kivenni, másik usb-t, másik PC-t, firmware-t frissíteni, kártyát formázni. Az érdekesség, hogy 10-ből 1-szer ha átmásolom a képet a fényképezőn még 3Mb-osnak látom a képet, de a PC-n már 10Mb-osnak és meg is nyílik.
Van valakinek ötlete?

(#13015) copass válasza Spirit (#13014) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

ha jól értem akkor kábelen nem húzza át tökéletesen a raw fájlt?
megtört a kábel valszeg, de megmondom őszintén én még egyszer se használtam a kábelét!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis."

(#13016) Spirit válasza copass (#13015) üzenetére

Spirit
(őstag)

Így van. 2-3Mb-os fájl megy át, ami megnyithatatlan. Eddig semmi gond nem volt vele. Persze, kártyaolvasóval lehet használni, de egy 3e expot megélt 2,5 éves gépről van szó, ami alig van használatban, elvárnám a hibátlan működést.

(#13017) .DLL válasza Spirit (#13016) üzenetére

.DLL
(PH! nagyúr)

A mini-usb aljzat lehet, hogy kontakthibás már, de a vezeték is megszakadhatott. 2,5 év úgymond nagy idő, főleg a gyakran volt rádugva a kábel (függetlenül az exposzámtól (ezt csak te tudod)).

(P.H.)

(#13018) Spirit válasza .DLL (#13017) üzenetére

Spirit
(őstag)

De a jpg-k hibátlanul átmennek és a movrec progi is hibátlanul ad élőképet usb-n keresztül? Ez gyanús. :)

(#13019) Spirit

Spirit
(őstag)

Na azóta kiderült az is, hogy ha csak RAW-ban fotózok, akkor minden normális. Amennyiben L+RAW-ban, akkor a jpg jó, a RAW az nem jó, de kártyaolvasóval végülis másolható. Na ez akkor most mi a tököm? :D

[ Szerkesztve ]

(#13020) Zozzer888 válasza Spirit (#13019) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

Nekem kábellel csak a JPEG-eket húzza át, olvasóval mindent:) 2,5év és 3ezer expo? :Y

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13021) Spirit válasza Zozzer888 (#13020) üzenetére

Spirit
(őstag)

Nem fotós vagyok, csak elegem lett a mobilok és alsóbb kategóriás kompaktok képéből, ezért vettem egy belépő szintű DSLR-t, ezért ilyen kevés az expo.

(#13022) adamka16 válasza Spirit (#13021) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

3e az semmi... :) Én 24e-el vettem a gépem cirka 1 éve :) és nem hivatásszerűen is beleszalad már lassan a duplája :P

(#13023) Zozzer888 válasza adamka16 (#13022) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

A telefonomba van 5ezer expo...3év 3hónapos, és mindig volt mellette fényképzőm:D A DSLRt nem is mondom:S :D

(#13024) adamka16 válasza Zozzer888 (#13023) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

hát még aki sokat fotóz sorozatmódban... :P 1DX-be pillanatok alatt bele lehet kergetni ennyi expót :)

(#13025) Zozzer888 válasza adamka16 (#13024) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

naja...mondjuk a sorozatot jóideje hanyagolom:)

(#13026) killerjohn válasza adamka16 (#13024) üzenetére

killerjohn
(PH! addikt)

1D-X -be én is szívesen pörgetnék expokat :)

D3-HUD: http://www.ownedcore.com/forums/diablo-3/turbohud/

(#13027) DJ. Ru$y

DJ. Ru$y
(PH! félisten)

Megjött a markolatom meg a 2 + 2 aksim :D Töltöm az egyik 2500-as aksit... és most jövök rá, hogy kelleni fog egy dupla töltő is.... :Y Ja, és mióta felcsavartam a markolatot nem akarom vízszintbe fordítani a gépet :)

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#13028) Gulyopapa válasza DJ. Ru$y (#13027) üzenetére

Gulyopapa
(PH! addikt)

eos 600-nál el is hiszem :D

(#13029) Zozzer888 válasza DJ. Ru$y (#13027) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

nagyon hasznos dolog a portrémarkolat, én is szeretem:) Ráadásul már tudom használni az elemeim...tök jó:) Van egy 600képre elég "biztonsági tartalékom" :D

(#13030) DJ. Ru$y válasza Zozzer888 (#13029) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! félisten)

Úgy néz ki a 2500-as aksik átb@szások... véletlen felemeltem egy Phottix-ot meg egy 2500-as noname-t és a Phottix nehezebb :Y Nem mellékesen ~40 perc alatt feltöltötte a gyári töltő az 2500-as aksit... :(

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#13031) Zozzer888 válasza DJ. Ru$y (#13030) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

persze hogy átbaszás, 2x annyi kakaó van ráírva, de fele addig bírja mint a gyári akksi:D viszont az ára csak annak a 25%-a kb:)

(#13032) DJ. Ru$y válasza Zozzer888 (#13031) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! félisten)

Phottix az minőséginek tűnik elég jó súlyra is... és megkérik az árát is, ha nem ajándék a markolathoz 18€ darabja... :Y Na jól van... 11€-t megért ez a két aksi, de nem ezeket fogom előnyben részesíteni :D

(#13033) adamka16 válasza Zozzer888 (#13025) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

szinte mindig abban fotózom. kivéve mikor nem. :P

(#13034) DJ. Ru$y

DJ. Ru$y
(PH! félisten)

Egy kérdés még a markolattal kapcsolatban... haverom 5D MkII-jén láttam "bekötve" úgy a nyakpántot, hogy a markolat alján volt befűzve + a másik oldalon a gépen, szóval ilyen átlósan állt a gép ha a pántot fogta az ember. Szokás ezt így vagy maradhatok a rendes befűzésnél a csavar meg tartja a markolatot?!

(#13035) Zozzer888 válasza DJ. Ru$y (#13034) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

Persze,megtartja:)Egy olyan csavar az egész gépet megtartja egy kilós obival is...ráadásul itt nagy a felfekvő felület,a kis emelt kontúrvonalról a szélén ne is beszéljünk...megtartja:)

(#13036) DJ. Ru$y válasza Zozzer888 (#13035) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! félisten)

Váááá! Jövő hétvégére szerveznem kell egy modellt :DDD

(#13037) adamka16 válasza Zozzer888 (#13035) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Kiló fölött jobb ha már nem a váz tartja az obit, hanem fordítva ha lehetőség van rá. Markolattal állványon egy közepes telénél nagyon sokat hajlik a markolat, ekkor ajánlott levenni ha egy mód van rá és simán a gépet rá. Ugye magasabbra kerül a gép súlypontja, a markolat anyaga meg nem fém hanem műanyag és ezért sokat 'hajlik' előre.
xxxxD és xxxD sorozat alapkiegészítője lehetne egy ilyen markolat, bár ezeket nem munkára veszik, hogy hosszútávob is kényelmes legyen tartani a gépet. :P

(#13038) Zozzer888 válasza adamka16 (#13037) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

Nekem eddig csak fél kilós obival volt állványon (markolattal), azzal még nem hajlott semerre:)

(#13039) cOxeR válasza adamka16 (#13037) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Akkora üvegen már van állványgyűrű, és az ember arra talpalja a gépét, véletlenül sem a markolatra... ;)

(#13040) adamka16 válasza cOxeR (#13039) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Pontosan.. :)

(#13041) hippo0315

hippo0315
(senior tag)

Segítséget szeretnék kérni, nagy mennyiségű CR2-es képet kéne JPG-be konvertálnom, de úgy hogy ne változzon a kép minősége (pl. ne besötétedjen be, színek telítettsége ne változzon, stb.).
Előre is köszi a helpet.

(#13042) Zozzer888 válasza hippo0315 (#13041) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

Lightroom :)

(#13043) hippo0315 válasza Zozzer888 (#13042) üzenetére

hippo0315
(senior tag)

THX :R

(#13044) adamka16 válasza hippo0315 (#13041) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

canon gyári szoftvere (Digital Photo Professional - DPP) , olyan lesz a kész jpeg mint a gép kijelzőjén.
LightR- nem ismeri fel a canon picture style-okat ezért simán konvertálva sokkal fakóbb eredményt kapsz .

[ Szerkesztve ]

(#13045) fattyu válasza adamka16 (#13044) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

ha az a cél akkor minek a raw? :F

(#13046) hippo0315 válasza adamka16 (#13044) üzenetére

hippo0315
(senior tag)

Na szép, Én meg az Eos Utility-n kívül más programot nem is telepítettem a gyári lemezről.
Így jár aki lusta. :D

(#13047) adamka16 válasza fattyu (#13045) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

van mikor én is úgy felejtem, kb 95%-ban raw-ban vagyok. olyankor jól jön.

(#13048) hippo0315 válasza fattyu (#13045) üzenetére

hippo0315
(senior tag)

Spec én mindig RAW-ban fotózok, de ha kiteszem a képemet valahova, vagy valakinek oda akarom adni, akkor azt csak jpeg-ben és vízjelezve.

(#13049) fattyu válasza hippo0315 (#13048) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

... nem ez volt a pont.

Adamka javasolta DPP merthogy azzal megkapod a rawra azokat az "effekteket" amit a vázban beállítva ráhúz a jpgre.

De ha azokat akarod és azzal exportálod jpgbe akkor minek a raw....

(#13050) hippo0315 válasza fattyu (#13049) üzenetére

hippo0315
(senior tag)

Én nem állítgatom a picture style-okat, "Standar" (Normál) beállítást használok, ha valamit akarok a képekkel akkor ott a PS, és az utómunkákhoz meg a RAW a legjobb.
Sosem tudhatom, hogy a készült képek közül melyiket van ingerenciám kicsit alakítgatni.
Viszont mint irtam RAW-ot nem adok senkinek oda, csak jpg-et vízjelezve. Hát ezért kell a RAW nekem és ezért kell a tökéletes konvertálási lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.