Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chaosmonger

    tag

    Sziasztok !

    Telekom optikai internetem van pár hónapja, Sagemcom router 1000/1000. A Sagemcom után be van rakva egy ASUS RTN56U router acces pontként, minden arról megy, wifi és vezetékes hálózat is.
    Még sehol sem mértem 100Mbps-nál nagyobb sebességet, annyira mondjuk nem zavart, de most volt egy kis időm és jobban megnéztem.

    A Sagemcom admin felületén a következőt látom:

    https://drive.google.com/file/d/1G4HB0yyzrUVlUirC2nj45vQ0Xb04wXOF/view?usp=sharing

    Mind a 4 porton (3 tv egység és a hálózat) 100 Mbps-t ír ki link speednek. Emlékszem régebben itt Unlimited volt kiírva, még bosszantott is hogy ez mit jelent, hát most már kiírja.
    Így már kicsit zavar, hogy az összes eszközöm tulajdonképpen 100 megán osztozik a névleges 1000-ből.

    Ami még megnéztem, hogy az Asus router mögött minden asztali gép gigabites hálózatot lát az adapter beállításoknál, de ha az Asusból kihúzom a Sagemcomból bejövő kábelt és azt közvetlenül bedugom az egyik gépbe, akkor az rögtön csak 100 Mbps-t lát ugyanott.

    Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek hol lehet a korlát? A Telekom routerében? Nem találok olyan beállítást amivel ezt lehetne módosítani.
    Vagy kábel probléma lehet? Cat5e kábel van mindenütt elvileg annak is tudnia kellene a gigabitet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák