Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ejelhar

    senior tag

    válasz Csicsóka #35763 üzenetére

    "... Ezért, kikerül a rendszerből az eMMC telepítő ..."

    Hát ugye vannak itt sebesség-mániákusok és maximalisták is:-) bizonyos területeken magamat is ide sorolom:-) ( [link]; [link])

    Az OSMC mint OS meglepően jó, pörög-forog, nem is értem miért. Egyértelműen gyorsabbnak tűnik nekem mint az LE, de -egyelőre- egzakt magyarázatot nem tudok adni erre. De azért csodák nincsenek, ha az USB/SD sebességeket nézzük, akkor az eMMC IO menetből lealázza őket.

    Szóval ... szerintem majd a későbbiekben ki kéne alakítani egy olyan Csicsóka féle OSMC release-t, ami opcionálisan képes a /home/osmc mappát az eMMC-re átpakolni. Akár egy külön mappába is, majd onnan bind-elve beépíteni. Szigorúan csak sebesség megszállottak részére:-) *

    Vélemény?

    * bár oda muszáj a 16Gbyte-os eMMC szerintem, egy belakott LE lakik most ott nálam, előbb-utóbb az OSMC is ennyire fog hízni, ha ketten vannak úgy már nem férnek el 8Gbyte-on, bár szólóban persze okay [most -osmc alatt- a /mnt/storage alá van beépítve az LE adat partíciója]:

    dds-osmc osmc # parted /dev/mmcblk1p1 print
    Model: Unknown (unknown)
    Disk /dev/mmcblk1p1: 15,9GB
    Sector size (logical/physical): 512B/512B
    Partition Table: loop
    Disk Flags:

    Number Start End Size File system Flags
    1 0,00B 15,9GB 15,9GB ext4

    dds-osmc osmc # du -s /mnt/storage/.kodi
    5,8G /mnt/storage/.kodi

    dds-osmc osmc # du -s /mnt/storage/.kodi/*
    1,7G /mnt/storage/.kodi/addons
    4,0K /mnt/storage/.kodi/media
    4,0K /mnt/storage/.kodi/system
    4,0K /mnt/storage/.kodi/temp
    4,1G /mnt/storage/.kodi/userdata

    Persze lehet, az csupán elméleti probléma, mert ha az OSMC ennyire jól teljesít, akkor elég lesz ide egy rendszer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák