Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz martonx #27 üzenetére

    Egy kezdőnek nem olyan könnyű ráállnia ezen dolgok használatára, ezt Te is tudhatnád, nyilván Te sem voltál vérprofi, amikor elkezdtél foglalkozni a dologgal, kezdetben nyilván rengeteg kérdés merült fel benned, rengeteget gányoltál, olyan kódokat kreáltál, amiken utólag, több tapasztalat birtokában már csak nevettél, és volt olyan, amire valahogy nem akart ráállni az agyad, aztán amikor végre rájöttél a megoldásra, vagy épp rávezettek, esetleg megmondták a megoldást, olyat csaptál a homlokodra, hogy ott maradt a tenyered helye...ezeken a fázisokon szerintem minden kezdő átesik.

    Néha sokkal többet ér az a segítség, amikor valaki megmutatja neki azt a lehetséges megoldást, amivel sokkal egyszerűbben megoldható az egész (szerintem én és jeges is törekedtünk erre).
    Te valóban beszéltél web developer eszközökről, de nem mondtad el, egyáltalán hol találja, hogyan kellene azt használni (ha már...!), csak furcsa stílusban érzékeltetted, hogy türelmetlen vagy: "Na ne hülyéskedjünk már alertekkel 2011-ben. A te érdekedben, könyörgök nézd már meg egy web developer eszközzel." Hát ez valóban nagy segítség. :) Meg ez is: "Az, hogy szerinted mi hajtódik végre az ifnél az egy dolog.", stb.
    Konkrét kérdésekre adtál kitérő választ, minden esetben a web developer eszközök fontosságát kihangsúlyozva, ami tényszerű igazság, de nem jutott vele előrébb.
    A kérdésedre saját magad meg is adtad a választ:
    "Ki olt itt le kit?"
    A válaszod:
    "A hangnememet jogosan lehet kritizálni, sajnos a türelem nem az erősségem :("
    :)

    Na, de ne egymással vitatkozzunk, nem az a topic célja, csak akkor már én is elmondtam a szempontokat. :R

    Ha már homár, többek közt a Chrome Developer Tools, a Firefox Firebug, valamint az Opera Dragonfly az, ami ajánlható JavaScript-debuggolási, HTML-manipulálási célokra, konzolra való kiíratásra, stb.
    Ez általában a jobbklikkes menüből érhető el, pl. "Inspect Element" / "Elem kivizsgálása" vagy "Elem vizsgálata" menüpont alatt (vagy ehhez nagyon hasonló lesz a neve).
    Itt érdemes megismerkedni a különböző fülekkel (akár a linkelt oldalakon keresztül, vagy található rengeteg ismertető is ezekhez).

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák