Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz tuzpenge #10794 üzenetére

    nyilván nem egy lunar (nem mintha az valaha a közelemben lett volna).
    mindenképp előny, hogy a Dedica-hoz elég kicsi, az előző (az is avx volt, de sokkal nagyobb) nem fért el. az előzőhöz három AA(A?) elem kellett, azt nem volt kényelmes cserélgetni, itt pár havonta rádugom usb-c kábelre és kb. 1-2 óra alatt feltölt (napi átlag 1 kávéra használom). annyi ideje még nincs meg, hogy az akksi tartosságáról nyiltkozzak, de ha gari után megpurcanna, akkor valszeg relatíve könnyen találnék csere akksit.
    hátrány, hogy néha kicsit bizonytalankodik a tizedgrammoknál (néha "billeg" mondjuk 13,3 és 13,4 között). Illetve, pont miután tegnap(előtt) jól megdícsértem, ma (tegnap) reggel csinált egy furát, valamiért 2,X grammal többre ugrott mérés közben. ilyen még nem volt egyszer sem. nullázás után újra rendesen ment.

    igazából csak két funkcióra használom, tárázásos mérés, és stopper. egyszer kipróbáltam azt, hogy automatikusan elinduljon a stoppert, amikor elkezd nehezedni a pohár, de aztán fel lettem itt világosítva, hogy gombnyomástól mérünk, így azt azóta se használtam, nem tudom mennyire magabiztosan tudja.

    ha onnan nézem, hogy csak egy mérleg, akkor persze van feleennyiért is használható, ha onnan, hogy mennyi a lunar, akkor számomra egy elfogadható kompromisszum volt azért cserébe, hogy nem kelljen elemeket cserélgetni/venni és beférjen a csésze alá. én nem bántam meg.

    ymmv

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák