Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz ronaldo #994 üzenetére

    azzal semmivel nem vagy előrébb, főleg hogy mire onnét beszerzed valamilyen formában, addigra 60 k t ugyis kicsengetsz, ha külföldről rendeled
    ha össz europai régiónkénti átlagárakat akarsz nézni akkor [link] itt rákeresel a cuccra és euroban megadja az árát, kisebb eltéréssekkel (amit én kinéztem az 360 euro, vagyis 90, itt Mo n pont 89900 szal elég pontos)
    én a magam SX ét cakkumpakk 30 ért vettem, többet nem is szántam volna rá, max egy 5össel....mert én is kiugrónak használom csak, első gitárként, előbb utóbb ugyis süllyesztőbe megy vagy kiszögelem falra :) szóval sztem ennyit elsőre hülyeség kiadni márt csak azért is mert azt sem tudja az ember mennyire tetszik vagy mennyire fog menni neki
    hacsak így logikázok : kiadsz most 50-60 at egy akkusztkusra, tetszik a dolog, egy év mulva 80-90 et egy elektromosra, az 150 és az akkusztikust nem fogod olyan nagy összegekért eladni majd, míg pl egy sima középkategóriás akkusztikus tábortüzes hippizenéléshez ideális, én is erre a célra tartogatom majd
    a másik meg hogy nem feltétlenül az árakat kell nézni mert ezeknél a cuccoknál nem feltétlenül ár=minőség, vannak kivételek...pl akkusztikusba amikor kerestem, egy csomo számomra ismeretlen márkával találkoztam gyönyörű hanggal, és mikor megvettem a sajátom még mindig be voltam rezelve hogy kicist gagyi márka, de tanárom egyszer hangolta, megdolgozta kicsit és dícsérte rendesen hogy nagyon klassz kis gitár...szóval én csak üzleti érzékre hivatkozva mondom hogy nyugodtan lejjebb adhatod abból az 50-60 ból mert már 30-35 ért is igen fasza cuccot kapsz akár Ibanezt, Fendert

    mondjuk én már elvből sem vennék drágább cuccot, túl jól felszerelt kis holmi :) pl én szeretem hogy a magaméval bizonyos dolgokért meg kell külön dolgozni, nem mondja be a pontos időt meg ilyenek, pontos lefogás, pontos pengetés kell mert különben nem az igazi a hangzás, ez mind arra jó hogy a pontosságot növelje ha tanulsz dolgokat...elektromosal épp ez a baj tanulásnál, hogy gyakorlatilag neked csak pengetned kell, a hang manipulálva van, torzítva, és a torzításnál el lehet siklani egy két dolog felett azért...pl kevésbe pontos a lepengetés, de tök ugyanazt hallod mert torzítva van, ilyesmik....akkusztikusnál ilyen nincs, egyszer lepengetted, onnét kezdve bekerül az üregbe, rezonál, és azt adja vissza amit csináltál és olyan pontosan, szépen csengőn ahogy csináltad ...

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák