Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz blattida #8449 üzenetére

    ,,Már gondoltam rá, de majd az új ismertetőbe rakok majd, csak megvárom a hetest, már csak azért is, mert abban lesznek új funkciók és megint változik a felület. " Rendben, szuper :) :) ;)

    (#8448) borix Nem hiszem, hogy a Comodo fog okozni fagyást a gépen. ( a NAVról el tudom képzelni ). Azt hogy mások mit mondanak, az egy dolog. A felhasználók nagy része nem nagyon ért a géphez, a karbantartásához főleg nem.

    Én szerintem azért lassult a gépük, mert túlterhelték. Sajnos hajlamos rá az ember, akartlanul is. Felteszel pár programot, amit havonta egyszer ha használsz, de azért jó ha van, viszont a folyamata minden bootnál betölt. Ezért nincs mit csodálkozni, ha egy régi Win telepítés belassul.

    Egyik gépem olyan állapotban volt már, hogy legszívesebben újra telepítettem volna, annyira be volt lassulva, pedig nem rossz vas. Sajnos nagyon nehezen visszaállítható adatok is voltak rajta. Win Patrol-al korlátoztam az automatikusan induló alkalmazásokat és folyamatokat, Revo Uninstaller-el lekapartam a felesleges programokat, Bitdefender IS-t lecseréltem Webrootra = Mintha újra telepítettem volna a gépet. Azóta száguld.

    Szóval a lényeg, nem hiszem, hogy a Comodo-tol idővel belassulna a géped, ettől nem kell félni. Ha mégis lassulás van, akkor nem egyből az AV-re kell kenni a dolgot, hanem mondjuk egy WinPatrol-al szétnézni, hogy mi tölt be automatikusan, mert azok ott fognak kocogni a háttérben végig.

    A legtöbb ember azt hiszi sajnos, hogy ha egy alkalmazásnak egyszerü a felülete, vagy csak a háttérben fut, biztos nem használ sok erőforrást. Sajnos nem ez a valóság, pl dropbox pici kliense a háttérben futva nekem 50 - 100 MB RAM-ot szokott enni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák