Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inhouse

    őstag

    Sajnos elfelejtettem fotókat készíteni, de a vége ideillő lett volna. A céges VW Transporter T5 pótféklámpája halt meg, halványan derengett pár LED. Az rögtön látszott, hogy beázik, a piros műanyag két széle felpenderedett, közéfolyt a víz. Belülről 3 csavar fogja, majd ki kell húzni a helyéről és széthúzni a csatlakozóját. Na, itt rögtön benne maradt az egyik láb, elrohadt, megette a rozsda. Sajnos az autók érintkezőinek zöme ónozott vaslemez, ha valaki nem lenne képben.
    A lámpa 2 fél műanyagból pattintódna össze, ezekből a fülekből volt törött és olyan ami eldeformálódott és nem fogta, emiatt középen el is repedt. Mivel a kaszniba a műanyag egyik fele akad be, és a másikat húzzák a csavarok, ezek, ha szétmennek, nem fekszik fel a kasznira, nem tud a gumicsík tömíteni, befolyik a víz és teszi a dolgát. Maga a panel kicsit dzsuvás és oxidos volt, 4 lábú lencsés vörös LED-ek vannak benne, 20-30mA között járatva. A bekötés kaotikus, 38ohm -> 2 LED sorban (ez egy közös pont, féltáp) -> 38ohm-> 2 LED sorban. Ebből van 4 csoport, valamint 2 kakukktojás, ahol egy-egy LED van 110ohm-al. 3 LED nem világított, ill. csak derengett, először ki lett szűrve, hogy velük van gond, vagy a körítéssel. A LED-ek haltak be, az egyik még vibrált is kicsit. Ilyenem nem volt, 50mA-es 5mm-es vöröset raktam bele, tőben elhajlított lábakkal éppen elfért a foncsor alatt. Kicsit talán erősebb is volt a többinél, mivel csak 2V körüli nyitófeszültsége a gyáriak meg 2,5V-osak, de a foncsor+búra elmosta a különbséget. A konstrukció miatt meg kellett oldani, hogy a két fél műanyag egyben maradjon, pillanat pákával lyukakat olvasztottam és 3 helyen összekötegeltem. Masszív lett, befért, tökéletesen a helyére ment, tömít. Amíg ki volt szerelve az eldeformálódott gumitömítés és kirúgta magát. Ja, a csatlakozó...nem bírtam kihúzni a belerohadt és leszakadt egyik szálat...pedig már az ellendarabra felforrasztottam nagy csiszolás után egy formázott rézdrótot. Levágtam a csatlakozót, kivezettem egy kéteres vezetékkel és egy bontott 3,5"-os floppy meghajtóból kiforrasztottam a tápcsatlakozóját, egy tápból meg az ellendarabját. Zöld/sárga szigszalag kimaradt. :)
    Nem olcsó mulatság...
    Itt jobban látszik.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv Inhouse

Új hozzászólás Aktív témák