Hirdetés

Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Nagy gonddal fordulok hozzátok.
    Épp az imént raktam fel a crysis warhead-et a gépemre, indítom, erre hallok vmi gyanus hangot. Mintha tücsök ciripelne. Először a hangszórókat sasoltam, kikapcsoltam a rendszert, akkor is hallatszott tovább. Kiderült a gépházból jön. :Y Még sosem hallottam ilyet a gépemtől (!!!), friss vas, nyáron raktam össze.

    Az a fura, h a játék készteti eme hangok kiadására, mert változik a ciripelés hangmagassága minden interakciónál (menüpontok közt lépegetés, intró videók közben, után). Még arra is, ha csak ráhúzom az egyik menüpontra a kurzort, akkor is megváltozik a hang.

    Vmi ötlet? Mi az ami egyáltalán fizikailag képes hangot kiadni a gépházban!?!?
    Most csak és a kizárólag a kondik jutnak eszembe, de azoknak meg mi köze van egy adott játékhoz?! Mert még soha nem hallottam azelött ilyen hangot, és csak ebbe a játékba való belépés után hallatja a gép. :F
    Annyira megijedtem, nem is merem elindítani azóta. :DDD

    Van vkinek vmi ötlete?

    update: ugyan nem szedtem szét a gépet, h közelebbről megvizsgáljam, de tettem mégegy próbát a játékkal. Na ki fogja kitalálni? :) Elárulom, h a vga-hoz lesz köze. :DDD

    Senki?
    Rögtön az intró vidiknél a fraps vmi 3000 fps-t jelez, és észrevettem, h az fps ingadozásra változik a hangmagassága a ciripelésnek. Ahogy csökken az fps, úgy csökken a hangmagassága is, úgy 800-1000 alatt el is hallgat. :DDD

    Na ehhez szóljatok hozzá! Ha vsync be van kapcsolva, akkor megszűnik a probléma.

    Namost én nem értek pár dolgot, már azon túl, h miért kezd el ciripelni a vga-m (? - vagy a gépem) extrém magas fps-eknél. Először is egy videónak fix frissítési sebessége van, hogy a búbánatba sikerül a vga-nak egy videót 3000 képkocka sebességgel levetítenie??
    Maga a játé menüje is egy olyan 1000-3000 között ugrál.

    Ez mire enged következtetni? Hol a hiba? Van egyáltalán hiba?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák