Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clark_1

    csendes tag

    Helló mindenkinek!

    Nagy dilemmám van. Szeretnék gépet venni, de hogy milyet nem tudom...
    Az igazság az, hogy a tükrös gépek világa nagyon tetszik...de....
    Nem tudom, hogy ez kell-e nekem. Nem vagyok se amatőr fotós, se hobbi fotós...
    Nekem arra kellene a fényképzőgép, hogy felkapom a gépet ha a barátnőmmel vagyok és csinálok kettőnkről képet, családról kint-bent, ha meglátok valami szépet a természetben, vagy egy épületet, esőben, hóban, napsütésben, nagylátószög most annyira nem fontos (28 mm már nekem bőven jó), tele az jó lenne valami nagyobb, de nem kell hogy ellásson km-ekre. Nyomtatás pedig néha szokásos 10x15-ben max eggyel nagyobb.
    Már említettem, hogy nekem ez a tükrös világ nagyon tetszik, igaz még nem használtam ilyen gépet, csak fogtam egyet-kettőt. És emiatt nem tudom, hogy az előbb leírt elvárásoknak megfelelne egy ilyen gép ? Nekem van egy olyan érzésem, hogy ez a kategória inkább azoknak van kitalálva akik kimennek és komponálnak, nem a vakvilágba fotóznak, van egy téma amit többet örökítenek meg, és arra berendezkednek. És a másik oldal : először nem csak automatán akarnám használni a gépet, a fotózás alapjait tanulgattam már, sok fogalom nem idegen, és ezt a tudást használni is szeretném. de ugye manuális mód van kompakton is. Másodszor, a képminőség, háátt ez mindenki láthatja..., ez is erre az oldalra dönti a mérleg nyelvét.
    És akkor, most az anyagi oldal...
    (több fórum ,teszt és vélemény olvasás után) ezek közül választanék
    Oly E-520
    Canon 450D
    Pentax K200D
    Nikon D60
    mind kit-ben, és egyenlőre csak az/azok az obik lennének. (erre van keret)

    Ezek alapján ki mit mond? Jó döntés lenne egy ilyen gép? Vagy kompakt? :DDD
    Bocs hosszáért

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák