U.S. Robotics MAXg - wireless csúcssebesség

Hirdetés

Beüzemelés - az ikrek

A Wireless MAXg Access Point valójában a router, megfosztva internetes részétől, tűzfalától és a vezetékes switchtől. Ennek megfelelően induló gyorsbeállítása is egyszerűbb, csupán a hálózat nevét és titkosítását, valamint az eszköz konfigurációs jelszavát kell megadni.

Az egyszerűbb eszköz felületéről hiányzik az Internet és Firewall fül, de a LAN beállítás is szimplább, IP konfigurálásra korlátozódott. A menü a korábban megismert praktikus formát kapta, a beállítási lehetőségek a routerben látottak részhalmazát képezik. Ennek megfelelően státuszvisszajelzésből is kevesebb van. Érdekes módon a Wireless opciók közül hiányzik a híd üzemmód, de WDS van, így a MAXg access point is használható vezeték nélküli hálózatok összekapcsolására. Részletesebb információkért tanácsos átböngészni az interneten is elérhető, magyar nyelvű használati útmutatót.

Funkcióját tekintve csupán hálózatok összekapcsolására szolgál a Wireless MAXg bridge, így számítógépünkkel közvetlenül csak speciális esetben tudunk hozzá csatlakozni, ilyen például az első konfigurálás, amihez vezetékes kapcsolat ajánlott. Háromféle mód közül választhatunk: Infrastructure, Bridge, Ad hoc.

Bridge (híd) módban az eszköz két vezetékes vagy egy vezeték nélküli és egy vezetékes hálózatot tud összekötni. Ilyen módszerrel például szomszédunk hálózatát csatlakoztathatjuk sajátunkhoz, vagy két irodai részleg kapcsolható egybe.

Az Infrastructure módot más néven kliens üzemmódnak is szokták hívni. Ilyenkor a hídra vezetékkel kapcsolt számítógépet köthetjük össze egy vezeték nélküli hálózattal. A közvetlen kapcsolattól ez a módszer annyiban tér el, hogy a különálló gép független hálózatot jelképez. Ad hoc – más néven peer-to-peer – összeköttetést két számítógép között létesíthetünk.

A kiválasztott üzemmódnak megfelelően a konfigurálási menü is változik. Mivel napló (log) készítésének nincs értelme, így a beállítófelületnek csupán öt pontja van. Ezek tartalma csak a Wireless fülön tér el jelentősebben az access pointétól. Itt a három módnak megfelelő opciókkal találkozunk. Minden esetben kiválaszthatjuk az észleltek közül, de akár önállóan is megadhatjuk az elérni kívánt hálózat paramétereit. Bridge módban WDS-t is konfigurálhatunk. Részletesebb információkért tanácsos átböngészni az interneten is elérhető, magyar nyelvű használati útmutatót.

A Wireless MAXg Range Extender feladata és beállítása a legegyszerűbb. Csupán a kívánt hálózatot kell megkeresnünk és máris erősíthetjük a jelét, növelhetjük hatótávolságát. Ilyen eszközt akkor érdemes használni, ha nagyobb távolságokat szeretnénk áthidalni. Részletesebb információkért tanácsos átböngészni az interneten is elérhető, magyar nyelvű használati útmutatót.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Gigabyte: router a házban

    A Gigabyte PCI kártya formájú vezeték nélküli routerét és két új hálózati adapterét próbáltuk ki.

  • Kiszolgáló dobozkák

    Két érdekes hálózati eszközt próbáltunk ki: az egyik csupán FTP szerver, a másik postáz és weboldalaknak is helyet ad.

  • Megjött a hardverek tavasza!

    Újdonságok és akciók tömkelegével köszöntött be az igazi tavasz a hazai hardverpiacra.

  • WLAN padlógázzal - Asus MIMO eszközök

    Nem csak processzor, memória vagy videokártya állítható párba, hanem a rádióhullámok is! Az Asus új termékeivel soha nem látott sebességet mértünk.

Előzmények