Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz part_wish #2888 üzenetére

    Bízzunk abban, hogy a teljes digitálisra váltásig elterjednek a DVB-T képes cuccok, lesz csatorna választék és térerő is Budapesten! : )

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz part_wish #2888 üzenetére

    "talán a tender és a frekvenciaterv is tetőantennás vételre lett megalkotva és kiírva"
    Ezt hívják szűklátókörűségnek... Érdemes (lett) volna inkább felmérni a teljes/valós igényeket és nem megint fentről vakon eldönteni, hogy mire is van igénye az embereknek...
    "cél: 8-10 FTA közszolgálati és kereskedelmi csatorna"
    Már ha lesz annyi jelentkező... (volt, de sikerült elüldözni)
    "meg kell teremteni a bázist (többszázezer felhasználót) ahhoz, hogy fel lehessen építeni később rajta a pay-tv szolgáltatást"
    Ezzel egyet értünk, de akkor miért is nem indul meg ez a része a dolognak?

    Mindegy, én azoknak a táborához tartozom (és szerintem nem is olyan kicsi ez a tábor), aki örülne annak, ha a - mindig magánál lévő - laptopján (egy DVB-T tunerrel) akárhol tudna nézni 30-40 csatornát (ha meg tv közelében vagyok, rádugnám HDMI-re). Még fizetnék is érte (ellentétben a gagyi minőségű DVB-H-val)...
    A különbséget az AH és az én koncepcióm között talán úgy tudnám szemléltetni, hogy "otthoni vezetékes telefon" vs. "mobiltelefon". Ti mire szavaznátok? :U
    Egyébként meg technikailag ez hasonló lenne, mint a már kiépített mobiltelefon adóhálózat: sok kisebb, párhuzamosan, azonos frekvencián működő adó. Mint ahogy tavaly nyáron az olimpia alatt is működött a DVB-T (kb. 4 adótorony ment Bp. területén és egész jó is volt a lefedettség)...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák