Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz scott_free #64237 üzenetére

    A Siemens hűtőnk is produkált ilyen hibát. Fél évig nem tudtam rájönni a hiba okára, aztán mondtam magamban, hogy nem igaz, hogy nem tudom megtalálni a hiba okát :U

    Felvonultam a konyhába a szükséges szerszámokkal (zseblámpa, endoszkóp, csavarhúzó, tűreszelő, WD40 spray, balta, csákány, elektromos bontókalapács) és nekikezdtem a hibafeltárásnak.

    Lámpa kacsoló szorosságát, zsanér megszorulását hamar kizártam, de aztán elakadt a tudomány. Aztán a hűtő előtt a földön hanyatt fekve jött a megvilágosodás, a hűtő ajtajának a peremén végigfutó rugalmas gumitömítés a zsanérnál az alsó sarokban kb. 5 cm hosszan kijött a helyéről és 90 fokban elfordulva rátömörödött a hűtő ajtajára.

    Ezt az eldeformálódott tömítést kicsit megmelegítve szépen vissza lehetett tuszkolni az ajtóban erre a célra kialakított nútba, azóta tökéletesen záródik a hűtő ajtaja.

    Nézd meg szépen körben a az ajtón a rugalmas tömítést, ha valahol deformálódik, az már elég ahhoz, hogy kisebb lendítésre ne csukódjon be az ajtó :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák