Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fischi

    tag

    Sziasztok, lehet únjátok már a kérdést, meg volt már ezerszer, de kicsit másként én is feltenném.
    Szóval eddig egy kompakt ultra zoomos gépet nyúztam, de már régen megérett bennem a gondolat, hogy belépjek a tükörreflexes gépek világába, csak ugye az anyagiak nem engedték. Most tudnék erre a célra maximum 120-130k-t áldozni (tudom nem sok, de több nincs...), és az árak is most értek a talán megengedhetem magamnak szintre:).
    A közeli jövőben nem igazán lesz lehetőségem plussz obikat vennem (UV és polárszűrő talán belefér:)), így, hogy általános célra is használni tudjam dupla kites szettben gondolkoztam, az árkategóriában ezeket a gépeket találtam:

    Canon EOS 1000D 18-55 + 55-200 (~490 Euró)
    Olympus e420 14-42 + 40-150 (~115k HUF)
    Pentax k-m 18-55 + 50-200 (~120k HUF)
    Sony alpha200 18-70 + 75-300 (~125k HUF)

    Kérdés mennyire lenne ezen gépek bármelyike, ebben a felállásban elég? Gondolok itt leginkább természetfotózásra, vagy túristaként városokban fényképezni (széles látó nem lenne hátrány, de ez van..), iletve persze néha családi eseményekkor beltéren is lenne használva. Eddig is jórészt manuális módban használtam a fényképezőgépet, tehát annyira nem vagyok reménytelen point and shoot júzer:) A fotózás alapjaival is tisztában vagyok elméletben tanulmányaim miatt, csak gyakorlatban nem volt rá lehetőségem eddig megismerni a dolgokat.
    Az előnyök-hátrányok nagyrészt ismertek, de nem igazán vagyok képben az egyes kit-obik minőségével (mindenféle lencsehibáról olvasok, de azért remélem jobb minőségű képeket kapnék a kompaktban megszokottnál), illetve a stabilizátor szükségességével, illetve a megbízhatóságukkal (gari hossza mennyire döntő szempont).
    Mindent összevetve mit tudnátok ajánlani? Akár ezek közül, akár nem, de a korlátokat figyelembe véve, több pénz nincs, és a későbbiekre sem terveznék, rengeteg dolgora kell, nem a hobbi lesz az első, azt nem engedhetem meg magamnak)

    Elnézést, hogy hosszúra nyúlt a hozzászólás, de így csak könnyebben tudok választ kapni, mintha felsorolnám a különböző tipusokat, és nem mondanám mire kell.

    köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák