Hirdetés
-
50 - 1
100226 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-07-24 09:20 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
tozso
tag
-
_Volkovy_
nagyúr
Télen jó feldobni ilyen témát

Vagy csak én vagyok műveletlen,és télen ugyanúgy lehet horgászni mint nyáron? -
Sick Boy
őstag
Én is szeretek. Bár mostanában nem volt rá idő. Én csak és kizárólag spiccelek. Nekem az jön be. Van egy ötméteresem. Nem nagy cucc, de csípem. Szerintem a spiccezés sokkal aktívabb horgászat, mint mondjuk a fenekezés. Mondjuk, persze, nagy halat nem lehet fogni, dehát a részvétel a fontos, ugye
. -
tozso
tag
Én is csepeli vagyok. (Talán egy közös horgászat szervezhető a jövőben?)
Kérdezném, tudtok-e olyan helyet a környéken, ahova BKV-val is el lehet jutni és magántó (mert engedélyem az még nincs) és autó sem lesz egyhamar, a felszerelés viszont porosodik már nagyon.
Régen pecáztam már, van annak már két éve és már alig várom az április-májust, amikor már nem kell fagyástól tartanom.
A fenekező horgászatot művelem párommal együtt. A Tisza holtágában is pecáztunk már, gyönyörű helyek vannak arra. Törpeharcsa murit rendeztem, mert mindent lekajáltak és állandóan kapás volt, fogás viszont nem. A többieket ütötte a guta (amúgy jogosan). Átszereltem kisebb horogra, és a három méteres bottal, két horoggal +etetővel (amit persze üresen hagytam) volt, hogy két halat fogtam ki egyszerre (egy keszeget és egy törpeharcsát). Így pár óra alatt teljesítettem ismerős nejének a kívánságát is, a párom horgához is odafért 1-2 ponty és én is remekül szórakoztam.
[Szerkesztve]CSepel mellett sok a bányató, amelyek szerintem nem túl jók, bár sokan esküsznek rá és ott ha jól tudom ritka az ellenőr és ha van is messziről ki lehet szúrni. Oda többféleképpen is eljuthatsz BKV-val.
Nemrég hallottam egy jó magántóról valahol a Coca Cola gyár útani elágazásnál. Majd utánakérdezek és szólok. -
tozso
tag
Én is rég láttam olyan nőt aki kedveli a horgászatot.
De azárt üdv neki itt. -
Gh0sT
addikt
Én is szoktam horgászni, de sajnos az utóbbi időben egyre kevesebb időm marad rá. Nálam a match- és a spiccbot a nyerő és a keszegezés.
-
batya
csendes tag
Én is csepeli vagyok. (Talán egy közös horgászat szervezhető a jövőben?)
Kérdezném, tudtok-e olyan helyet a környéken, ahova BKV-val is el lehet jutni és magántó (mert engedélyem az még nincs) és autó sem lesz egyhamar, a felszerelés viszont porosodik már nagyon.
Régen pecáztam már, van annak már két éve és már alig várom az április-májust, amikor már nem kell fagyástól tartanom.
A fenekező horgászatot művelem párommal együtt. A Tisza holtágában is pecáztunk már, gyönyörű helyek vannak arra. Törpeharcsa murit rendeztem, mert mindent lekajáltak és állandóan kapás volt, fogás viszont nem. A többieket ütötte a guta (amúgy jogosan). Átszereltem kisebb horogra, és a három méteres bottal, két horoggal +etetővel (amit persze üresen hagytam) volt, hogy két halat fogtam ki egyszerre (egy keszeget és egy törpeharcsát). Így pár óra alatt teljesítettem ismerős nejének a kívánságát is, a párom horgához is odafért 1-2 ponty és én is remekül szórakoztam.
[Szerkesztve]Jól gondolom, hogy te lány vagy?
És a horgászat miatt reg.-elted magad ?
Bár biztos nem most kezdted el a PH-t olvasni. de örülök, hogy +1 női felhasználót sikerült regisztrációra ''csábítani''

(ha már Panther nem lány
) -
Papa-Georgo
senior tag
ZsíR!!!!!! Végre van vmi jó kis totyik újra!!!
Imádok horgászni, bár általában nálam a horgászat azt jelenti hogy ülök a vízparton, és élvezem a szabadságot. Sok minden nem került eddig a fogási naplómba....ehreh
Én Balatonszemesen szoktam horgászni a mólóról, és eddig fogtam már pár hajót
A Keszthely nem egyszer vitte el a zsinórt!!!
Micsoda kapás volt.... 
Persze azért hal is szokott horogra ugrani!!! A legjobb mikor vki angolnát fog, és írtózik tőle, általában minden horgász, és nem merik megfogni mindig kajabálnak hogy kell e vkinek mert különben levágják! Apám ilyenkor begyűjti őket, oszt otthon meg megcsináljuk jó kis paprikás lisztben ISTENI jó!!!!
Nah, majd még irogatok ide
-
Turboboszi
csendes tag
Én is csepeli vagyok. (Talán egy közös horgászat szervezhető a jövőben?)
Kérdezném, tudtok-e olyan helyet a környéken, ahova BKV-val is el lehet jutni és magántó (mert engedélyem az még nincs) és autó sem lesz egyhamar, a felszerelés viszont porosodik már nagyon.
Régen pecáztam már, van annak már két éve és már alig várom az április-májust, amikor már nem kell fagyástól tartanom.
A fenekező horgászatot művelem párommal együtt. A Tisza holtágában is pecáztunk már, gyönyörű helyek vannak arra. Törpeharcsa murit rendeztem, mert mindent lekajáltak és állandóan kapás volt, fogás viszont nem. A többieket ütötte a guta (amúgy jogosan). Átszereltem kisebb horogra, és a három méteres bottal, két horoggal +etetővel (amit persze üresen hagytam) volt, hogy két halat fogtam ki egyszerre (egy keszeget és egy törpeharcsát). Így pár óra alatt teljesítettem ismerős nejének a kívánságát is, a párom horgához is odafért 1-2 ponty és én is remekül szórakoztam.
[Szerkesztve] -
batya
csendes tag
Na az már szerelés!
Az én kedvencem a bolognai (folyón), de álló vizen előveszem a math-et. (hozzátezsem, 5-6 évvel ezelőtt nem is néztem horgásznak aki keszegezett. Akkor nekm csak süllő, meg a harcsa volt a HAL ) -
basiC
tag
Hi!
Én is pecázok, főleg match bottal és rakóssal, békés megyei vizeken. -
I. Richard
senior tag
Hali!
Én már nem horgászok
, de régebben ez volt a hobbim!
Főleg a spiccbotos úszózást szerettem, mert mozgalmasnak találtam!
Most újra lenne kedvem horgászni, de ha faterral elmegyek, úgyis az lesz a vége, hogy ő jól besörözik, hazafele pedig nekem kell vezetni, ezért én nem ihatok

Ja, és az engedélyem is valszeg lejárt... -
Tégla
tag
Hi!
Sajnos már én is régen horgásztam!
Úgy két éve utoljára !
A legyező horgászathoz nem tudok infot nyújtani!
-
batya
csendes tag
Nekem mondhatod hangosan is
, de tudom, hogy több fórumozó szerint (úgy is írhatnám, hogy sok ember szerint) a vadászok nem éppen arról híresek, hogy szeretik a természetet, ugyanis lelövik a vadat stb.
Tehát ÉN tudom, hogy az igazi vadász szereti és védi természetet, de nem mindenki érzi/gondolja ezt így. -
w9033626
aktív tag
Aki horgászik, szereti a természetet, az rosszember nem lehet

Tavon, pláne napijegyes tavon nem pecálok. (ill. mégis! egy igen jó barátomnak van egy egy 13-15 ha-os ''fizetős'' tava, ahová van VIP engedélyem, de oda is csak akkor megyek, ha kevés időm van.Pl munka után)
A folyóvíz az etalon nálam(gyk: Tisza). Persze a folyó sokkal nagyobb felkészültséget igényel, viszont a lehetőségek is nagyobbak.
Felszerelésre meg tényleg lehet költeni rendesen
viszont azok a dolgok, amik ''mindenre'' jók, sztem semmire se jók IGAZÁN. Tehát egy feeder bottal is lehet úszózni, de ha mélyvizen próbálsz mellette egy bolognait, rögtön tudni fogod a külömbséget. Tehát víz, időjárás, halfaj, és módszerfüggő, hogy mien cuccal LEGJOBB pecálni. És ha billencs IFA nem is kell hozzá, de pénz annál inkább 
Csak csendben súgom, hogy alakulóban van egy vadásztársaság, aminek már a tagja vagyok, mert ugye itt közelebb vagy a természethez
-
batya
csendes tag
Egy szóval nem mondtam, hogy nem akarok halat fogni!!!!! Csak ha nem fogok, akkor nincs az, hogy ''Na gyere fiam, ez egy sz@r hely. Na ide sem jövök többet. Kérem vissza a napijegy árát, merezegysz*rhely''. Ilyeneket nem szoktam.
Nyáron, akadós helyeken, nagyobb halakra számítva a zsinórméretem úszó: maxmax 16-os. fenék: 22-es.
Hidd el hogy sokat számít!
Elhiszem! De ennyire nem folytam bele a horgászat tudományába. Amit tudok, azt nagyapámtól tanúltam. Ő e fél életét a víz mellett és a babettáján töltötte (azzal ment ki pecázni), az ő felszerelését örököltem, bár azóta be lett újítva 2 silstar pavero+sil orsi. Nekem ez elég, sőt szerintem nem is akarok nagyon precíz lenni, mert akkor dundikerekes billencs IFA-val járnék horgászni, annyi cuccom lenne. Meg minden pénzem abba ölném. De köszönöm és szívesen veszem az okítást.Aki horgászik, szereti a természetet, az rosszember nem lehet

Tavon, pláne napijegyes tavon nem pecálok. (ill. mégis! egy igen jó barátomnak van egy egy 13-15 ha-os ''fizetős'' tava, ahová van VIP engedélyem, de oda is csak akkor megyek, ha kevés időm van.Pl munka után)
A folyóvíz az etalon nálam(gyk: Tisza). Persze a folyó sokkal nagyobb felkészültséget igényel, viszont a lehetőségek is nagyobbak.
Felszerelésre meg tényleg lehet költeni rendesen
viszont azok a dolgok, amik ''mindenre'' jók, sztem semmire se jók IGAZÁN. Tehát egy feeder bottal is lehet úszózni, de ha mélyvizen próbálsz mellette egy bolognait, rögtön tudni fogod a külömbséget. Tehát víz, időjárás, halfaj, és módszerfüggő, hogy mien cuccal LEGJOBB pecálni. És ha billencs IFA nem is kell hozzá, de pénz annál inkább 
-
w9033626
aktív tag
Nyáron, akadós helyeken, nagyobb halakra számítva a zsinórméretem úszó: maxmax 16-os. fenék: 22-es.
Hidd el hogy sokat számít!
És attól, hogy az élvezet miatt peclász, nehogy már azt mondd, hogy nem is akarsz halat fogni!
Amit én fogok halat, annak kb. az 5%-at HA hazaviszem, de ha nem fogok ,igenis zavar.
És mégegy gondolat amit vallok a horgászatban:
nálam a horgászat 1db kézbentartott botnál kezdődik, és végződikEgy szóval nem mondtam, hogy nem akarok halat fogni!!!!! Csak ha nem fogok, akkor nincs az, hogy ''Na gyere fiam, ez egy sz@r hely. Na ide sem jövök többet. Kérem vissza a napijegy árát, merezegysz*rhely''. Ilyeneket nem szoktam.
Nyáron, akadós helyeken, nagyobb halakra számítva a zsinórméretem úszó: maxmax 16-os. fenék: 22-es.
Hidd el hogy sokat számít!
Elhiszem! De ennyire nem folytam bele a horgászat tudományába. Amit tudok, azt nagyapámtól tanúltam. Ő e fél életét a víz mellett és a babettáján töltötte (azzal ment ki pecázni), az ő felszerelését örököltem, bár azóta be lett újítva 2 silstar pavero+sil orsi. Nekem ez elég, sőt szerintem nem is akarok nagyon precíz lenni, mert akkor dundikerekes billencs IFA-val járnék horgászni, annyi cuccom lenne. Meg minden pénzem abba ölném. De köszönöm és szívesen veszem az okítást. -
Peat;)
veterán
Nyáron, akadós helyeken, nagyobb halakra számítva a zsinórméretem úszó: maxmax 16-os. fenék: 22-es.
Hidd el hogy sokat számít!
És attól, hogy az élvezet miatt peclász, nehogy már azt mondd, hogy nem is akarsz halat fogni!
Amit én fogok halat, annak kb. az 5%-at HA hazaviszem, de ha nem fogok ,igenis zavar.
És mégegy gondolat amit vallok a horgászatban:
nálam a horgászat 1db kézbentartott botnál kezdődik, és végződikKét botra figyelni sem lehet igazán, úszósnál meg furcsa is lenne

-
Peat;)
veterán
eddig minden horgászatom eredményes volt, a 30-40 azért is kell, mert a környékünkön b@sznak kitakarítani a tavat és úgy akad az alja, mint a fene, ezeket ki lehet húzni és csak 1 horog marad oda, de a balcsin 10-20zsinór csónak/hullámtörő gát, meg dek*rvajólvagyok feeling
Ja és én az élvezetért horgászok, tehát, ha nem fogok semmit (hazavihatőt), akkor sincs ordításAkadós terep az más, oda tényleg a vastag kell kitisztítani a tó fenekét
. Balcsin én is 10-20 közötti zyinórokat szeretem, azzal hal is van ha meg szünet van a kapások között irány a víz
. Én is a feelingért horgászom, sokszor visszamegy a hal(általam, de a halak is ügyesek
), de elég felháborító amit páran csinálnak,gondolok itt olyanra hogy a szabályok között szerepel a napi max. 3 nemes hal(szvsz ez is sok,ki az aki ennyivel kezdene valamit?) erre meg telepítés után viszik haza az emberek az 5-6 pontyot amit élvezetes fogni is és visszaengedni is. A másik kedvencem az eljön autóval le a partig, megunja pecabot félbetör!! és beba* a vízbe. A Sporthorgász című újságban meg néha elég durva fényképek vannak(vagy húsz csuka a homokban...azt már visszadobálhatják,de élni nem fog)Szóval mostanában nekem már csal a Balaton és Velencei tó a nyerők, bár ott is egyre több a szemét, de legalább a Balcsi vizének a minősége javulgat. A Dunának az eldugott részei sem lehetnek rosszak, egyedül a természeteben az a jó feeling, elzárva a külvilágtól -
batya
csendes tag
eddig minden horgászatom eredményes volt, a 30-40 azért is kell, mert a környékünkön b@sznak kitakarítani a tavat és úgy akad az alja, mint a fene, ezeket ki lehet húzni és csak 1 horog marad oda, de a balcsin 10-20zsinór csónak/hullámtörő gát, meg dek*rvajólvagyok feeling
Ja és én az élvezetért horgászok, tehát, ha nem fogok semmit (hazavihatőt), akkor sincs ordításNyáron, akadós helyeken, nagyobb halakra számítva a zsinórméretem úszó: maxmax 16-os. fenék: 22-es.
Hidd el hogy sokat számít!
És attól, hogy az élvezet miatt peclász, nehogy már azt mondd, hogy nem is akarsz halat fogni!
Amit én fogok halat, annak kb. az 5%-at HA hazaviszem, de ha nem fogok ,igenis zavar.
És mégegy gondolat amit vallok a horgászatban:
nálam a horgászat 1db kézbentartott botnál kezdődik, és végződik -
w9033626
aktív tag
eddig minden horgászatom eredményes volt, a 30-40 azért is kell, mert a környékünkön b@sznak kitakarítani a tavat és úgy akad az alja, mint a fene, ezeket ki lehet húzni és csak 1 horog marad oda, de a balcsin 10-20zsinór csónak/hullámtörő gát, meg dek*rvajólvagyok feeling
Ja és én az élvezetért horgászok, tehát, ha nem fogok semmit (hazavihatőt), akkor sincs ordítás -
Loopus
tag
Jó emberek :-).
Szoktam én is járni horgászni, de inkább tavasztól őszig, mert se gépesített jármű, se jogsi, a legközelebbi normális víz olyan 15km-re van, és ilyenkor nem annyira jó biciklizni :-(. Viszont nemzeti parki terület ahová járok, és akkor is óriási élmény, amikor semmit nem fogok. Ha meg fogok, akkor az esetek nagy részében visszadobom (szokott is szidni miatta a hugom). Amúgy inkább a könnyű módszereket kedvelem, főleg keszegezek. -
Peat;)
veterán
-
w9033626
aktív tag
Kiváncsi lennék, mien vastagságú cérnával pecálsz!
Mert amivel én csinálom (8-10 fokos vízben max. 10-es monofil zsinór) azt hiába rángatnád, a hal sínylené meg legkevésbé!
Agyasima
Ha meg is eszed a halat, akkor persze el kell vinni (feltéve, ha elszabad
), csak azt nem tudom megérteni, aki bármennyit fog elviszi, függetlenül attól, hogy megeszi-e valaki, vagy a kutyájának/macskájának adja oda.
Tehát ha szeretitek, vidd, és egyetek igyatok dumáljatok egy jót ''mellette'', de ha nincs rá szükség vissza is lehet engedni . Én sem engedtem vissza mindig, de mikor láttam a ciánszennyezett Tiszát, vmi megváltozott bennem. De komolyan.
(ezzel el is értkeztünk volna a természetvédelemhez, de ez egy másik topik...a nyáron kibeszéltük a témát a kutyakínzó biztonságiőrök kapcsán, talán ''szegény kutyus'' c.-ű topicban)
Ranger
először vizet keress, ahol legyezhetsz (eredményesen), próbáld ki mien, tettszik-e. A sajóban pl. tudsz legyezni domira egy 4-es bottal is. aztán ha tettszik...30-40, ezek bírják
-
batya
csendes tag
Kiváncsi lennék, mien vastagságú cérnával pecálsz!
Mert amivel én csinálom (8-10 fokos vízben max. 10-es monofil zsinór) azt hiába rángatnád, a hal sínylené meg legkevésbé!
Agyasima
Ha meg is eszed a halat, akkor persze el kell vinni (feltéve, ha elszabad
), csak azt nem tudom megérteni, aki bármennyit fog elviszi, függetlenül attól, hogy megeszi-e valaki, vagy a kutyájának/macskájának adja oda.
Tehát ha szeretitek, vidd, és egyetek igyatok dumáljatok egy jót ''mellette'', de ha nincs rá szükség vissza is lehet engedni . Én sem engedtem vissza mindig, de mikor láttam a ciánszennyezett Tiszát, vmi megváltozott bennem. De komolyan.
(ezzel el is értkeztünk volna a természetvédelemhez, de ez egy másik topik...a nyáron kibeszéltük a témát a kutyakínzó biztonságiőrök kapcsán, talán ''szegény kutyus'' c.-ű topicban)
Ranger
először vizet keress, ahol legyezhetsz (eredményesen), próbáld ki mien, tettszik-e. A sajóban pl. tudsz legyezni domira egy 4-es bottal is. aztán ha tettszik... -
ranger
csendes tag
Heló
én is pecás vagyok! (meg asszem Bélanéni is az a PH-ról )
Víz van ahol legyezni akarsz? + mire akarsz legyezni??pisztráng, domi? vagy jász esetleg balin?
Ha írsz ezekre, talán tudok segíteni
én a Tiszán szoktam pecálni. keszegezni szeretek leginkább, azt is a 7-es boloval (ha nincs nagy szél)Még én sem tudom, hogy mire akarok.
Állítólag mindenre lehet.
Én a Tisza mellett lakom, van holtág is, meg egy csatorna is.
Csak érdeklődök, hogy valaki legyez-e, milyen felszerelések vannak, mennyiért satöbbi. Általános kérdések.
Nem találtam még olyan magyar oldalt, ahol lenne valamilyen felszerelés választék árakkal. (Árak nélkülit sem találtam) -
w9033626
aktív tag
törpeharcsát tényleg bármivel lehet fogni
egyszer tettem a horogra gyöngyöt. jó horgásznál mindig van ütközőnek. azóta néha cslinak is használom. van hogy kifelyezetten törpe fogó délutánt csinálok. eszik a gyöngyöt. mohó dögök. ha fogok egyet akkor csinálok neki mellúszóig érő mosolyt. útán visszaengedem. bár már nem uszik messzire. rohadt reakciós gennyek.Az én módszerem: hal cipő közzé befog, damil kézre ráteker (4-5*), hirtelen erős felfelé rántás, hal felhasználása csalinak
-
b.bone
senior tag
Én is pecázom! úszózás/fenekezés/villantózás
szabolcs/hajdú vizeken, de ezek általában telepített tavak, nagyon tetszett a nyíregyházi tüskevár, igaz ez a hely elvesztette a ''menjünk keressünk egy jó helyet, vágjuk a nádat, ücsörögjünk a földön'' élményt, mivel körbe aszfalt, padok, lámpák, wc, parkoló, étterem, horgászbolt. Van saját stégünk is a nagykállói telepített tavon, de itt nagyon elszaporodott a törpeharcsa és ezért nem nagyon élvezhető a horgászás, mivel a kis szemetek a szaloncukorra is mennének, ha bedobná az ember, percenként kapás, húz, mint az állat, kiveszed és 10cm-es jószág, visszadobod, felszerelsz, bedobod, kapás, húz, mint az állat...
törpeharcsát tényleg bármivel lehet fogni
egyszer tettem a horogra gyöngyöt. jó horgásznál mindig van ütközőnek. azóta néha cslinak is használom. van hogy kifelyezetten törpe fogó délutánt csinálok. eszik a gyöngyöt. mohó dögök. ha fogok egyet akkor csinálok neki mellúszóig érő mosolyt. útán visszaengedem. bár már nem uszik messzire. rohadt reakciós gennyek. -
w9033626
aktív tag
Én is pecázom! úszózás/fenekezés/villantózás
szabolcs/hajdú vizeken, de ezek általában telepített tavak, nagyon tetszett a nyíregyházi tüskevár, igaz ez a hely elvesztette a ''menjünk keressünk egy jó helyet, vágjuk a nádat, ücsörögjünk a földön'' élményt, mivel körbe aszfalt, padok, lámpák, wc, parkoló, étterem, horgászbolt. Van saját stégünk is a nagykállói telepített tavon, de itt nagyon elszaporodott a törpeharcsa és ezért nem nagyon élvezhető a horgászás, mivel a kis szemetek a szaloncukorra is mennének, ha bedobná az ember, percenként kapás, húz, mint az állat, kiveszed és 10cm-es jószág, visszadobod, felszerelsz, bedobod, kapás, húz, mint az állat... -
Jozsué
tag
H ién Pécsi vagyok... és leg inkább csak nyáron pecázom... a balatonon... Süllőre ... Fenekező készség( 2/0-ás horog, 0.25-ős damyl , 2.40-es bot, nyeletőfékes orsó) kishallal , csónakból ... tök jó ... még ha hal nem is jön...
-
b.bone
senior tag
Szevasztok.
én is pecázok. bár sok időm nincs rá. ugy kb 3-4 éve találkoztam elősször feeder bottal- gyorsan vettem is egyet. azóta csak feeder-ezek. néha pergetek vagy mártogatok de ilyen időben azért már nincs kedem csónakba ülni.
de szerintem egyre katasztrofálisabb a helyzet. 5-6 évvel ezelőtt a tiszán vagy a körösökön szét fogtam magam. megállás nélkül jöttek a keszegek. most vagy szerencsétlenebb lettem vagy sokkal kevesebb a hal. tavaly télen láttam amint a 3-as körösre kiment egy pár ember télen. halradarral megkereste a mázsás vermelő harcsát majd kigerebjézte.
a különböző tavakba telepitett 5 kilós dagadt ,gyenge pontyokat meg nem kihivás kifogni.
a halat szerintem is vissza kell elngedni. én mindig visszaengedem. egy párat kivéve. a törpét kifelyezetten írtom. és szerintem a busa meg az amur sem idevaló. -
Agyasima
őstag
Szoktuk is, de csak a méreten aluliakat. Azér, hamár horogra akad 1 nagyobb példány, az egyrészt, büszkeség (igazából szerencs), másrészt meg jó alkalom áthívni havert, rokont, enni 1 jót...
-
Chip
aktív tag
Meg a boltban is meglehet venni.

Én régebben haverokkal jártam ki pecázni. Én fogtam a csalihalat ők süllőztek vagy csukáztak. Általában a Tiszá-n pecáztunk vagy a Kurca nevezetü (folyó) csatorna felsőbb tisztább részészein.
Mostmár sajnos csak nagyritkán sikerül összehozni a társaságot.
-
batya
csendes tag
OFF
agyadra ment az angol? Magyarban nincs folyamatos jelenidő...

az én agyamra meg a meló ment, bocs...
ON
Ilyen vacak időbe má ugyan ki horgászna?
Mi itt Szeged mellett a mártélyi horgásztóra szoktunk kijárni, igaz ott is elszaporodott sajna a törpeharcsa, de azért, akad néha 1-2 méretesebb kárász, néha busa, nagyritkán ponty. Azt persze, ha feljön egy 3-4-5 kilós izé, akkor meg mindenki azt eheti, ha kell ha nem
Azt persze, ha feljön egy 3-4-5 kilós izé, akkor meg mindenki azt eheti, ha kell ha nem
Vissza is lehet engedni a halat!! -
Agyasima
őstag
OFF
agyadra ment az angol? Magyarban nincs folyamatos jelenidő...

az én agyamra meg a meló ment, bocs...
ON
Ilyen vacak időbe má ugyan ki horgászna?
Mi itt Szeged mellett a mártélyi horgásztóra szoktunk kijárni, igaz ott is elszaporodott sajna a törpeharcsa, de azért, akad néha 1-2 méretesebb kárász, néha busa, nagyritkán ponty. Azt persze, ha feljön egy 3-4-5 kilós izé, akkor meg mindenki azt eheti, ha kell ha nem
-
simonzé
addikt
A topic címe folyamatos jelenben van? Mert akkor a válaszom: Én nem.
Nyáron szénné égtem az ugornyai Tiszaparton, miközben fogtam vagy 70 snecit. Aztán megsajnáltam őket, és amelyik élt még, azt visszaengedtem. A döglöttekkel meg egy halászlépartit rendeztünk. yówót.
-
batya
csendes tag
Heló
én is pecás vagyok! (meg asszem Bélanéni is az a PH-ról )
Víz van ahol legyezni akarsz? + mire akarsz legyezni??pisztráng, domi? vagy jász esetleg balin?
Ha írsz ezekre, talán tudok segíteni
én a Tiszán szoktam pecálni. keszegezni szeretek leginkább, azt is a 7-es boloval (ha nincs nagy szél)
(az egyik törölhető is, sajna 2x ment el.)
[Szerkesztve] -
batya
csendes tag
Heló
én is pecás vagyok! (meg asszem Bélanéni is az a PH-ról )
Víz van ahol legyezni akarsz? + mire akarsz legyezni??pisztráng, domi? vagy jász esetleg balin?
Ha írsz ezekre, talán tudok segíteni
én a Tiszán szoktam pecálni. keszegezni szeretek leginkább, azt is a 7-es boloval (ha nincs nagy szél) -
tozso
tag
Én is olyan idősen kezdtem el horgászni és annyira imádtam.
Kunpeszéren volt telkünk és hajnali 3 kor keltünk hogy elinduljunk horgászni. Jól beöltöztünk hogy ne fázzunk és már mentünk is a jó ks kiépített horgászállásunkhoz valamelyik csatornára (sajna nem tudom hogy hívják). Az 5-6 méter széles és néhol jó 2-3 méter mély csatornánál élvezet volt úszozni. Néha annyira tiszta volt a víz egyes helyeken hogy még az úszot sem kellett figyelni, mert láthattad a horgot.
De rég volt és milyen jó is volt.
Hát megint kedvet kaptam rá. -
tozso
tag
Csepelen van egy tó, amihez kifelé kell menni a Szentmiklósi úton, át a földeken. Ott is megpróbáltam még ősszel horgászni, de kis vacak keszegeken kívül nem fogtam semmit.
Az őszi csukázásról meg lemaradtam, mert ráadásul el is törtem a botom: épp hajítottam volna be a villantót, de az megakadt a mögöttem lévő kis bokorban, és a 35-ös zsinór erősebb volt, mint a Silstar botom...
Majd megjavíttatom, de lehet, veszek egy újat, 4500-ért van ugyanolyan.Hát ha a régi bányatavakra gondolsz akkor azok nem túl jók szerintem, bár ismerek olyat aki arra esküszik és mindig szerencséje van mert fog valamit.
-
Yutani
nagyúr
Én is Csepeli vagyok.

Mi viszont a BácsKiskun megyei települések környéki csatikra jártunk úszózni és a kis Dunára fenekezni, de a Duna már nem olyan jó.
Egyszer apukámmal fenekeztünk a kis Dunán a komp melleti részben és egy hullán kivül semmit sem fogtunk. Ez az utolsó horgász élményem sajna.Csepelen van egy tó, amihez kifelé kell menni a Szentmiklósi úton, át a földeken. Ott is megpróbáltam még ősszel horgászni, de kis vacak keszegeken kívül nem fogtam semmit.
Az őszi csukázásról meg lemaradtam, mert ráadásul el is törtem a botom: épp hajítottam volna be a villantót, de az megakadt a mögöttem lévő kis bokorban, és a 35-ös zsinór erősebb volt, mint a Silstar botom...
Majd megjavíttatom, de lehet, veszek egy újat, 4500-ért van ugyanolyan. -
tozso
tag
-
Peat;)
veterán
Szia, ajánlom a haldorado.hu-t ott van pár cikk meg ilyesmi. Horgászni én is imádok, már jó pár éve, de a tavak között már csak a Balaton és Velencei tó a nyerő nálam, a többin vagy nem lehet szemét nélküli tiszta helyet találni vagy hal nincs
. Persze van olyan tó ahol még a halat is ki kell fitetni,de az nem az igazi. -
Yutani
nagyúr
Én is Csepeli vagyok.

Mi viszont a BácsKiskun megyei települések környéki csatikra jártunk úszózni és a kis Dunára fenekezni, de a Duna már nem olyan jó.
Egyszer apukámmal fenekeztünk a kis Dunán a komp melleti részben és egy hullán kivül semmit sem fogtunk. Ez az utolsó horgász élményem sajna.Uhh, kemény...

-
tozso
tag
Én 2003-ban fedeztem fel újra a horgászatot. Már vettem egy jobbfajta botot, van 2 spiccbotom, és tavasszal veszek egy könnyű keszegezőbotot kis orsóval.
Gyerekkoromban Délegyházán laktam, ott nagyon sokat horgásztam, kb. 100 méterre laktam a tóparttól.
Tavasszal kiváltom a horgászengedélyemet, és mivel a soroksári dunaág mellett lakom Csepelen (kb. 300 méter), így délutánonként le tudok majd menni a partra.
Rájöttem, hogy ha nekiállok horgászni, akkor csak három dolog létezik olyankor: a hal, a horgászkészség és én. Teljesen ki tud kapcsolni, abszolút megszűnnek a problémák, egyebek.
Horgászat rulez!
Én is Csepeli vagyok.

Mi viszont a BácsKiskun megyei települések környéki csatikra jártunk úszózni és a kis Dunára fenekezni, de a Duna már nem olyan jó.
Egyszer apukámmal fenekeztünk a kis Dunán a komp melleti részben és egy hullán kivül semmit sem fogtunk. Ez az utolsó horgász élményem sajna. -
Yutani
nagyúr
Én 2003-ban fedeztem fel újra a horgászatot. Már vettem egy jobbfajta botot, van 2 spiccbotom, és tavasszal veszek egy könnyű keszegezőbotot kis orsóval.
Gyerekkoromban Délegyházán laktam, ott nagyon sokat horgásztam, kb. 100 méterre laktam a tóparttól.
Tavasszal kiváltom a horgászengedélyemet, és mivel a soroksári dunaág mellett lakom Csepelen (kb. 300 méter), így délutánonként le tudok majd menni a partra.
Rájöttem, hogy ha nekiállok horgászni, akkor csak három dolog létezik olyankor: a hal, a horgászkészség és én. Teljesen ki tud kapcsolni, abszolút megszűnnek a problémák, egyebek.
Horgászat rulez!
-
tozso
tag
Már jó pár éve nem horgásztam, pedig régen imádtam úszozni, amit még gyerekkormban kezdtem el. Fenekező horgászatot is csípem bár nem sokat konyítok hozzá.
Remek időtöltés és jó kikapcsolodás az biztos.
Asszem el fogok menni a vizsgaidőszak után újra horgászni.
A haverom nagyon ért hozzá majd megkérdezem tud e javasolni egy jó oldalt neked. -
ranger
csendes tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
100226 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Hosszabb bemutatót kapott az új Fable
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Mini-ITX
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- LEGO klub
- További aktív témák...
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC / ICON / HERO párna több színben
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC , HERO, ICON kiegészítők
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC , HERO, ICON talp
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC / ICON / HERO teleszkóp Class 4 (1db)
- Eladó eredeti Noblechairs ülésmechanizmus (hintamechanika) 1db
- Apple iPhone 12 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Windforce 3 OC RTX 5080 16GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Alpine Green -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5509
- Honor 200 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Lenovo IdeaPad 5 Pro - 14" 2.8K 90Hz - i5-1135G7 - 8GB - 512GB SSD - Win11
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Bár biztos nem most kezdted el a PH-t olvasni. de örülök, hogy +1 női felhasználót sikerült regisztrációra ''csábítani''
)
, de régebben ez volt a hobbim!


Steady74
