- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Asztrofotózás
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Gaming notebook topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Levelek hullnak, hardverek érkeznek
- Milyen videókártyát?
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
<cyborg>
csendes tag
Sziasztok!
Van egy debian squeeze 64-bites rendszerem, amin fordítottam magamnak egy 2.6.36-os kernelt. El is indul, de nem tudom feltenni az nvidia legújabb(260.19) gyári driverét. A következő hibával áll le:
ERROR: Unable to determine the version of the kernel sources located in
'/usr/src/linux-2.6.36/'. Please make sure you have installed the
kernel source files for your kernel and that they are properly
configured; on Red Hat Linux systems, for example, be sure you have the
'kernel-source' or 'kernel-devel' RPM installed. If you know the
correct kernel source files are installed, you may specify the kernel
source path with the '--kernel-source-path' command line option.A linux források a '/usr/src/linux-2.6.36/' könyvtárban vannak( a --kernel-source-path -tal adtam meg).
Google-le találtam hasonló hibaüzeneteket, de az abból származott, hogy a 2.6.33 kernelre megváltoztatták néhány fontos .h fájl helyét. Így a driver nem találta meg azokat. Bár nem láttam rá nagy esélyt, h most is ez lesz a gond, mégis megpróbáltam az ott vázolt megoldást. De, ahogy az várható volt, nem jártam sikerrel.Ha valaki találkozott ezzel/ van ötlete, akkor kérem, h válaszoljon.
Köszi!
-
<cyborg>
csendes tag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
OS: debian squeeze
A probléma: Nem tudom, hogy a laptomon gombjai milyen acpi event-eket váltanak ki. Pedig szükség lenne rájuk az acpid konfigolásához.
Régebben, mikor egy ubuntut nyúztam, volt a repoban egy acpi_listen nevü progi, ami a stdout-ra kiírta az eventeket, de ez most nincs
.
Van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne ezeket kideríteni?
Előre is köszi.
-
<cyborg>
csendes tag
Sziasztok!
xfce4 -et használok, és mellé conky rendszermonitort(a conky az ablak jobb szélén van). Azt szeretném elérni hogy az xfvm ne "pakoljon rá" másik ablakokat, pl mikor teljes képernyőre teszek egy ablakot, akkor se takarja le a conky-t. Mit kéne ehhez állítani?
Előre is köszönöm válaszaitokat!
Új hozzászólás Aktív témák
- Borderlands 4
- Mazda topik
- Elektromos cigaretta 🔞
- Witcher topik
- Anime filmek és sorozatok
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- iPhone topik
- További aktív témák...
- Bontatlan egérpad Razer Sphex V3 (RZ02-03820100-R3M1
- HIBÁTLAN iPhone 13 Mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3342
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3427, 100% Akkumulátor
- Bomba ár! HP ProBook 6560B - i5-2GEN I 4GB I 320GB I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
- HP Omen 80G8E9 - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDR 400 - USB Type-C
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest