Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz szabeska #92765 üzenetére

    Mit is szeretnél pontosan?

    Van egy videó, mondjuk angol+magyar hang, meg ugyan így a felirat is?
    És ez angol hang+magyar felirattal induljon?

    Beállítások > lejátszó > nyelv
    Tedd az elsődleges nyelvet angolra.
    Ez csak addig jó persze, amíg pl. nem német a nemmagyar nyelv.
    Ha itt magyar van, mindig azzal indul..ha hindi, akkor azzal.
    Ha több angolt nézel, akkor azért jó lehet.

    Alatta van olyan, hogy alapértelmezett hangfolyam előnyben részesítése: on/off
    Lehet ezzel is játszani, de nálam pl ki van kapcsolva.
    Ha az mkv úgy van elkészítve, hogy az angol az alapértelmezett sáv, és neked ez kell, akkor az on itt jó beállítás.
    Pl aki meg magyarul akarja indítani, annak meg az off jó, különben angolul indulna.

    majd alatta:

    Feliratok > elsődleges felirat : hungarian

    Itt van egy kis bökkenő.
    Ha van hungarian forced felirat, akkor az fog indulni.
    Ha nincs, de van teljes magyar, akkor az indul.

    Én nem hinném, hogy van mindenre kiterjedő, minden körülmények között tökéletes beállítás, mert eleve nem mindegy, hogy milyen flagekkel, beállításokkal, defaultokkal készült az mkv.
    Mondok egy példát:
    Aláteszek egy szinkront egy angol videó alá.
    Bedobom mkvmerge-be (ezzel rakjuk a kép alá a hangot), de nem állítom be, hogy a hang: hungarian, hanem hagyom alapon. "undetermined". Így a kodi nem fogja tudni, hogy ez milyen nyelvű. De el is baltázhatom és egy sorral alá nyúlok, és hupa nyelvet állítok be...így sem fogja tudni.

    Egy szó mint száz: én ennyit tudtam az ügyért tenni, lehet más két sorból megmondja neked a tutit.
    Én egy-egy gombra rátettem a hangsáv és feliratválasztó menüt, így tök mindegy mivel indul a film, rögtön az elején be tudom lőni, hogy mi kell nekem...ha angol azt, ha hindi, akkor azt, felirat dettó...nekem a forced az alapértelmezett, így azt indítani sem kell...de ha kell a teljes, akkor egy gombnyomás.

Új hozzászólás Aktív témák