Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok!

    Nem tudom hogy jó helyre írok-e, de gondoltam azért a témához tartozik valamennyire :)
    Számítástechnikai alkatrész boltokban általában kapható valamekkora kiszerelésben 98% izopropil-alkohol, amely ugyebár kiválóan alkalmazható pl. a CPU és a hűtő hőleadó felületének megtisztítására.

    Ilyen célból az egyik ismert boltban tavaly szeptemberben vettem egy ilyet: (nem a spray-t, hanem a normál flakont)

    • Vízmentes izopropanol
    • 2% izobutil alkohol és
    • 98% izopropil alkohol

    Mivel kiszerelése 1 liter, így szerintem ez elég lesz életem végéig :) Viszont az Interneten már sokszor felmerült a kérdés, hogy a gyártók miért írják rá a 98% tisztaságú, teljesen vízmentes alkoholra, hogy "Minőségét megőrzi a flakon felnyitásától számított 1 évig".

    Ezzel kapcsolatben szeretném a véleményeteket kérni, hogy ezt ki hogy értelmezi? Szerény véleményem szerint ez nem más, mint
    • A törvényi szabályozás értelmében a gyártók kötelesek feltüntetni a lejárati időt.
    • Rövidebb lejárati idő megadása abban a reményben, hogy talán így többet eladnak belőle.

    Kinek mik a tapasztalatai a mondjuk már régóta "lejárt" alkohollal kapcsolatban? Biztonságosan használható CPU tisztításra a lejárati időn túl is?

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

Új hozzászólás Aktív témák