Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz Sokimm #19305 üzenetére

    Nem tudtam mélységében visszaolvasni, amit láttam nem derült ki milyen gyutáv kell neked, zoom kell-e vagy fix is jó, mire használnád (ezis meg azis közhelyeken túl) stb.
    Kb. ezek az opcióid:

    1. Csúcskompakt pl. Panasonic LX7, Olympus XZ-2 stb.
    2. MILC fixekkel, itt elsősorban fixek vannak megfizethetően pl. Panasonic G5 + 20 1.7 + 45 1.8
    3. Belépő DSLR fényerős zoommal pl. Canon 550D/600D vagy Nikon D5100 + Tamron 17-50 2.8 (megfelelő bajonettel)

    A fotós cuccok még az olcsóbbak is drágák érdemes vigyázni rá, ha ez nem lehetséges akkor legolcsóbb MILC pl. Panasonic G3 + adapterezett régi fixek (nagylátóra meg pl. 14 2.5 mert az nem lesz meg régi obiban).
    A fotós cuccok nem tűrik jól a leejtést nem szeretik a port stb.

    Ha nem is romlik el akkor is itt nem áll meg a pénz költése, rájössz, hogy neked kellene külső vaku, állvány, más obi, távkioldó, TTL vakukábel, CPL vagy ND szűrő stb (végtelen hosszú lista).

    Semmi nem pótolja, hogy utánaolvasol, kipróbálsz egy-két dolgot. Nagyon sok fotós könyv azzal indít, hogy az alap kategóriákat bemutatja (itt persze újabbakat érdemes nézni). Senki sem fog barkochbázni veled meg regényt írni hogy hátha beletrafál mit szeretnél, mert nekem nem nagyon derült ki.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák