Hirdetés

2018. december 11., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-31 14:28:25

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11701) adamka16 válasza Zozzer888 (#11700) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Abban emlékeim szerint már raktak. (mikor kezembe volt, mint ha kiírta volna, hogy érzékelő tisztítása) Használatiba érdemes megnézni talán :U :)
tévedtem: nincs benne

[ Szerkesztve ]

(#11702) drnet válasza Zozzer888 (#11696) üzenetére

drnet
(fanatikus tag)

Igen, van.

http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-1100d.2

"A Canon DSLR-ekben már évek óta találkozhatunk különféle szenzortisztítási módszerekkel, és ez alól az EOS-1100D sem kivétel. A gyártó egyrészt olyan belső kialakítást alkalmaz, mely részben gátolja a szennyeződések gépbe jutását, másrészt portaszító bevonatokkal látták el a kényesebb részeket. Az érzékelő előtti szűrőn magnéziun-fluorid réteg gátolja a nem kívánt szemcsék megtapadását. Ha ez mégis bekövetkezne, a réteg nagy frekvenciájú vibrációjával távolítják el azokat. Ezt automatikusan, minden be- és kikapcsoláskor elvégzi a gép, a fotósnak nincs beleszólása a működésébe."

(#11703) *Ropi* válasza drnet (#11702) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

De akkor sincs benne. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11704) ballington válasza drnet (#11702) üzenetére

ballington
(PH! addikt)

Már többször előfordult, hogy a pixinfo-s tesztek érdekesek, Ők sem tudják, mit írnak.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#11705) hemaka válasza drnet (#11702) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Hagyjad már, a pixinfó-nak nem lehet hinni, legalábbis én nem szoktam. Konkrétan nem is látogatom már az oldalukat.
Egyébként is miért ennyire fontos ez a szenzor tisztítás?
5D mk I-em van, hírből sem ismeri az automatikus szenzortisztítást, de nem is nagyon kell takarítani. Pár hetente kifújom körtepumpával, aztán annyi. Ami meg esetleg ott marad, mert makacsabb porszem, PS-ben 1 klikkelés.

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 specs: tde.fun

(#11706) copass válasza drnet (#11702) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

tényleg nincs benne, 1000D-ben van.
kérem vissza a pénzem! :D hihihi

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis."

(#11707) Zozzer888 válasza hemaka (#11705) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

nem fontos, egy másik topicban fröcsögtek az 1100D-re,aztán ott írták hogy nincs benne, de nem akartam elhinni mert már az 1000Dmben is van...

amúgy szerintem jó gép, én lelkesen ajánlgatom :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#11708) adamka16 válasza hemaka (#11705) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Ha jól, ügyesen és gyorsan cseréli az ember az üvegeket, akkor nem nagyon jut bele por. Nekem is max 3-4 havonta kell egyet belefújni és kész.

(#11709) adamka16

adamka16
(PH! addikt)

(#11710) ballington

ballington
(PH! addikt)

Használt valaki 500D és 550D-t egyaránt? Fogásba mennyire lehet más?

(#11711) adamka16 válasza ballington (#11710) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Majdnem egyforma a két váz, túl sok különbség nincs közöttük.
500D kényelmes, bár a markolat nekem túl szük, XXD sorozat már jobb ebben.

(#11712) Whysperer

Whysperer
(PH! addikt)

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne ,hogy van egy CAnon 350D-m és olyat szeretnék ,hogy amit fotózok azt rögtön ne memóriára mentse hanem / vagy mentese memóriára is meg küldje át egy laptopra. Láttam ilyet ,hogy amit fotózott a srác rögtön küldte a laptopra a képet a grafikus srác meg már kente is a nyomtatásra! Milyen eszköz ami ilyet tud mi a neve stb?

Előre is köszi a választ!

" vagyok aki vagyok,mert kell egy ilyen is! " Fracal Design Focus G/ASUS Z97-A/i7 4770k(4,3)/scythe ninja 3 rev. b/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/16GB(2x8GB) Corsair Vengeance pro 1866/ Gigabyte GTX1060 6GB WF2OC

(#11713) Zozzer888 válasza Whysperer (#11712) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

egy laptop/PC is tud ilyet a Canon gyári programjával, letöltöd, gépet rádugod USBn elindítod és kész is.

(#11714) Dr V válasza Whysperer (#11712) üzenetére

Dr V
(őstag)

A gyrái cd-n van egy progi, ami tud ilyet. Hogy a 350D s tud e ilyet azt nem tudom.

(#11715) Whysperer

Whysperer
(PH! addikt)

Értem,de Én nem kábelezni akarok hanem valami wifis vagy wireless vagy iylesmi

" vagyok aki vagyok,mert kell egy ilyen is! " Fracal Design Focus G/ASUS Z97-A/i7 4770k(4,3)/scythe ninja 3 rev. b/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/16GB(2x8GB) Corsair Vengeance pro 1866/ Gigabyte GTX1060 6GB WF2OC

(#11716) Whysperer válasza Zozzer888 (#11713) üzenetére

Whysperer
(PH! addikt)

jó de amikro rádugom a usb-vel akkor nem tudok fotózni

(#11717) Dr V válasza Whysperer (#11715) üzenetére

Dr V
(őstag)

Wifi portrémarkolat egy vagyonért, ha egyáltalán van a 350Dhez, vagy eye fi kártya. Abból csak sd-set találtam, tehát még pluszba kell hozzá egy sd-cf adapter.

(#11718) kiskornel válasza Whysperer (#11712) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

Ezt kell letölteni: [link]

Az összes letölthető progi 350D-hez: [link]

Régebben elég volt pár registry keyt létrehozni, és már fenn is volt. Mostanában bekéri a gyári CD-t... nekem meg nincs CD olvasóm. :DDD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11719) Zozzer888 válasza kiskornel (#11718) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

én felraktam netbookra is (nincs cd olvasó) minden gond nélkül felment és működik.A varázsszó a "daemon tools" volt

(#11720) Zozzer888 válasza Whysperer (#11715) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

szerintem ez 350Dvel nem megoldható.

(#11721) kiskornel válasza Zozzer888 (#11720) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

(#11722) Zozzer888 válasza kiskornel (#11721) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

Most ez micsoda? Én voltam az első aki írta hogy csinálja...

Én a vezeték nélküli elképzelésre mondtam hogy nem fog menni...

(#11723) Whysperer

Whysperer
(PH! addikt)

Nem értetlenkedni akarok csak a gép most nincs itt és nem tudom kipróbálni. Szóval ha ezt a progit rátöltöm a gépre akkor ha usb-vel rácsatlakozom a laptopra akkor egyszerre tudok fotózni és rögtön tölti fel a gépre?

(#11724) Whysperer

Whysperer
(PH! addikt)

Changes from EOS Capture 1.3

ezt letöltöttem és nincsen semmilyen program ami elindul. síma win 7-es indul be.

(#11725) Zozzer888 válasza Whysperer (#11723) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

igen.Gép rádug, program indít, ott megtalálod mire kell nyomni, és megy is a dolog:)

(#11726) kiskornel válasza Zozzer888 (#11722) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

Jah hogy te ezt a wifisre írtad? Annak valóban kevés az esélye.

[ Szerkesztve ]

(#11727) Zozzer888 válasza kiskornel (#11726) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

jaja, arra ment a válasz :K

(#11728) Whysperer válasza Zozzer888 (#11725) üzenetére

Whysperer
(PH! addikt)

köszönöm szépen!

(#11729) DJ. Ru$y

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy beporosodott a gépem (EOS 600D), de nem ám akárhol, a keresőnél. A tükör tiszta, a szenzor tiszta, de a keresőben több sötét porszem bekerült... a képeken nem látszik ugye, mert semmi köze hozzá, de nagyon irritáló fotózás közben. Van erre esetleg valamilyen megoldás? Megpróbáltam a tükör felől belenézni, de valószínűleg ez a por valahol nagyon bent van a gépben.

Köszi

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11730) adamka16 válasza DJ. Ru$y (#11729) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Ha nem vagy az otthoni bütykölgetés híve, akkor szervizbe kipucolják, természetesen megfelelő pénzmennyiség ellenében.

Amúgy kb. 5-10 perces munka.

[ Szerkesztve ]

(#11731) Clemi válasza DJ. Ru$y (#11729) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

A mattüvegeden vannak a porszemek. Egy körtepumpával szépen ki lehet pucolni. Tudom, mert nekem is ilyen volt. 2 perces művelet az egész.

ASUS TUF H370, Intel I5-8500, Nvidia GTX-760 2GB, 32GB DDR4

(#11732) DJ. Ru$y válasza Clemi (#11731) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Szerváltam egy pumpedlit! Probléma: nem a tükör felől van a por a mattüvegen... hanem belülről :D Na most. Gondolom ez csak bontással megoldható.

adamka16
Megbontásra utalsz? Mennyire kellene lebontani? Megcsinálnám, ha nem tudok nagy kárt okozni, mert k*** zavaró.

Köszi srácok!

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11733) adamka16 válasza Clemi (#11731) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Van mikor nem csak a mattüvegre kerül, hanem amögé. ;)

DJ. Ru$y: Először próbáld azt amit Clemi javasolt, után ha van benned elég kurázsi és nem remegnek a kezeid, akkor egy hegyes dolog+csipesz kombóval ki kell szedni a mattüveget és befújni mögé. De ez már elég hard, és inkább bízd a szervizre.

[ Szerkesztve ]

(#11734) adamka16 válasza DJ. Ru$y (#11732) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

(#11735) DJ. Ru$y válasza adamka16 (#11734) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Mentve köszönöm! Nincs valahol véletlen rés ahol be tudnék fújni levegőt? Ja, hogy miért is lett poros... felvettem egy helikopter felszállást még 18-55-ös gyári obival közelről... :(

(#11736) adamka16 válasza DJ. Ru$y (#11735) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

nincs sajna rés... vagyis van, de lehet csak rontasz a helyzeten ha még az oldalán is van bejutott por.
Biztos, hogy attól került bele? Obiba is kellett akkor jutnia, nem?

(#11737) DJ. Ru$y válasza adamka16 (#11736) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Nem tudok rá más magyarázatot... január óta használnom, akkor miért pont most ha esetleg összeszerelésnél maradt volna bent. Az obiba belülre nem jutott, de a lencsén volt bőven... szép pöttyös lett a felvétel a végén.

http://youtu.be/Jz-xTN06YwQ
Sok a türelmi idő :)

(#11738) DJ. Ru$y

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Szervizre visszatérve... garis a cumó, hivatalos szerviz Camera Kft Pest... mire elviszik megcsinálják alsó hangon egy hét meg egy valag pénz. Hát nem tudom. Amúgy a mattüveg az egy sima üveglap ami "kiesik" ha a keretet kiszedem ugye? :U

(#11739) VANESSZA1

VANESSZA1
(őstag)

Sziasztok!

Szeretném kikérni a tanácsotokat. Jelenleg használok egy Fuji Finepix F50-es gépet.
De nem igazán vagyok megelégedve vele, mert beltérben és olyan képeknél ahol sötét-világos színek vannak eléggé szemcsés képek készülnek. Ajánlották ,hogy vegyek tükörreflexes gépet Eos 600d-t vagy Nikon d5100-at, mert azok gyönyörű képet készítenek ilyen helyzetekben is.
Az objektívekkel se vagyok tisztában, és nem szeretnék bevásárolni. Mindenképp 180e Ft- alatt szeretnék valamit kihozni, mivel szűkös a keret.
Ti mit javasolnátok, és miért?

Precision M6600; Precision M7710

(#11740) DJ. Ru$y válasza VANESSZA1 (#11739) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Szia!

EOS 600D-t bátran ajánlom... mondjuk annyi pénzért nem tudom milyen kitben kapod meg, de a gyári KIT obi mellé elfér még 1-2 obi akár idővel. Én fél éve használom a sajátom eddig nem volt vele problémám. HD videót is szépen veszi mondjuk minőségi kártyára, aminek van sebessége hozzá.

(#11741) ballington

ballington
(PH! addikt)

hello!
550D-be kell majd vennem kártyát. Milyet ajánlotok bele? Nem elsősorban videóra használnám, de ha már van, időnként biztos elővenném.

(#11742) VANESSZA1 válasza DJ. Ru$y (#11740) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Canon EOS 600D+ EF-S 18-55 IS II lenne 165.00 Ft-ért
ez milyen?

Precision M6600; Precision M7710

(#11743) adamka16 válasza DJ. Ru$y (#11738) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Szerintem ezt nem tisztítják ki gariban, ergo a szerviztől függ mennyi idő alatt tudják megcsinálni.
Így van. Kipöccinted ezt a kis biztosítólemezt és utána kijön a mattüveg is, aminem üvegből van :)

ballington: én asamsung sdhc 16 gb class10-et tudom ajánlani, jó áron adják és sztem gyors is. Egy darabig nem kell lecserélni másikra.

[ Szerkesztve ]

(#11744) kiskornel válasza DJ. Ru$y (#11737) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

Kezdő embereknél előfordul. Sajnos nincs eléggé kihangsúlyozva a következő mondat:

Saját szavakkal:
- Mindig legyen a váz bajonettjére objektív csatlakoztatva, (vagy a váz sapkája).
- Minimális ideig tartsa nyitva a váz tüköraknáját. Abba mikroszkópikus porszemcsék kerülhetnek, amik a szenzorra kerülve, a képeken nagy pacáknak látszódnak.

Ha ugyebár 3mp-5mp alatt lecserél valaki egy obit, még a leggonoszabb körülmények közt is évek kellenek a beporosodáshoz. :DDD

A te szenzorod meg már most mocskos. Csak nem játszadoztál vele, nézegetted, kukkoltad. ;] :)

Az meg nem valószínű, hogy a kitobid csak úgy beeresztette volna a port a gépbe. Annak kicsi az esélye.

[ Szerkesztve ]

(#11745) DJ. Ru$y válasza kiskornel (#11744) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

A szenzorom még mindig por mentes... az obi csere max. 2 sec... főleg, hogy kupak van a vázon nem obival tárolom. NEM a szenzoron van a por. A képek hibátlanok.

(#11746) kiskornel válasza DJ. Ru$y (#11745) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

:)) ha te mondod. ;]

(#11747) copass válasza VANESSZA1 (#11739) üzenetére

copass
(PH! kedvence)

canon 1100D+alapkitobival+50mm 1.8fix
a dslr is zajos lesz ha nem fényerős az obid és nem akarsz vakuzni,fehéregyensúlyt meg úgyis kell állítani.
miért? mert nekem is ilyen van és bevállt!:D panasonic fz45bridge-ről váltottam.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis."

(#11748) DJ. Ru$y válasza kiskornel (#11746) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Probléma? Csináltam vele képeket nincs rajta folt, de hiába is akarnám megmutatni, hogy a KERESŐ-ből látszik... ott meg nem is látod a szenzort ugye, csak a tükröt, a tükör meg tiszta. De egy "tapasztalt" nem kezdő miért értetlenkedik azt nem értem. :U

(#11749) ballington válasza copass (#11747) üzenetére

ballington
(PH! addikt)

Nem az obitól lesz zajos, hanem attól, mert magas iso-t használ. És azért egy dslr jobban teljesít magas érzékenységen.
Az már más kérdés, hogy egy fényerős obi kevesebb fénynél is használhatóbb, de a részletekbe ne menjünk bele.

(#11750) Zozzer888 válasza kiskornel (#11744) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

"Ha ugyebár 3mp-5mp alatt lecserél valaki egy obit, még a leggonoszabb körülmények közt is évek kellenek a beporosodáshoz."

Na megnyugodtam, mert mindig paráztam mikor lekerült picit az obi és láttam lelki szemeim előtt ahogy ömlik be a por a szenzorra, zárszerkezetbe :DD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.