Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alcapone386

    őstag

    válasz sziszi-fuszi #134009 üzenetére

    Először is. Köszönöm, hogy ennyi időt szántál a válaszodra.

    1. Részemről amikor digis voltam, és még csak egy lan kábelt húztak be, nem estem kétségbe. Rászántam egy nagyobb összeget egy normális routerre és használtam. Ha bajom volt, azt hamar megoldottam, vagy ha balfaszkodtam, szídtam magam, olvastam, megoldottam.

    Sagem eszközökről annyit, hogy jelenlegi lakásban csak koax van, 6 éve lakunk itt, de 3 modemet cseréltek. Érdekes mód, mindig előjöttek hibák. Örülök, hogy neked minden rendben van a szolgáltatásoddal, de sajnos sokaknak nincs. Van ami user error, de van ami szolgáltatói. (Pl Android TV box legutóbbi fw update óta csak rosszabb).

    2. Ritka felhasználók közé tartozom, akik olvasnak hírleveleket. Tudom elavult csatorna, de hatásos.
    Pl említetted, hogy olvastál róla, hogy alakítani akarnak, fejlesztgetnek. Kerestem, de google nem hozott semmit. (Gondolom rossz keresőszavakat használtam). Kisegítenél kérlek? (Nem trollkodok, tényleg érdekel :R

    3. Ok, hiszek neked. Nem vagyok biztonsági szakértő, nem tudhatom milyen titkosítást használnak, mi megy optikán. Ahogy azt sem tudhatom, ki, mit, mennyi idő alatt tud feltörni. (Valószínüleg pont nem engem fognak megcélozni, de mivel nincs infó róla, hogy mi ez, ezért csak találgatni tudok. Ez van)

    4. Nem olvastam végig a szabályzatot, de ez természetes, hogy a szolgáltatáshoz szükséges az áramot biztosítani. Ezzel semmi bajom nincs. A tesztelés viszont már más megfogalmazás. Tudom kukacoskodás, de nem egy és ugyan az a két dolog.

    Ettől függetlenül örültem volna, ha mailben tájékoztatnak és nem találgatni kellene.

    Részemről lezártnak tekintem a témát, legalább okosabb lettem.
    A lényeg, hogy valamit fejlesztenek, valami lesz belőle. Ha akarom kikapcsoltathatom.
    Ha 5Ghz nem működik rendesen a szolgáltatói routerrel, kérek egy bridge bekapcsolást és használom a saját routerem / előfizetek a wifi szolgáltatásra ;]

    Gondolom nem az jött le, hogy meg vagyok elégedve a Telekommal, pedig de! Magenta 1 csomagban vagyunk, és még mindig szerencsésnek vagyunk. Kollégák és szülők pl Vodafone(UPC) és digi(kiszuperált román routerekkel) elég sokat panaszkodnak. Ez már legyen az ő bajuk ;]

Új hozzászólás Aktív témák