Panasonic ET5: a gyártó első passzív 3D tévéje

Kezelés és Viera Connect

Távirányító

A készülék mellé járó bumfordi távirányító nem egy dizájndíjas darab, ráadásul a háttérvilágítás is hiányzik róla. Viszont az is igaz, hogy kellően masszív, akkor sem megy tönkre, ha véletlenül leejti az ember. A matt fényezés is jó választás volt, hiszen ezen az ujjlenyomatok és az egyéb szennyeződések kevésbé látszanak meg, mint a fényes feketén.

Azért dicséret jár, hogy a gombok mérete és formája is eltérő, így nem nagyon lehet őket összekeverni. Ráadásul számukra sem lehet különösebb panasz, hiszen minden lényeges funkció elérhető közvetlenül, az ezek közötti eligazodást pedig feliratok és apró ábrák segítik.

Hirdetés

Menürendszer

A menürendszer ma, a komplex Smart rendszerek korában kicsit ódivatúnak tűnik. Az alkalmazott tipográfiai elemek a szokásosak, tehát a színes, látványos ábrák uralják a kijelzőt, amelyeken első pillantásra látszik, hogy milyen funkciókat, paramétereket rejtenek. A struktúra felépítése logikus és kellően sekély, így a navigálás még egy laikus számára sem okozhat problémát. Főleg, hogy az egyes menüpontokról az alsó információs sávban rövid ismertető is olvasható. Ez nem rossz, de nem helyettesítheti a részletes leírást tartalmazó kislexikont, ami ebből a tévéből sajnos hiányzik.

A Viera Tools gombbal előcsalható az alul megjelenő, világos, színes ábrákkal operáló gyorsmenü, ahonnan közvetlenül elérhetőek a különféle médiaállományok, a csatlakoztatott eszközök, illetve az internetes tartalmak is.

Viera Connect

A tévébe a korábban már megismert okostévérendszer került, hiszen a cég nem tesz különbséget e tekintetben a premium- és a középkategóriás termékek között. Azt túlzás lenne állítani, hogy az iparág leginnovatívabb megoldásáról lenne szó a Viera Connect személyében, hiszen az elérhető alkalmazások száma jóval kevesebb, mint amit az e területen vezető szerepet betöltő konkurensek kínálnak.


Így összesen körülbelül 70 alkalmazás érhető el, és ezek száma állítólag folyamatosan nő. Ezek között jelenleg mindössze egyetlen magyar nyelvű tartalom található meg: a Startlap.hu, de hogy őszinték legyünk, többre nagyon nincs is szükség. Egyedül talán a tévéújságként is funkcionáló kulturális programajánló, a Port.hu hiányzik. Persze az olyan kötelezőnek tekinthető appok megvannak, mint a YouTube, a DailyMotion, a Picasa, a Facebook vagy a Twitter. Emellett az EuroSport konzerv anyagai is megtekinthetőek, sőt a Skype segítségével a videotelefonálás is megoldott.

Ehhez viszont kompatibilis kamera szükséges, amit viszont nem kaptunk a tesztkészülékhez, úgyhogy nem tudjuk megmondani, hogy mennyire és hogyan működik mindez a valóságban. A felhasználóbarát kezelőfelület jól néz ki, a szoftverek letöltése és telepítése kellően sebes, és a böngésző sem hiányzik a tévéből. Ráadásul az USB-n keresztül csatlakoztatott egerek és billentyűzetek kezelését is támogatja, ami jelentősen megkönnyíti a vezérlést és a navigációt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés