Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz ozzy711 #1820 üzenetére

    Hát igen, ezek nem a műgyantával kiöntött rozsdamentes acél házba tett kurvaprofi Elektris trafók, van egy kis pici "ciripelése" egyik tekercsnek valaminek benne. Apám szerint húzzak még a csavaron, ami a fém feszítőket-összetartókat fogja össze a végénél, hátha, de gyantába ne merítsem (meríttessem), mert bár az megszüntetne minden kis tekercs zizgést (nyilván), az életbe nem szedem szét újra, hogy esetleg tekerjek rá, vagy le belőle, vagy bármi ilyen.

    De ő villamosmérnök aggyal gondolkodik, hogy bármikor nekiesik egy ilyen trafónak "csak úgy", én biztos, hogy a büdös életbe nem szórakoznék trafó tekeréssel meg át-tekeréssel meg ilyenekkel, amikről ő beszél :D , inkább rendelek újat, szóval ezt így hagyom és lehet megmerítem mégis. De mivel nem erős a hangja (és tényleg jól szerelhető "DIY trafó", bár minden EI magos ilyen), szerintem bedobozolom, azt akusztikailag is csillapítom belül (megfelelő szellőzést azért biztosítva) és kiváló lesz. Sajnálnám kilökni, eladni pláne, ezek ilyen 100+ évig is jó motyók, használom akkor inkább. Nincs akkora hangja, hogy bedobozolva egy készülékházba, már hallatszódjon kifele bármi belőle. Teszek vele egy kísérletet.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák