Panasonic ET5: a gyártó első passzív 3D tévéje

Előzetes és ideális beállítások

Öt előre beprogramozott profillal lehet gazdálkodni, azonban sajnos a saját felhasználói fiók hiányzik a sorból. Azaz az egyiket mindenképp fel kell áldozni, amennyiben valaki a saját ízléséhez igazítaná a képet. A legjobb erre a Dinamikust felhasználni, ugyanis ennél a kép túlságosan élénk, világos, így teljesen természetellenes az összhatás. Persze egy világos környezetben, tehát például egy szórakozóhelyen, kirakatban vagy egy hotel halljában ez a jó megoldás, de lakásban nem igazán működik.

A Normál már egy fokkal jobb, bár ez is meglehetősen világos, és a kép SD tartalmak esetén sokszor csúful bezajosodik. A Mozi viszont teljesen használható, de ezt is lepofozza a True Cinema. A Játéknál alaphelyzetben már ki vannak kapcsolva a különféle, képminőséget módosító funkciók, így az input lag elméletileg ilyenkor a legalacsonyabb.

Hirdetés

Egy kalibrátorral, illetve a LaCie Blue Eye Pro névre hallgató alkalmazás segítségével vettük szemügyre tüzetesebben az előzetes beállításokat. Sorrendben ezek a következők: Dinamikus, Játék, Normál, True Cinema. A kép jobb oldalán látható, hogy a bemért 18 szín milyen mértékben tér el a referenciától. Ennek meghatározására használatos a delta E, ami egy olyan numerikus érték, amely két különböző szín távolságát határozza meg egy színrendszeren belül. Minél kisebb a delta E értéke egy adott színnél, annál közelebb áll a referenciához, vagyis annál jobb.


Itt pedig következzenek az általunk és a kalibrátor által legjobbnak vélt beállítások. Mint az látható, itt a legnagyobb erőfeszítések ellenére sem sikerült jól bekalibrálni a képet, pedig a műszer szerint mindent jól csináltunk, mégis csak ennyire futotta. A fehéregyensúly értékeinek megváltoztatása alaphelyzetben nem lehetséges, ehhez a Beállításoknál engedélyezni kell a speciális képbeálltások menüpontot.

Panasonic TX-P42ET5
Kontraszt 32
Fényerő -2
Színtelítettség 29
Képélesség HD: 0; SD: 5
Élénk színek Ki
Öko üzemmód Ki
P-NR Ki/Automatikus
Intelligent Framme Creation Ki/Minimum
Gamma 2,2
Fehéregyensúly vörös szint 3
Fehéregyensúly zöld szint -1
Fehéregyensúly kék sziint -4

Hangzás

A felhasználó kedvére módosítgathatja a mély- és magas hangszín arányát, illetve a balansszal is elszórakozhat, ha nem elégedett a gyári profilokkal. Ebből kettő (Zene, Beszéd) került be a kínálatba, amelyek már nevükben is jelzik, hogy milyen jellegű tartalmakhoz szánják őket.

Naná, hogy innen sem hiányozhat a virtuális térhatású hangzás (V-Audio/V-Audio Surround), amely a valóságban nagyjából úgy működik, mint más tévéknél: azaz sehogy. Viszont az Automata erősítésszabályozásnak van értelme, ez ugyanis módosítja az aktuális hangerőt, amennyiben az nagyon eltér az előzőleg nézett csatorna vagy bemenet hangerejétől. Azaz nem kell attól tartani, hogy vöröslő fejjel üvöltve jön át a szomszéd, ha átkapcsolunk egyik adóról a másikra. A két tízwattos, rejtett hangsugárzó nem produkál kiemelkedő hangminőséget; aki dinamikára, szépen brummogó basszusra vágyik, az jobban teszi, ha beszerez egy épkézláb audiorendszert. Viszont cserébe nem is zörög, kattog vagy cicereg, és a készülékház zavaró berezonálásával sem kell számolni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés