Hirdetés

Aktív témák

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    A ébredésem gond nélkül zajlott.A halottriasztó vekker amint elorditotta magát lesujtottam rá.Már féligmeddig ébren voltam és vártam hogy megszolaljon.
    Tegnap az édes semmittevésé volt a főszerep.Sokat feküdtem és pihiztem.Még játszani sem volt kedvem a cod-al.Ebből is látszik hogy nem vagyok egy fanatikus játékos.
    Egyedül a monitorkérdésbe ástam bele magamat. Sajnos rá kellett döbbennem hogy ha jó monitort akarok venni akkor azért rengeteg pénzt ki kell fizetnem.Ha cak egy olyat mint bárkinek akkor 50-et.Az a bajom hogy a sima TN paneles tft-nél nem tetszik a bevilágitás és a szürkébe hajló fekete.Meg most hogy tudom pontatlanok a színei már ez is zavar...Az a baj hogy átestem a ló tuloldalára.Tul sokat olvastam már aTN panelek technikai korlátaibol fakadó hátrányokrol és amit élőben láttam haveromnél attol sem voltam elragadtatva.Ezzel szemben egyedül az olcsóó árát tudja felmutatni.Ez számomra igen kevés pozitivum. Ha monitort veszek akkor azt fogom bámulni 4-6 éven keresztül és fontos hogy jó legyen.Arrol nem is ejtettem szót hogy a betűméret a nativ felbontásban számomra olvashatatlan.Ha növelem a betűméretet akkor pedig már elmosodás tapasztalható.
    Egy szónak is száz a vége, vagy veszek egy HP LP2275W-t ami s-pva paneles és nincs sehonnan bevilágitás és alapbol 16.7millio szint tud vagy maradok a jó öreg crt-nél. Már el is kezdtem nézelődni és pár éves 21"-os crt moncsik vannak 15-30 között amik profi grafikus megjelenitők.10-ért pedig mezei 21"-os van.A profik 1600x1200-as felbontás mellett 85-100hz-es képfrissitéssel birnak ami nekem többmint jó lenne.És ne feledjük el hogy minden felbontáson tűéles képet adnak nem ugy mint a tft.
    Még az is előfordulhat hogy most veszek egy crt-t és pár honap mulva pedig egy tft-t...
    Már zsong a fejem a rengeteg adattol..
    Ma folytatjuk a tetőt amit elkezdtünk.Mostmár bele kell huznunk mert a tulaj ki fog akadni.Remélem most szombatig lesz egy kis jóidőnk ami segit abban hogy felálljon a szerkezet.
    Szép napot mindenkinek.

Aktív témák