Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LogitechG15

    tag

    Up!
    Úgy tűnik enyém az első kérdés!
    Iphone akksi az 2 cellából áll és azért van két csatlakozó hogy külön hozzá lehessen férni a két cellához? Ha igen az egyik cella 2,25v, a másik 1,69 voltot prudukál.. Mondanom sem kell, hogy a telefon be sem kapcsol töltő nélkül, de olyannyira, hogy akár le is húzhatom az akksit, akkor is pont ugyan olyan nyugodtan megy. (nyugodtan nem megy mert az akksihiány és a restore egy recovery loopot csinált nekem, de ettől tekintsünk el) Tehát a gondot mi okozhatja? Rossz maga az akksi, vagy valahol az alaplapon van a bibi?

  • LogitechG15

    tag

    válasz irgum #4 üzenetére

    Az akksik általában több cellából állnak. Mint ahogy a kocsikéban is több luk van. Ahhoz hogy töltésnél ne úgy töltsön, hogy az egyik cellát felnyomja 3,7 voltra a másik cellát 1 voltra ezért a két cellát külön tudja kezelni, úgy hogy minkettőnek van külön kivezetése.(Ez csak Li-ion és Li-po akksiknál fontos) Tehát az akksiról ha leszeded a fekete zacsit két darabra szedheted. Feltételezem, hogy az Iphone akksija is ilyen, különben miért volna ennyi csati és miért ezeket az értékeket mérném amiket mérek. De a lényeg ugyan az. Az akksiban össezes van 2,5 volt ami kevés... Bocsánat az érthetetlenségért, de a fő kérdés az, hogy miért viselkedik úgy a telefon mintha nem is lenne benne akksi és miért nem hajlandó feltölteni? e-kép alapján kimértem az akksi lábai nincsenek kitörve. Tehát az akksi rossz vagy valami az alaplapon ment szét?

    Szerk sőt még ez alapján is

    [ Szerkesztve ]

  • LogitechG15

    tag

    válasz LogitechG15 #5 üzenetére

    Ha valakit érdekel tapasztalat a hibámmal kapcsolatban: A beázás miatt zárlat keletkezett az alaplapban, amit valószínüleg egy kondenzátor okoz (sajnos én nem tudom megjavítani, mert nem értek hozzá és hála istennek Magyarországon kb senki nem tud smd alkatrészeket forrasztani). Ez úgy derült ki, hogy az alaplap pozitív és negatív akku csatijánál 0 ohm ellenállást lehet mérni(több száz, akáz ezer ohmnak kéne lennie). Az akkumulátorban van egy áramkör, ami zárlat esetén nem enged az alaplapra áramot. Ezért mérek 0 voltot az akksin, ha alaplapra van kötve. Több oka is lehet ennek: Rossz PMU(almaikonos ic a nand memórialapka mellett) vagy vcc (dock csatlakozónál pici ic) vagy bármelyik kondi zárlatos lehet egy beázástól. forrás Szinte bármilyen hardveres alaplapi problémát lehet orvosolni, csak forrasztani kell tudni. :) Ha esetleg mégis akad valaki aki tud hőlégfúvóval, mikroszkóppal forrasztani, várom a jelentkezést! :)) Iphone alaplapi hibákat a fórum alapján fillérekből lehet javítani(már amennyire fillérekbe kerül a forrasztás)... de legalábbis olcsóbban mint 40-50 ezrekért másikat venni bele.
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • LogitechG15

    tag

    válasz e30st #9 üzenetére

    Köszönöm a segítséget. Szerencsére úgy néz ki találtam egyszerűbb megoldást Hát ez a jó magyar felfogás kicsit most arconcsapott. :U Ha van egy szar termékem nem az az első, hogy megpróbálok túladni rajta... Ha én veszek valamit azt várom, hogy azt is kapjam amit ígyérnek, amit kifizetek és én is ennek tekintetében adok el bármit. Bocsi ha valamit félreértettem! Egyébként én vagyok ennyire félretájékozott, vagy jól tudom, hogy öt éve még nem igazán volt iphone 4? :F

    Szerk: most nézem hogy fel sem tüntettem, hogy iphone 4ről van szó. Elnézést!

    [ Szerkesztve ]

  • LogitechG15

    tag

    válasz e30st #13 üzenetére

    Nem akartalak megsérteni, a magyaros dologgal, ne haragudj! Minden elismerésem ez alapján.
    Ha meglenne a kellő eszköz és tudáshátterem (levegős forrasztó, mikroszkóp) akkor fillérekből megcsinálnám, ugyanis egy zárlatos kondenzátor nem olyan nagy dolog kicserélni... Mivel nem rendelkezek a tudással és ha elromlik, elrontom vagy valami már ki sem tudom cseréltetni az alaplapot így inkább kifizetem azt a nem kis összeget...:\ De ha valaki ilyen szinten szeretne foglalkozni a telóval, tudok segíteni, mert eléggé kikupáltam magam :DD

Új hozzászólás Aktív témák