Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!
    Van egy olyan feladatom, amivel kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy milyen megoldásokat javasoltok.
    Egész pontosan ez a feladat szövege:
    "Készítsen tetszőleges hosszúságú sorokból álló szöveges állományt reprezentáló objektumot! Valósítsa meg a UNIX tail(1) program funkcióit!
    Valósítsa meg az összes értelmes műveletet operátor átdefiniálással (overload), de nem kell ragaszkodni mindenáron az operátorok átdefiniálásához!
    Amennyiben lehetséges használjon iterátort!
    Demonstrálja a működést külön modulként fordított tesztprogrammal!
    A UNIX parancsok pontos leírását a man paranccsal kérdezheti le.
    A parancs nevét követő zárójelben a man kötet sorszáma található.
    A megoldáshoz NE használjon STL tárolót vagy algoritmust!"

    A tail() program lényege, hogy kiírja a standard outputra egy paraméterként kapott állomány utolsó 10 sorát. További paraméterezéssel az is elérhető, hogy az utsó n sort vagy n byte-ot írja ki az állományból (a 10 csak alapértelmezett), vagy akár az n-edik sortól kezdődően írja ki egy állomány tartalmát.

    Kérdésem hozzátok az lenne, hogy ennek az OOP-s szemléletben történő megvalósítását hogy képzelnétek el? Maga a fájl beolvasása legyen külön osztály, aminek a tagfüggvényeit örökli egy másik, pl. a Tail osztály?
    Itt találtam egy lehetséges megvalósítást (átláthatóság kedvéért felraktam a pastebinre), aminek azonban az OOP-hez nem túl sok köze van, nekem viszont objektum-orientáltan kell megvalósítanom az egészet. Ja, és STL-tároló sem használható.

    Így elsőre milyen javaslataitok lennének a konkrét megvalósítással kapcsolatban?
    Hány osztály, milyen tagfüggvények, stb.?

    Ja, és miért tail(1)? Mi zárójelben az az (1)? :B

    Előre is köszi minden javaslatot! :R

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák