- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Bluetooth hangszórók
- Milyen notebookot vegyek?
- Azonnali notebookos kérdések órája
- A Windows 11 lett az úr az asztali PC-k piacán
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen TV-t vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
-
PROHARDVER!
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!
Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
poontang
újonc
válasz
tatomi92 #22854 üzenetére
Én ezt használom. Praktikus, mert más layout kell a laptop saját, és külső billentyűzethez ha rendesen akarom használni
-
poontang
újonc
válasz
Brumi˘ #22837 üzenetére
HD5650 el hasonló a szitunálam is, mivel csak multibeast után alakul ki ez a helyzet, ezért csak arra tudom fogni hogy az rontja el a monitor EDID-jét.
Szerencsére egy kis ügyeskedéssel meg lehet csinálni a működő EDID-et, és nálam utána már a megfelelő framebuffer használatával megy a beépített kijelző. Csak sajnos így a 2 external portot nem tudom használni rendesen, és csak egy elég körülményes módszert találtam amivel életre lehetne őket kelteni. Szóval a helyzet az, hogy ha külső kijelzőt akarok akkor default framebuffer, ha internal LCD akkor Hoolocks.
A notebook installer nálam nem működött, sőt, ha én próbáltam új fájlt létrehozni, akkor sem sikerült megoldani a problémát. Ha jól emlékszem, a laptop installer futtatása után létrejött egy biankó (csak simán "DisplayProductId-") mappa, benne egy szintén biankó EDID plisttel, és ha azt szerkesztettem át, már jól ment a dolog.
(#22839) felon : terminalban egy ifconfiggal az interfészek között van "en0" nevű?
-
poontang
újonc
válasz
mongoose123 #22772 üzenetére
Megy, egy kis szöszmötölés után sikerült feltelepítenem meglévő rendszerek mellé a Maverickset. Viszont amellett, hogy hiába bűvészkedtem a multibeasttel egy órát, szinte semmit se sikerült belőni (VGA, LAN, WiFi) ezen még dolgozni kell.
Amire először szeretnék megoldást, de nem találtam: Ugye fel van téve az OSX, és ha a telepítő pendriveról indul a gép, be is tudok bootolni OSX alá, viszont a másik 2 rendszerem missing MBR el be is adja az unalmast. Ha nem a pendrive-ról indul a rendszer, akkor egyszerűen boot0 errorral megáll a gép. Ideiglenesen egy külön pendrive-val be tudok jutni a boot menübe, és el tudom indítani a két W7 rendszeremet.
Ha jól sejtem a "Chimera" nevű dolog lenne a bootloader, amit a multibeast fel is ajánl telepítésre, de az a gyanúm hogy nem rakta fel megfelelően (mint több más dolgot is).Tehát a kérdésem az lenne hogy hogyan tudok jelen állapotból belőni egy működő bootloadert, amivel a meglévő két W7, és OSX között tudok váltani (amik egy SSD-n foglalnak helyet).
Lehetőleg anélkül, hogy újra kellene rakni mind a három rendszert.Valamint minden OSX indulásnál kapok egy errort, és 5mp ig pause-n van az indítás. Ez sok dolgot jelenthet ahogy elnézem, hogy tudnám kideríteni mi okozza a gondot?
-
poontang
újonc
válasz
mongoose123 #22770 üzenetére
"To use these patched files you must create an installer using this method (Pandora's Box should also work)."
Én egy haradik leírás ([link] alapján csináltam a boot pendriveot, így is működnni fog a megodás ,vagy kezdjem újra ?
-
poontang
újonc
Üdv mindenkinek! Egy kis segítségre lenne szükségem, szeretnék OSX-et telepíteni a laptopomra, de teljesen kezdő vagyok. Elolvastam az utolsó 500hsz-t, és a topic elején is bóklásztam de nem találtam választ a kérdéseimre.
Egy Acer 3820TG laptopra szeretném feltenni a legfrissebb, 10.9.1-et. Macbookon unibeasttel elkészítettem a telepítő pendriveot, felmásoltam rá a multibeastet, és a /Extra mappában elhelyeztem egy ehhez a latophoz javasolt DSDT-t, itt meg is álltam a folyamattal, mivel a háttértáron 2 windows 7 rendszer van, amiket nem szeretnék elveszíteni, de a leírásban formázzák a meghajtót telepítés előtt.
Az első kérdésem tehát az , hogy van-e valami egyszerű módja annak, hogy a meglévő rendszerek mellé telepítsem a maverickset?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- LG 65" C1 OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
- 4 év gari - magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintő
- AKCIÓ! HP Victus 16-R1002NF Gamer notebook - i7 14700HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB WIN11
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest