Videokártya rovat

Vélemény: mit tud az első Unreal Engine 4-re épülő játék?

A Daylight az első program, ami megmutatja az Epic új motorjának képességeit.

Kiegészül az NVIDIA játékdömpingje

A vállalat a Daylight mellé bedobja a Watch_Dogs című alkotást is.

Csúszik a GeForce GTX Titan Z?

Több médium szerint ez annak ellenére igaz, hogy be sem volt jelentve a pontos dátum.

Akármennyi API-t támogatna a Firaxis Games

A végeredmény tekintetében csak a játékos elégedettsége számít.

A Sapphire-től érkezik az első gyárilag "tuningolt" Radeon R9 295X2

A gyártó fegyvere most könnyen visszafelé sülhet el.

Vélemény: az Apple IGP-k teljesítményének titka

Az almás cég rendszerchipjeiben található grafikus vezérlő semmi egyedit nem mutat fel, mégis toronymagasan vezet a teljesítmény tekintetében.

Kimaradhat az GPU-knál a 20 nm-es node

A TSMC új fejlesztése nem kínál előrelépés, és a 16 nm-es technológia is a célegyenesben van.

Nem csak az új Windows kiváltsága lesz az új DirectX?

A Microsoft még nem döntött, de a fejlesztők nyomására a régebbi Windowsokon is vizsgálják a visszaportolás lehetőségét.

Alig használják a játékok az új hardverek legjobb képességét

Csupán az exkluzív konzolcímek jutottak el az aszinkron compute bevetéséig.

Aktívan ügyködnek a felhasználók a régebbi Intel IGP-k támogatásán

Az Intelli Modder 32 csoport már számos projektet delegál, és egyre nagyobb népszerűségre tesznek szert.

Hivatalosan is megjelentek a Vivante GC7000-es GPU IP-k

A negyedik generációs ScalarMorphic architektúra egészen széles teljesítményspektrumon skálázódik.

A Gigabyte a Titan Black VGA mellől sem sajnálja a Windforce 3X hűtőt

A termék persze az NVIDIA szabályait betartva a referenciahűtővel érkezik.

Változtathatnak a processzortervezésen az új grafikus API-k?

Az Intel és az AMD nézetei még nem ismertek, viszont a Microsoft szerint a sok gyenge mag többet ér majd, mint a kevés, de erős mag.

Vélemény: ARM magok az új GeForce-ban?

Egyre jobban terjednek a felhasználók által kreált pletykák, de az egésznek igazából semmi értelme.

Megérkeztek a gyártók Radeon R9 295X2 VGA-i

A partnergyártók közül nem mindenki látott fantáziát a csúcskategóriás VGA-ban, de 7 kártya így is összejött.

Vélemény: megosztja a fejlesztőket az AMD és az NVIDIA eltérő stratégiája

Lezárt kódok vagy publikus dokumentációk – ez is csak az üzlet része?

Megjött az NVIDIA GeForce csodadriver

A még béta állapotú, 337.50-es meghajtó a sebességre gyúr.

Zöld utat ad az NVIDIA G-Sync ingyenes alternatívájának a VESA?

A FreeSync-hez szükséges MSA Timing Paramater Ignore kiterjesztés állítólag része lett a DisplayPort 1.2a specifikációknak.

Élesben teszteltük végre a Mantle API-t

Megnéztük, hogy mire képes jelenleg a gyakorlatban a papíron egyébként rendkívül ígéretes AMD API.

Sapphire R9 290 Vapor-X OC VGA a TRI-X hűtés extra erejével

A TRI-X és a Vapor-X hűtési technikákat némi tuninggal kombinálta a gyártó.

A JPEG nem való a grafikus vezérlőhöz

Nem lesznek olyan textúrázók, amelyek direkten kezelik ezt a formátumot, de alternatív módon nagy haszna lehet.

Kakukktojás lett az AMD Radeon R5 230

A nevében új versenyző nagyon olcsó lesz, de csak kevesek számára lesz érdemes megvásárolni.

Már működik DirectX 12-n a Nitrous motor

Egyelőre csak tesztelési céllal történt meg a portolás, így az Oxide Games hivatalosan még nem támogatja a Microsoft új API-ját.

Képeken az érkező csúcs-Radeon

Az AMD tavasszal érkező újdonsága két Hawaii lapkát fog használni.