Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
Új hozzászólás Aktív témák
-
fatpingvin
addikt
imádom hogy egy ennyire nyilvánvalóan HPC területre szánt hardvernél jön a prohardver népe okoskodni a desktop szegmensen látott-vélt-hallucinált tapasztalataik alapján
A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az AMD-nek a több batch modell volt a fejlesztési módszere a Catalyst érában. Mégse tetszett igazából senkinek, méghozzá azért, mert jötten a hotfixek dögivel. Most az NVIDIA csinálja a több batch modellt, jönnek is a hotfixek... A kérdés az, hogy mi változott, hogy ez a modell lett a jobb?
Egyébként a két modell között alapvetően az a különbség, hogy több batch modellel több WHQL meghajtód lesz, de közben több hotfix a merging problémák miatt. Egy batch modellel kevesebb WHQL meghajtód lesz, de nem lesz hotfix, mert nincs merging, és ennek hiányában sosem keletkezik belőle bug.
A gyártók amúgy azért váltottak, mert az AMD marketingre használta a sok WHQL drivert. Az NVIDIA ezért ráment a WHQL-re szám szerint, hogy az AMD ne tudja többet ezt marketingben felhasználni. Az AMD viszont azért lépett le erről az útról, mert a marketinget elintézte a fejlesztőcsapat azzal, hogy a WHQL szart sem ér, ha utána azonnal hotfixelni kell. Ezek az érvek és ellenérve az egyes modellek kapcsán.
Ami fejlesztési szinten eltér, hogy a több batch több programozót köt le, tehát több olyan ember kell pusztán a mergingre és az egyes meghajtók összerakására, akik amúgy dolgozhatnának optimalizáláson. Ezért is volt az, hogy az NV-nek voltak a régi modellben a leghatékonyabb API implementációi, mert egy batch mellett minden erőforrást arra költhettek. Most pont azért fordult a kocka, és az AMD-nek lettek a leghatékonyabb API implementációi, mert most ők tudnak erre rakni sokkal több programozót.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
PuMbA
titán
válasz Dragon3000 #12 üzenetére
Jaja, én is ezt mondom Az, hogy hány hotfix van, nem jelzi semennyire se, hogy maguk a driverek milyenek.
[ Szerkesztve ]
-
Dragon3000
veterán
De ennek semmi köze ahhoz, hogy van hotfix vagy sincs. Na meg attól, hogy van hotfix nem jelenti, hogy sikerül is javítani a dolgokat. Pl ott volt a cod mw2 képernyő villogás, hány hotfix jött rá mire sikerült tényleg javítani? 3-4..... több hónapig szenvedtek vele és ha jól emlékszem csak a 4000-res szériát erintette.
-
PuMbA
titán
válasz Dragon3000 #10 üzenetére
Az AMD szeret félmegoldásokat kiadni, csak ezért elkéri egy teljes termék árát. A hardver tudásának megfelelő energiamenedzsmentet alap összerakni egy kártya megjelenésére.
A 7000-res sorozat felhasználói fizettek az Anti-lag+-ért? Igen. Ennek ellenére az Anti-lag+ hónapok óta használhatatlan a bénázásuk miatt. Vannak az AMD-nek jó dolgai, de én ezek felett nem tudok szemet hunyni, ez gáz. Ugyanannyira gáz, mint az NV egyes gyakorlatai, de az NV-nél maga a termék egésze sokkal kiforrottabb, ez szerintem vitathatatlan.[ Szerkesztve ]
-
PuMbA
titán
Így már világos Akkor úgy javítom át a mondandóm, hogy számomra tetszetősebb, ha inkább potenciálisan bugos egy új driver pár napig és hotfix-et kell rá kiadni, mert úgy se töltöm le feltétlenül azonnal a kiadás után, minthogy hónapokig húzzanak fontosabb javításokat. Ha két rossz közül kell választani, én egyértelműen az NVIDIA-ét választanám.
[ Szerkesztve ]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ez nagy tévedés. A Hotfix régen azért volt az AMD-nél, mert több csapat tervezte a drivert. Most is azért van az NV-nél, mert több csapat tervezi párhuzamosan a drivert. Tehát minden olyan hiba, ami hotfixen kerül javításra csak olyan hiba, ami eleve nem létezne, ha nem tervezné több csapat a meghajtót. Ezért lehet ezeket hotfixszel javítani, mert a bugot már a másik batch orvosolta. Viszont pont azért, mert a másik batch orvosolta, olyan bugról van szó, ami elő se jönne, ha csak egy batch lenne. Szóval ez nem olyan, hogy azonnal javítva van, hanem olyan bugról van szó, amit szimplán a merging hozott elő, tehát nem valós bug, hanem pusztán az elbaszott fejlesztési modell okozta probléma gyors kezelése.
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
PuMbA
titán
"hogy minden NV-s cikk alá beköpjék pedig lehetne a csillió hotfixes driver miatt,"
AMD tulajként mondom, hogy az NV hotfix megoldása sokkal jobb annál, amit az AMD csinál, hogy majd hónapok múlva kijavítja Elég megnézni az AMD driverek Known issues részét, hogy mi mennyi ideig tartózkodik ott.
Pár példa. Több, mint fél évig volt letiltva telepítéskor a beállítások alaphelyzetbe állítása rubrika. Több, mint fél évbe telt helyrehozni a 7000-res széria üresjárati fogyasztását. Jelenleg is több hónapja van ott az AV1 kodekkel történő videó felvételekor a hangelcsúszási hiba.
[ Szerkesztve ]
-
Lacccca87
addikt
Amiket leírtál az nem tény hanem a megszokott NV mantrás urban legend már ami a drivereket illeti. (érdekes AMD pártiak valahogy nem éreznek késztetést hogy minden NV-s cikk alá beköpjék pedig lehetne a csillió hotfixes driver miatt, ez szerintem csak nektek ilyen kattanás hogy bizonygatni kell minden áron különben belső fájdalmat éreztek vagy nem tudom)
A termékkel kapcsolatban meg jó lett volna ha picit utánanézel hogy mire használják és ott mi az ami számít, aztán rájöttél volna hogy blődséget akarsz tényként beállítani. Még mindig jobban tetted volna ha hallgatsz magadra és ezen gondolatmenet mentén megtartottad volna a mondani valód.Kicsit azért segítek amire használnák majd elsősorban az az AI ahova a világ összes memóriája sem elég ha kellően komplex hálót akarsz létrehozni, és a méret miatt szükséges a sebesség is.
-
Pikari
addikt
Mert mi nem tetszett a hozzászólásomban? A tények, amiket leírtam, vagy az, hogy az ipar új szent tehene alá írtam le?
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Pikari
addikt
Nem akarok vészmadárkodni, de hiába a végtelen memóriasávszélesség, amit az amd jónéhány GPU-jában használ, csak nem sikerül felzárkóni driverek és teljesítmény tekintetben az nvidiához. A legtöbb problémájuk most olyan, amit nem lehet izomból megoldani.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ!!! GAMER PC: RYZEN 9 5900X + RTX 3060 12GB GDDR6! GARANCIA/SZÁMLA!!!
- Lenovo ThinkCentre M710Q Tiny PC (G4400T 2core 2.9Ghz, 8 GB DDR4, 256 GB Nvme, WIN10)
- Eladó Gamer PC! ROG RTX 3060 12GB/RYZEN 5 5600/32GB RAM/500GB SSD
- Indiana Jones and the Great Circle - Digital Premium Edition - beváltás: 2025.1.30 - RTX 40XX
- Eladó 2020 Apple Mac Mini M1, 16GB RAM, 256GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest