Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz ubyegon2 #20416 üzenetére

    Ezt a sok bonyodalmat nem értem,mire van.
    Mi lenne, ha rückverzben telepítenék?

    1. BIOS legacy módra állítása.
    2. Live linux UBI DVD bebootolása
    3. Gparted indítása és ezzel
    A; az SSD-re MSDOS MBR partíciós tábla ujra pakolása
    B; egyéb hibalehetőségek megelőzése céljából a gparteddel egy szűz MBR-es FAT32-es pendrájv (usb-disk) elő állítsa.
    4; Ubuntu telepítése az SSD hátsó felére egy / partíció és egy swap partíció felhasználásával és
    a GRUB2-t a pendrájra a /dev/sdb-re telepíttetem. Remélem így fogja engedni. ?????
    5; Kipróbálom, hogy a pendrájv segítségével tudom-e az SSD-re telepített linuxot bootolni.
    6; Siker esetén a pendrájv eltávolítása után Win10 (vagy Win8) telepítő DVD bootolása és a Windows per vias naturales telepítése az SSD maradék első felére. Ezután nyilván ujraidításkor a windows fog bootolni.
    7;Bootolás a pendrájv Grub2-je segítségével és az UBI elindítása. Konzolból sudo update-grub .

    Elkézelésem szerint így sikerülnie kellene és pendrájvról a Grub bootmenedzsere indulna és választhatnék az UBI vagy WIN lehetőségek közül. Pendrájv nélkül pedig direkte a WIN indulna.

    Működhet ez így , vagy hol a hiba az elképzelésemben?

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák