Hirdetés

2018. október 20., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-31 14:28:25

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11851) Pityu. válasza *Ropi* (#11846) üzenetére

Pityu.
(PH! addikt)

Ha így online rendelem,akkor is vissza küldhetem mi?És a hivatalos boltokban is árulnak hamis dolgokat?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#11852) *Ropi* válasza Pityu. (#11851) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Online rendelésnél 8 napon belül indoklás nélkül visszaküldheted. Hivatalos bolt akkor lenne, ha authorized Sandisk distributor lenne, de csak egy mezei webshop, ahol nem tudhatod biztosan mit kapsz...Erre jó a 8 nap. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11853) Pityu. válasza *Ropi* (#11852) üzenetére

Pityu.
(PH! addikt)

Lehet meg próbálom akkor,még akkor is reklamálhatnék ha egy 20mb/s kártyát kapnék holott a reklámjukba gyorsabb volt írva

(#11854) Dr V válasza DJ. Ru$y (#11850) üzenetére

Dr V
(őstag)

Én használtam vettem a vakum (sigma). Eddig semmi baja, igaz nem sokat használtam :)

Életem legjobb demója: Specialized Demo 8

(#11855) Pityu.

Pityu.
(PH! addikt)

Nézegttem még kártyákat ez milyen lenne,ez jó 1100d-be?

[link]

(#11856) Pityu.

Pityu.
(PH! addikt)

Milyen márkát érdemes még nézni memória kártyából?

(#11857) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#11855) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Viccelsz? :) Szerintem az egyik legjobb! 600D-ben van... FullHD anyagot is úgy eszi, mintha muszáj lenne neki :)

Szerk.: És az ára itt brutálisan jó :Y

[ Szerkesztve ]

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11858) Pityu. válasza DJ. Ru$y (#11857) üzenetére

Pityu.
(PH! addikt)

Én perpillanat csak a sandisk-el szereztem tapasztalatot nekem sandisk 16gb 20mb/s extreme kártyám van

akkor ezt a samsungot nyugodtan megvehetem a sandisk helyet?Ráadásul a sandisk 6000ft vel drágább is és minél gyorsabb annál drágább

[ Szerkesztve ]

(#11859) adamka16 válasza Pityu. (#11858) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Van 2 db 4gb-os sandisk extreme + 16-os samu c10. Samut nem adnám oda semmi pénzért... Következő karim is biztos, hogy Samu lesz.

(#11860) gerg0 válasza Pityu. (#11858) üzenetére

gerg0
(fanatikus tag)

Nekem is ilyen Samsungom van már fél éve, nagyon megéri az árát. :K Múlt héten próbáltam egy 1100D-ben, nagyon jól muzsikált benne. Full HD vidiket is simán veszi.
Van még egy Samu 8gb-os C10-em, azzal is tökéletesen meg vagyok elégedve.

Nekem még csak kompakt gépeim vannak, de már szemezek egy 600D vagy 650D-vel. :)

[ Szerkesztve ]

(#11861) Pityu. válasza adamka16 (#11859) üzenetére

Pityu.
(PH! addikt)

Na köszönöm így már nyugodtab vagyok,rendeltem is egy samsung 32GB class10 es kártyát,csak én mindig úgy voltam a sandisk extreme a legjobb,de ezek szerint,van más jó kari is,csak nem értem a sandisk árszabásokat a boltokban a 32gb 45mb/s kártya az már bőven 20EFt felett van de van olyan hely ahol 10EFt fura

[link]

gerg0

na ennél jobb érv nem is kell ha kipróbáltad :)

[ Szerkesztve ]

(#11862) Pityu.

Pityu.
(PH! addikt)

ja most nézem ez a 16gb bocsi

(#11863) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#11861) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Volt a Samsungról egy Crystal tesztem, de nem tudom hova kevertem... nekiálltam egy tesztnek ha érdekel feltöltöm majd.

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11864) Pityu. válasza DJ. Ru$y (#11863) üzenetére

Pityu.
(PH! addikt)

Na igen érdekel,csak közben nézegetem a sandisk extreme árakat,jelentősen drágábbak,meg az a baj velem hozzá szokok egy márkához és azon belül egy tipushoz,félek váltani újat kipróbálni

(#11865) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#11864) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

(#11866) Pityu. válasza DJ. Ru$y (#11865) üzenetére

Pityu.
(PH! addikt)

Én most mértem a sandisk extreme 16gb 20mb/s karimat

(#11867) adamka16 válasza Pityu. (#11861) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Én is Sandisket akartam a Samu helyett, de nekem nem érte meg azt a majdnem 1,5* árat. Sandiskre nem tudom, hogy mennyi garit adnak, de Samsungra 10 évet.
Samsung elméletileg vízálló, mágneses hatás ellen is védve van, és fémből van a teteje.
Jut eszembe még.. a sandiskek pedig repednek szét, 3 évesen...

[ Szerkesztve ]

(#11868) Dr V válasza adamka16 (#11867) üzenetére

Dr V
(őstag)

Nekem 5 éve van cf sandiskem. Újként eladó, ha vkit érdekel...:P

Életem legjobb demója: Specialized Demo 8

(#11869) DJ. Ru$y

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Mattüveg kint! De bármivel törlöm nem lesz teljesen tiszta soha... megmoshatom én ezt sima vízben? Persze visszarakás csak szárítás után.

(#11870) DJ. Ru$y

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Végül találtam egy rongyot, ami még csomagolásból sem volt kivéve és elég jó anyaga van, tiszta lett a cumó visszaraktam erre még mindig ott a kosz egy része ahol eddig, na akkor ez most hol van, :) A kereső belsőfelén? Próbáltam kifújni, de akkor ezek szerintem nem jött össze. :F

(#11871) adamka16 válasza DJ. Ru$y (#11870) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Nekem is a kereső belső felén van pár piszok. mattüveget meg ha lehet ne töröld semmivel, inkább fújd erősebb levegővel. 6-8 bar-t előtudsz valamivel állítani akkor azzal próbáld kifújni, kizárt, hogy bent maradjon. de csak óvatosan!

(#11872) DJ. Ru$y válasza adamka16 (#11871) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

6-8 bart? Persze... kompresszorral max. Amiről meg azt olvastam, hogy nem ajánlatos használni, mert olaj szemcsék kerülhetnek a gépbe. Na most akkor hol az igazság? :)

(#11873) adamka16 válasza DJ. Ru$y (#11872) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Csak egy erősebb fuvallat, nem kell belenyomni a vázba a csövet amiből jön a levegő.

(#11874) DJ. Ru$y válasza adamka16 (#11867) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Most esett le, hogy a Samsung C10-es kártyáira 5 év garancia van csak. Talán a C4-re van 10 év, de ez nem biztos.

(#11875) Zozzer888 válasza DJ. Ru$y (#11874) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

tök mindegy, ha megveszed és rögtön rossz akkor mindegyiket cserélik, használat után pedig ilyen dolgot visszavinni balgaság...hisz egy csomó dolog lehívható róla...(ha formázod akkor is)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#11876) DJ. Ru$y válasza Zozzer888 (#11875) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Nem mondod :) Mentettem már 8 gigás kártyáról 6 giga adatot! A tények pontosítása volt a célom. :F

(#11877) k1csi válasza DJ. Ru$y (#11874) üzenetére

k1csi
(senior tag)

Vicces ez a 10 év gari a memkártyákra. Nekem van egy majdnem 10éves 256 MB-os Sandisk-em (SD). Tökéletesen működik, de ki akarja használni (a családból én biztos nem)?

Ma amikor az újabb kártyáim 16 GB-os 90 MB/s-es UHS-I-es SDHC-k (szintén Sandisk)...
Ma ezek a gyors kártyák még ritkák, de max. két év múlva csak ilyet vagy jobbat fogsz kapni.

Mondjuk kár, hogy a vázak még mindig nem használják ki (legalábbis Canon esetében).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#11878) Zozzer888 válasza DJ. Ru$y (#11876) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

csak azt mondom hogy tök mindegy mennyi rá a gari,nem okos dolog visszavinni ha gond van vele akkor se...szerintem.

(#11879) *Ropi* válasza k1csi (#11877) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ugyan a váz nem használja ki, viszont kártyaolvasós felmásolásnál többszörös sebességgel tudsz "tekerni" vele. ;) :D

(#11880) k1csi válasza *Ropi* (#11879) üzenetére

k1csi
(senior tag)

Tudom én ilyen kártyaolvasót használok. Az is Sandisk.
Mondjuk az nem olyan tuti minőség, egy kicsit ferdén kell betenni a kártyát úgy, hogy a belső érintkezőket finoman lenyomja.

(#11881) adamka16 válasza DJ. Ru$y (#11874) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Jogos. Csak az enyém-fajtát néztem, arra 10 év:
[link]

32-es, világos szürke pedig valóban csak 5 év:
[link]

5 vagy 10 év... sztem teljesen mindegy... Egy 4-5 éves agyonhasznált memóriára amúgy sem mentenék már képeket. Ha keveset van használva, akkor meg azután se megy tönkre.

(#11882) *Ropi* válasza k1csi (#11880) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

"Mondjuk az nem olyan tuti minőség, egy kicsit ferdén kell betenni a kártyát úgy, hogy a belső érintkezőket finoman lenyomja."

Biztosan eredeti? :F

(#11883) k1csi válasza *Ropi* (#11882) üzenetére

k1csi
(senior tag)

Itt vettem:
http://stores.ebay.de/kqshop
Külön kérés nélkül küldtek még számlát is.
Sok kilences, hogy eredeti.
Az áraik sem rosszak....

(#11884) *Ropi* válasza k1csi (#11883) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Elhiszem. :)

(#11885) Morgal

Morgal
(fanatikus tag)

Hát nehéz volt, de megszültem: Canon 580 EX-et vettem a Sigma utódjának. Tegnap próbálgattam, de már teljesen meggyőzött - nagyon jó vaku. Pontos is nagyon és a Sigma egy ilyen fröccsentett játéknak tűnik ezek után :)

(#11886) adamka16 válasza Morgal (#11885) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

1. vagy 2. verziójú?

(#11887) drkbl

drkbl
(őstag)

(#11888) adamka16

adamka16
(PH! addikt)

35mm f0,95

EF bajonettel jöhetne is!! :D

(#11889) DJ. Ru$y válasza adamka16 (#11888) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! nagyúr)

Úr Isten! :D Csak jó áron lenne :D

(#11890) fattyu válasza adamka16 (#11888) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

hááát.
Nézd meg a mintaképeket flickeren. kőkemény 900 pixeles méretben is ordítóan lágy. Tudom 0,95 de legalább képközépen várnék valamit.
Persze árfüggően akár...

too many guitars, too little talent.

(#11891) adamka16 válasza fattyu (#11890) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Lágy-lágy, de melyik üveg nem lágy nyitva ami nagy fényerejű? Meg azért ici-pici-kínai dolog ez, csak épp nem occcó :D

(#11892) adamka16

adamka16
(PH! addikt)

EF 40 /2.8

Csak ne hogy beruházzak egy ilyen üvegre...

(#11893) Morgal válasza adamka16 (#11886) üzenetére

Morgal
(fanatikus tag)

Egyes, elég jó áron sikerült hozzájutni meg újszerű állapotban van.

(#11894) hemaka válasza adamka16 (#11892) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

korrekt képe van

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora R7 💙 specs: tde.fun/r7

(#11895) adamka16 válasza hemaka (#11894) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Ha fényerőben lementek volna f2-ig legalább, igencsak bestbuy kategória lenne. De még így sem rossz ez. FF-en is egész korrekt képe van.

(#11896) Zozzer888 válasza adamka16 (#11892) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

csomagban, hama szűrővel...Nikon sapkával :DD

(#11897) adamka16 válasza Zozzer888 (#11896) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

valaki nagyon trendi akart lenni :D ennyire vágynak a canonosok a nikonra...? :Y :D

(#11898) *Ropi* válasza drkbl (#11887) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Erre csak a Nikonosok allergiásak... ;] ;) :DDD

(#11899) *Ropi* válasza adamka16 (#11891) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Mondjuk a Canon 35/1.4L, vagy hogy megfizethető árút írjak: a Sigma 50/1.4, stb... :U

(#11900) adamka16 válasza *Ropi* (#11899) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Az árral egy picit elszálltak szerintem. Persze ott a nagy fényerő, de ezért majd 800 euro... meg még teljesen manuális is. Lesz ennek piaca?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.