Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPePe

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbiakhoz szeretném segítségeteket kérni:

    1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
    max 25-28.000 Ft
    2.: Milyen házba kerül?
    NZXT S340 elite – 161mm-es hűtő fér bele a gyártói spec. alapján
    3.: Milyen alaplapra lesz?
    MSI Tomahawk B450
    4.: Processzor típusa?
    ryzen 2600x
    5.: Ramok típusa?
    HyperX Predator RGB - 42,2mm magas
    6.: Egyéb igények?
    - fekete / sötét szürke hűtőt szeretnék, mert ilyen színekben pompázik a gép jelenleg
    - Mind lég, mind vízhűtésre kapható vagyok. (az utóbbi esetén kérnék javaslatot, hogy hová illene szerelni a hűtőbordákat – jelenlegi elhelyezkedést lsd. lejjebb)
    - Nagyobb tuningban nem gondolkozok egyelőre.

    Pár plusz infó:
    - első erősebb buildem, emiatt pedig kicsit még „finoman” szeretnék bánni vele: nem igazán szeretném stressz tesztnél 65 fok feletti értéket látni, alapjáraton (netezés, kódolás (nem fordítás) esetén pedig 40 fok alatt (de inkább 30 körül)
    - Mindezt persze minél halkabban (és tudom itt van a legnagyobb bottleneck az elvárásaim között)
    - 4-8%-os CPU kihasználtság mellett AIDA mérések alapján ~44-46 fok közötti átlag hőmérsékletet produkál, amit én kicsit magasnak érzek és ez már kellően hangos (pedig jópár különböző ventilátor profillal próbálkoztam már)
    - Megpróbáltam a stock hűtőt újrapasztázni, de teljes mértékben ugyanilyen értékeket kaptam (Thermal Grizzly Kryonaut)
    - itt és több helyen is találkoztam azzal a jelenséggel, hogy a 10-15 fokos „peak”-ek a 2600x esetén az XFR és BDO miatt megszokottak, de ez az akár 15 fokos ingadozás annyira nem illik bele semmilyen ventilátor profilba – így is, úgy is fel-felpörögnek a hűtők, amik pedig általában nagy hanggal járnak
    - a házon alapból nincs rajta az előlapja, hogy jobban szellőzzön. Elől 2db 140mm-es beQuiet Pure wing 2 került – ezek adják a befelé áramló levegőt, míg kifelé az NZXT által mellékel 140mm-es, illet 120mm-es ventijei teljesítenek (felül és hátul)
    - Dark rock 4-n gondolkoztam már, de az megfosztana egy ram slottól, amit később még szeretnék használni.

    Amennyiben a jelenlegi házventillátorok cseréje szükséges arra is hajlandó vagyok, csak elérhető legyen a halk és hűs működés

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák