Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok,

    Átnézegetve az összefoglalót, a segítségetekre szorulok.
    Egy régi Nikon D90 gazdájaként rá kellett jönnöm, hogy egyszerűen mostanában azért sem fotózom sokat, mert szó szerint elkényelmesedtem, az a kit meg nehéz az állat. Portrémarkolattal, akár a 18-135, plusz az egyéb kiegészítők, ott tartok hogy hónapok óta be sem került a táskába. Elmegyünk túrázni, és elég a két vizet, szendvicseket és egyéb vackokat cűgölni, nem hogy még a hátamra húzzak plusz 4kg fotós cuccot. Ha elmegyek nyaralni, vagy utazom, a legtöbb alkalommal szó szerint már csak a telefont viszem, aztán az amilyen képet lő... Viszont sokszor belefutok tájképezésnél, épület fotózásnál, hogy a körömpiszoknyi szenzorok főleg éjszakai látképeknél max. arra elegendők, hogy a sötét háttéren produkáljanak egy csodálatos pacát, annyira nincs semmi dinamika tartományuk...

    Szóval keresek olyan tükörmentes rendszert, ami főleg tájfotóra használható, lehetőleg később bővíteni tudjam tűéles fixekkel. Videózás annyira nem prioritás, tudjon FullHD-t, ha esetleg az objektív sornak van jól használható manuál fókusz lehetősége, én már boldog vagy (olvastam itt a vitát az AF-ről videó alatt ezekkel a vázakkal, megvan róla a véleményem nekem is, de nem akarok belefolyni :DDD).

    Ami érdekel: jól működő kereső, minél nagyobb képérzékelő (a látószögek miatt), jó dinamika tartománnyal.

    Kezdésnek 250k-t szánnék rá, plusz még ami a D90 kitből befolyik, és akár használttal is elvagyok. :) .

    Látom az összefoglaló hozzászólásait Kutyi hozta össze, miért törölte magát? :o

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák