Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Satyricon #40345 üzenetére

    Már le is tettem a rétegeltről. Csak a fa anyagra ennyit, nagyon hosszú idő alatt tudnék csak összegyűjteni. Éjszaka még rengeteget olvastam hangfalkészítésről, és rengetegen ajánlják a külföldi fórumokon is a rétegelt lemezt az MDF-el szemben, csak hát ugye ők más kereseti tartományban mozognak, mint én. Ezen kívül ők is az MDF-et ajánlják, mint az egyik legjobb alternatívát. Abban az esetben, ha esetleg nagyon olcsón rá tudok nyúlni, akkor lehetnének rétegeltből a dobozok, mert akkor nem kellene laminálnom, vagy külsőleg beborítanom valamivel, mert önmagában is elég szép tud lenni mondjuk páccal. De ez majd beszerzéskor dől el, hogy mihez mennyiért tudok hozzájutni.

    Király a kis asztalka és tetszik szab.tam elnevezése is. :D

    (#40348) =HG=: köszi a tanácsokat neked is. Én is az MDF felé hajlok. Igazából szinte minden mellette szól: akusztikai jellemzők, sűrűség, nincs deformálódás, repedés, nem "mozog", emellett van rendesen tömege, ami egy ilyen nagy teljesítményű hangfalnál előny és nem hátrány és árban is sokkal jobban jövök ki vele. Persze amit FatalEror írt az is igaz. Szopás csavarozni, mert speckó csavar kell (mélyebb menetű) ha hosszútávra építesz belőle valamit (bár sokan csak ragasszák a dobozukat), minden egyes lyuknak elő kell fúrni és süllyeszteni, emellett a gépeket is sokkal jobban eszi, a kis szemét finom por pedig ami megmunkáláskor keletkezik mindenhova bejut (komolyan ;] ), finomabb mint a hintőpor.

Új hozzászólás Aktív témák