Hirdetés

Aktív témák

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Úgy néz ki frontmentes lehet az idő mert nyugodtan aludtam. Reggel azzal keltett édes hogy állt a víz a fürdőszobában. Kómás fejjel hibakeresés, majd nyugtázása hogy a melegvíz sarokcsapja elrepedt. Nyami! Mivel albiban lakunk egyelőre a főbérlőt értesítjük és addig úgy használjuk a melegvizet hogy az óránál nyitjuk és zárjuk. Kíváncsian várom megcsináltatják e. Eddig 2 redőny döglött be szinte azonnal hogy ide költöztünk de azt sem javíttatták meg. 8 rugó lenne de nem adnak ki rá pénzt.
    Tegnap sokfelé dolgoztam. Mindenhol segédmunkát végeztem. Erről nincs is mit írnom.
    Arra gondoltam mi lesz ha a könyököm újra megfájdul a kalandparkban. Még mindig nem tökéletes és fini lesz ha kiújul a fájdalom. Igazából nem érdekel mert akarok egy közös programot kerül amibe kerül.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nyugodt horkolós alvás után vagyok. Épp mesélem édesnek milyen vitám volt tegnap a főnökkel. Előadott egy történetet úgy rólam aminek kevés volt a valóságtartalma és mindezt számon kértem rajta. Elég nagy vita kerekedett belőle. Valszeg emiatt kedden nem is megyek. Már hétfőtől nem mentem volna de elvileg pénzt kapunk hétfőn ezért ott kell lennem.
    A mai napot mindannyian izgatottan várjuk! Megyünk a kalandparkba közösen a 3 gyerekkel.
    Biztosan jól fogjuk magunkat érezni. Fotómasinát beélesítjük és készítünk sok képet.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Persze nem tudok normális ideig aludni még vasárnap sem! Még a tegnapi nap hatása alatt vagyok. Nagyon szuper volt!
    Reggel ébredés után gyors vásárlás. Utána reggeliztünk egyet, édes elkészítette az útravalót és már indultunk is. Felvettük a gyerekeket a mamánál ahol ki is kellett pakolnom az összes szerszámomat mert a hátsó lengéscsillapítói táltinak nincsenek a toppon. Viszonylag hamar odaértünk a kalandparkba. Nincs olyan messze és végig jó az út. Itt voltunk.
    Mivel jártunk már itt ezért nagyjából tudtuk mire számíthatunk. Először 2 éve voltunk és azóta sok új játékot állítottak üzembe. Sokat fejlődött a park és még van bőven terület ahová tudnak építkezni. Rengeteg fotót készítettünk alig tudtam válogatni mit tegyek fel ide a naplómba.
    Az érkezés után :)
    Cunci beöltözik. Engedték a saját Pimpás bukóját használni ami külön öröm volt számára mert csak neki volt rózsaszín bukója az egész parkban. :DD
    Az én két nagy dinnye gyermekem. :P
    A bébipálya lazább része :D
    A helyzet fokozódik.... ;]
    A testőr végig óvott és ölelgetésével nehezítette a feladat végrehajtását. :DDD
    Zsömi a kék pályán :)
    Imrus is a kéken ment először. :))
    Két kacsám a gyerekpályán ;)
    Itt bizony már küzdeni kellet. ;]
    Anya félek! :B
    Volt még pár dolog amit kipróbált cunci.
    Ennek nem tudom mi a neve. :DDD
    Ezt ismerem, ez a ló. :))
    Kisvasút :)
    Kétféle légvárból az ügyességi... :B
    Nagy unszolásra ki merte próbálni a fánkot :Y
    Anyácskával a vízen. Kacsáknak itt a helye. :DD
    Az utolsó erőpróba a vízifánkban. Itt egy keskeny patak viszi a maga laza sodrásában vadregényes környezetben. Annak ellenére hogy halálfélelme volt néha közösen teljesítettük a távot. :C
    Csobogunk lefelé. :))
    Itt már a vége felé jár túl az "életveszélyen" :DDD
    A "nagy kéz" mindig ott van és segít ha segíteni vagy óvni kell. :B
    Gyerkőceimről is készült pár fotó de ők más utakon jártak mint mi.
    Imrus a fánkban :D
    Zsömi a lovon. ;)
    Zsömi a bikán. ;]
    Imrus a drótkötélpályán. :DD
    Már picit megfáradva... :U
    Kis csajos libikóka.
    Volt pár zavaró dolog amíg ott voltunk. Az egyik az hogy nem tudtam egyszerre két helyen lenni. A nagyok nagy pályán voltak édes pedig cuncival. Én hol itt hol ott ami sokat elvett abból amit én tudtam szórakozni. Jól éreztem magamat de most inkább együtt örültem a gyerekekkel. Össz vissz 1x csúsztam át a tó felett oda vissza és 1x vissza,( Tó felett... ;] ) és 1x végigcsúsztam Imrussal a fekete pálya drótköteles részét. Sajnos sokan felfedezték már ezt a remek kalandparkot ezért elég sokan voltunk. Sokszor várni kellett egy egy feladatnál. A tó feletti csúszásnál a végén lett volna vagy negyed óra várakozási idő ezért inkább kihagytuk. Összehasonlítva a 2 évvel ezelőtti helyzetre ahol én csúszkáltam oda vissza egyedül elég sokat változott. Lehet 2 év múlva meg se lehet majd mozdulni. Mindenki kellemesen elfáradt az itt töltött 6 órácskában. Remek hely és remek a szervezés. Csodálatos környezet és szuper játékok/feladatok. Mindenkinek ajánlom hogy menjen el. Drága a karszalag de sok mindenre érvényes. Szerintem megérte az árát bár egy egész jó kis gépet építhettem volna ebből a pénzből amit eltapsoltunk. :C
    Ma pihizünk! Ki kell pihenni a tegnapi napot. Most nézem hogy már 1 órája írom ezt a bejegyzést. :Y
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ismét eltelt egy hétvége. A tegnapi nap is istenire sikerült! Reggeli kelés után kitaláltam hogy mi lenne ha elugranánk T.bányára a nagy játszóra. Persze mindenki benne volt. Reggeli után fel is kerekedtünk és átmentünk. Amikor oda értünk láttuk hogy van dinókiállítás. Mivel itt Móron nem voltunk ezért gondoltuk megnézzük. Érdekes ha mi megyünk bányára mindig van valami program. Sokan lefitymálják ezt a várost de eddig mi soha nem éreztük magunkat rosszul akárhányszor eljöttünk. Mondjuk ez a dinókiállítás egy kalap szar volt. Annyira gagyi volt hogy az már fájt! Ennek ellenére cuncika nagyon élvezte. A fénypont az volt amikor egy t-rexen lovagolhatott ami mozgott és hangot adott ki. Egy totál alkesz fejű bácsika tette fel a dinóra és mikor indította elkurjantotta magát ezzel a szöveggel: Juppi-juppi-jéé-T-rex-dinó-juhéé... Azt hittem beszarok a röhögéstől! :Y :C :W A gép indítása úgy zajlott hogy az alulétrán amin fel kellett mászni a dinóra testelt egy vezetéket ami oda volt kötözve. :Y
    Készítettünk pár fotót is.
    A bejáratnál. :U
    Alkesz "Juppi" bácsi feltette cuncit a t-rexxre. ;]
    Pici dinókat néznek. :)
    Egy Imiszaurusz készül támadni. ;] :DDD :P
    A dinók után átmentünk a játszótérre amiért mentünk. Cunci nagyon jól érezte magát! Sajnos volt pár játék ami nem üzemelt rendesen vagy fel sem volt szerelve.
    Kis fogatlankám. :DD
    Ne félj hátulról biztosítalak... :DDD ;]
    Kommandós akcióban . :))
    Gigalökés készülőben. ;)
    Elfáradt a drága pici szerelmem. :B
    Örök szerelmemmel. :)
    Készült még rengeteg jó kép. Lehet majd apránként felteszem őket.
    Játszó után a Vértes centerbe bementünk enni. Kifelé jövet a Mediában megálltunk és játszott cunci a kirakott x-box360 boowlingjával . Beszarás milyen volt. Nagyon tetszett mindenkinek. :DD
    Kár lett volna itthon maradni. Csodálatos nap volt! Ma viszi édes az apjához és vasárnapig ott lesz.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ráértünk felkelni mert most egy rövid ideig nem dolgozok. Tegnap Mondták hogy egyelőre nincs munka ezért pihi. Nagyon nem bánom mert ma és jövő héten szabin lesz édes. Jó lesz picit együtt lenni vele és cuncival.
    Állítólag éjjel nagy vihar volt itt nálunk de én szép nyugodtan durmoltam és nem ébredtem fel rá. Ilyen az én alvókám. :D
    Tegnap térkőszegélyezésben segédkeztem és hazafelé beugrottam bevágni 6 cserepet az ominózus kéménybádoghoz. Ekkor már édes is velem volt mert Velencének jött hazafelé cuncitól. Most vasárnapig apázik a kisebbik szerelmem.
    Ma sok séta kéz a kézben és egy film összebújva. Vagy szomszédok legeleje vagy forest gump. Majd meglátjuk. Az biztos hogy élvezni fogom ezt a kis kényszerpihit. :DD
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nagyon jól telt az első szabadnapunk édessel!Sok séta kéz a kézben és összebújva filmet néztünk. Megnéztük a szomszédok 3. részét és a Forrest Gump-ot. Utóbbi közepébe mindketten belealudtunk. Nagyon jó volt!
    Ma egy picit aktívabb pihenést tervezek. Házimunkát végzek amíg édes dolgozni fog. 6-ra megy és fél1-ig dolgozik. Ma szabad délutánunk lesz. Az is valami.
    Tegnap felhívtak munka ügyben. Egy régebbi árajánlatomat fogadták el. Ez azért is jó mert pihenés ide vagy oda azért nem szeretek itthon üldögélni. Pénteken elugrunk édessel tárgyalni és hazafelé lehet veszünk festéket. Cuncit szeretnénk meglepni mire hazaér egy lila szobával. Ez még nem biztos de nagyon esélyes. :D
    Azért jó érzés hogy rövid időn belül lesz újra munkám. Nem őröli más jobban az idegeimet mint a mihaszna tétlenség... Nem is értem a mai lusta fiatalokat hogy bírják ezt a sok lógást és semmittevést. :F :Y
    Elképesztő mennyit használjuk ezt a kis gépet. Édes is teljesen ide szokott. Hamarosan össze állítok még egyet ami nagyjából ugyan ilyen lesz csak kicsit lassabb. Ez NF7-2800+(2166Mhz ;] )- 1280Mb(344Mhz 2-3-3-6 ;] )- Fx5200. Az pedig egy giga lap-2200+ -512+256Mega ram lesz integrált vga-val. Mi bajunk lehet ha van 3 működő gépünk? Az a baj hogy szeretnék egy picivel jobbat is mert ahol elfér 3 oda simán befér 4 is. ;] Persze édes nem örül neki. Ilyenek a nők.. Nem értik meg az embert. :DDD
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Éjszaka hőgutát kaptam. Nem ment a ventilátor mert édes attól nem tudott jól aludni én pedig a melegben nem tudok. Alig vártam hogy végre reggel legyen.
    Tegnap se szó se beszéd beszart a GTX280-am. F.E.A.R. 3-at nyomtam és kilépett a játékból. Indítottam egy gpu-z-t és abban láttam hogy 100+ fokos volt a gpu ami érthetetlen mert víz volt a kártyán és minden hőfok a legnagyobb rendben volt. A következő próbánál nem kivágott hanem sötét képernyő és többet nem adott képet. :W Megkerestem egy srácot itt a PH.-n hátha lehet garizni de nem tudom mekkora esélyem van rá.
    A délelőttöt amíg édes dolgozott házimunkával ütöttem el. Mosogattam, mostam, felporszívóztam, rendet raktam. Ma mosás helyett felmosás lesz. :DDD Már most halálra unom magam itthon! Reggel hamarjában kérnem kell egy árajánlatot polikarbonátra és kiegészítőire mert ha szombaton megyünk tárgyalni el kell hoznom azt a pénzt amibe kerül az anyag. Jövő hét vége felé remélem meg tudom csinálni és akkor csak bő egy hetet lógattam itthon a lábamat. Majd alakul. Most leginkább a vga bosszant. Nem játszottam sokat mostanában de azért jó volt ha jöttek a gyerekek Imrus tudott normálisan gépezni.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    VGA-kat nézegetek mióta ide ültem a gép elé. Szeretném pótolni az elhalálozott GTX280-at mert ha sikerül is gariztatni akkor is nagyon hosszú ideig lesz távol tőlem. Addig nem maradhatok kártya nélkül... Már mondtam édesnek is aki rezzenéstelen arccal vette tudomásul. :DDD Esélyes 4870 1G és GTX260 is. Nagyon többet nem szánok rá mert ez úgyis egy átmeneti kártya lesz de mégis azért lehessen játszani vele.
    Tegnap csak a szokásos unatkozás ment addig amíg édes haza nem jött a munkából. Persze a házimunkát elvégeztem de a végtelenségig nem lehet takarítani. A mai nap itt piacnap. Kimegyek nézelődni kicsit. Jó volna ha tudnék egy francia kulcsot venni. A múltkor szükségem lett volna rá és nem volt.
    Cunci egyre jobban hiányzik! Még ezt a két napot ki kell bírnunk és utána minden nap megyünk a strandra hármasban . :DD
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Már 3 óta csak forgolódok. Szerencsére 4-kor csörgött az óra és nem kellett többet várnom a keléssel. Édessel megyünk korán be Fehérvárra. Vettem egy GTX260-at de a srác éjszakából jön ki a gyárból ezért 6-ra oda kell érnünk. Édes kifejezetten örül neki hogy ünnepnap sem alhat sokáig. :DDD Nincs mit tennie. Ha jönni akar velem koránkelőnek kell lennie.
    A vga átvétel után elugrunk apámhoz picit dumcsizni. Apámat ismerve ez pár órát be fog tartani. ;] Szerencsére ő is a koránkelő fajta. Biztosan tőle örököltem ezt a "remek" képességemet. :W
    Apám után irány Agárd! Egy előtetőt kell letárgyalnom és utána lubickolunk a velencei tóban. Idén még úgysem fürödtünk ott. Hazafelé beugrunk a gyermekeimhez mert utasításba kaptam a kötelező olvasmány filmes változatának megszerzését. A Légy jó mindhalálig-ot szedtem le filmben és hangos könyvben. Így soha nem fognak megtanulni olvasni rendesen.... :( Én gyermekkoromban faltam a könyveket. Vernét és Rejtőt olvastam a legszívesebben. Persze az én gyermekeim már szarnak a könyvekre... :((
    Már nagyon hiányzik cunci! Alig várom hogy hazaérjen holnap és jövő héten strandolhassak az én két gyönyörű kacsámmal. :C :DD

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Már fent vagyok fél5 óta. Tesztelgetem az új vga-t hogy mit bír. Fel kellett telepítenem a crysist mert DX10-ben a legjobb hibaelőhozó. Persze némi kis tuningot be kellett vetni mert alapon elég harmatoska a teljesítménye ennek a GTX260-nak. Úgy néz ki stabil 680Mhz-es GPU-órajelen. Sajnos azok a híresztelések hogy tuninggal befogja a GTX280 teljesítményét az megmaradt azon a szinten hogy csak a 260 tulajok szeretnéjk ezt hinni. Még emelt órajelen sem ér a 280-am nyomába. :( Lehet órajelben elkerülni a nagyobb tesót de vannak fizikai korlátok 216 vs. 240 sp. 448 vs 512bit és a több ram a nagytesónál. Az egyedüli amiben porrá veri az 55 nanos öcskös az a melegedés. Igaz belenyúltam a ventiprofilba de 70 fok körül lehet tartani simány a kártyát úgy hogy a venti nem megy max. fordulaton. Persze pechemre pont tegnap reggel tett fel egy Fehérvári srác GTX280-at brutál jó árban de nem akartam már vissza mondani a 260-at mert lebeszéltem. Ez van. Ezen legalább van papíros gari. Hétfőn megy garba a nagytesó. Kíváncsi vagyok mennyi idő alatt cserélik.
    Röstellem de tegnap megfelejtkeztem a fordulónkról. :W Édes este jelezte finoman hogy nem jutott eszembe amitől persze nagyon elszégyeltem magam. Na nem csak azért mert nem jutott eszembe hanem azért is mert ezáltal az jöhetett le neki hogy nem is annyira fontos számomra ő. Pedig ez nem igaz! Nem volt cseppet sem mérges inkább csak én magamra. :W
    Tegnap hajnalban átvettük a vga.-t és elugrottunk apámhoz beszélgetni. Jól eldumcsiztunk. Utána kimentünk tárgyalni Agárdra. A munkát megnyertem amit jövő hét vége felé kezdhetek is ha minden igaz. Addig élvezem a szabadságomat édessel és cuncival. Ma már jön haza a szemünk fénye! :C
    Mára nem tervezünk semmit. Pár szomszédok az elejéről, és talán egy nagyfilm . Persze séta kéz a kézben a szerelmemmel néha megállva egy csókra vagy mély ölelésre.Na meg szex.. ;]
    Lépek tesztelni.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Megpróbálok később kelni hogy teljesen olyan legyek mint aki szabin van. Ez többé kevésbé sikerült is ma. Nem tudom a 6 óra jónak számít e. :DDD
    Tegnap nem sok mindent csináltunk. Sokat sétáltunk édessel kéz a kézben és lecsúszott pár szomszédok is össze bújva. Egész korán vissza kaptuk cuncikát az apjától. Érkezett haza a barátnőjének a lánya nyaralásból és ezért sietek vissza passzolni cuncit. Mi nagyon örültünk hogy végre újra a miénk a kis hisztis fruska. Szerencsére hamar oldódott és vissza is szokott. Párszor még emlegette az apját hogy elviszi ide vagy oda ha lesz pénze. Mondjuk ezt nem értem. Minek mondja azt hogy elviszi cirkuszba ha lesz pénze? Miért nem akkor mondja ha van már rá. Ezzel csak húzza a gyereket szerintem. Én is beszálltam a licitbe. Mondtam hogy elviszem a holdra ha lesz pénzem rá. ;] :P
    Ma délelőtt itthon elleszünk és délután irány a strand! Remek idő van már most is!
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Már 5 óta fent vagyok de elfoglalt a vga tesztelése. Úgy néz ki a gpu-nak a 680Mhz a shadernek az ehhez tartozó 1360Mhz és a memonak 1150Mhz megy. Menne a 700-as gpu is ha normálisan tudnám hűteni de kizárt hogy erre a kártyára vizet vegyek. Itt van a nyakamon a GTX280-as blokk is ami persze nem megy rá. Esetleg ha megjavítanák és azt kapnám vissza garból akkor még használhatnám de nem sok esély van rá.
    Na nem csak játszottam eddig hanem amíg durmolt a család többi része el is mosogattam. Legalább valami hasznom is van ha már itthon vagyok. Elvileg már csak rajtam múlik meddig leszek itthon mert péntektől dolgozhatnék. Majd meglátom mennyire leszek kiakadva ettől a sok pihenéstől. Én megpróbálok kitartani jövő hét hétfőig mert édes is itthon van ami elég erős itthon tartó erő. :D
    Tegnap délelőtt elég eseménytelen volt. Bevásároltunk és sétáltunk. Feladtam a vga.-t garizásra és vártuk hogy végre délután legyen. Ebéd után mentünk a strandra. Nagyon jól éreztük magunkat! Meghívtam a két nagy gyerkőcöt is hogy jöjjenek ők is le hozzánk, de még nem tudom mi lesz. Ha jönnek ha nem mi ma is megyünk fürcsizni.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Elég elgyötört vagyok. Ez a strandolás jobban megterhel mintha dolgoznék. Tegnap kifejezetten jól sikerült mert össze futottunk cunci legjobb barátnőjével az oviból. Nagyon jót játszottunk közösen a gyerek medencében. Ha minden igaz ma lesz újra a barátnője és lesznek az én nagy gyermekeim is. Remélem jól fogjuk magunkat érezni.
    Nagyjából ebben a pár sorban leírtam mi volt a tegnapi napon és mi várható mára. A gyermekeim már délelőtt ki fognak jönni hozzánk. Sokkal hosszabb időt leszünk strandon mint az elmúlt 2 napban.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nagyon hulla vagyok! Nem sok mindent aludtam. Itt vannak a gyerekek ezért a mi ágyunkon ők alszanak és lefoglalják a ventilátort. Ebből az következik hogy ebben a remek panelkatlanban nem tudtam elaludni mert szakadt rólam a víz. Mikor emberi hőmérséklet lett cirka hajnali 1 körül cunci felébredt és kérte hogy csukjuk be az ablakot mert fázik. Ekkor átvonultam a kék szobába és a földön próbáltam meg aludni teljesen eredménytelenül. Nem is tudom mikor tértem vissza Édes mellé és el is bírtam 6-ig aludni. Szuper!
    Tegnapi nap jól sikerült. Eljöttek a gyerekek és már délben kimentünk a strandra aminek az lett az eredménye hogy szép pirosra sültem. A gyerkőcök jól érezték magukat. Vízben.
    Jól kifáradtunk. Ma megyünk be Fehérvárra faanyagra árat kérni és a gyerekeket vissza visszük. Nem bánom hogy ma nem fogunk strandolni mert kicsit kivagyunk édessel. Ma shopingolni fogunk. :D
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Egész jól aludtam de a hőség még mindig gyilkos. Mára még melegebbet jósolnak. NYAMI! Délután irány a strand!
    A tegnapi nap úgy zajlott le ahogy terveztük. Még reggel bementünk Fehérvárra árajánlatot kérni arra a fára ami ahhoz a munkához kell amit ma kezdenék el ha nem lenne ilyen nyomorult meleg. Közben persze hazavittük a gyerekeket is. Hazafelé körbenéztünk a nagyáruházakban hogy mit mennyiért, hol lehet kapni. Persze az sem utolsó hogy klimatizált körülmények között voltunk addig is amíg nézelődtünk.
    Ma reggel még a hőség előtt bevásárolunk és kiugrunk a piacra is. Fejembe vettem hogy veszek egy nagyobb műanyag dobozt táltiba amibe az apróbb szerszámaimat és csavarokat bele tudom tenni ezáltal kisebb lesz a kupi a kocsiban. Édes gondolom örül neki hogy itthon vagyok. :DDD
    Délután strand és pihi folytatása. Rég volt hogy ilyen nyugodtan pihengessek nyáron. Édes is itthon van és cunci is velünk van. Mi kell még?
    Tegnap a legnagyobb hőségben teszteltem a vga-t a tuning órajeleken. Nyomtam egy fél óra F.E.A.R.-t Úgy néz ki rendben van a 680/1360/1150 órajel max 77 fok GPU-val. Ha ebben a dög melegben ilyen hőfokok vannak és hiba nélkül megy a vga akkor jó lesz. ;]
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Úgy nézem ma nem fogunk strandolni. Elég szépen feltámadt a szél és délutánra eső is lehet. Majd meglátjuk mi lesz. Cirka 2 órán belül meglesz a szivacsunk ami ágyként fog funkcionálni! :DD Már nagyon várom mert az a sarokülő amin alszunk egy katasztrófa! Amikor itt vannak a gyerekek akkor pedig egy egyszemélyes matracon nyomorgunk és hol én, hol édes zuhan le róla. Ennek a mai nappal vége!
    Tegnap szokásos forgatókönyv volt a nap lefolyásában. Annyiban más hogy délelőtt kinéztünk a piacra. Nagyon drága ahhoz képest hogy csak egy piac. Elveszítette azt a varázsát ami gyermekkoromban volt. Hiába! Már olcsóbb a kínaiba vásárolni.
    Délután szokásos strandolás. Össze futottunk egy másik óvodástársával. Jó kis csirke az anyjuk. Nyami! Jót nevetett rajtam édes. Tudja hogy minden jobb nőt meg... de így fogadott el. ;]
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma 3/4 6-kor keltem és játszottam picit a Deus Ex.-el. Nem ájultam be ettől a játéktól. Azt hittem valami überkirály játék lesz de elég gyengus. Grafikában és történetben is.
    Tegnap reggel meghozták a szivacsunkat egy frankó szövetben. Nagyon szuper! Nyilván ma már azon aludtunk. Kényelmes kis fekhely. Nagyon megérte megvenni. Egy gonddal kevesebb.
    Nagy dolgok nem történtek velünk. Délelőtt édes főzött én pedig takarítottam. Délután sétáltunk egy nagyot hogy jól aludjunk. Elég erős szél fújt. Este úgy tűnt hogy vihar lesz de nagyon sok minden nem lett belőle. Inkább csak szél volt. Ma ha jó idő lesz kimegyünk a strandra.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma már dolgozok! :DD Van egy kisebb munka amit megcsinálok mert nincs nagyon idegzetem már itthon üldögélni és a pénz is jól jön. Édesék velem tartanak és addig amíg én dolgozok ők strandolni fognak.
    Tegnap végül nem mentünk ki pancsizni mert nem volt jó idő ehelyett bementünk Fehérvárra nekem műanyag szerszámos ládát venni. Egész jó árban kaptunk. Nagyon örülök neki mert tálti csomagtartójában kezd rendféleség kialakulni. :DDD
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Kellemesen fáradt vagyok. Már rám fért hogy dolgozzak mert egészen eltunyultam. A súlyom is szépen gyarapodott. :DDD Mondjuk nem nagyon haladtam mert minden ellenem volt. Reggel be kellett mennünk a fáért és némi rohangálás még volt. Ma reggel is a fatelepen kezdek ezért ismét később érkezek. Majd legfeljebb kicsit tovább maradok. Meglátjuk. Nem hajt a tatár.
    Némi infót is beszereztem arról a munkahelyről ahol dolgoztam és elvileg vissza is várnak ha lesz újra ácsmunka. Nem túl rózsás a kilátás. Majd ez is alakul. A sorsra bízom.
    Tegnap velem jöttek édesék és lementek a partra fürödni de a víz hideg volt és koszos ezért bementek Fehérvárra a strandra és hazafelé felszedtem őket. Cunci nagyon jól érezte magát. Igazi kiskacsa. :D Ma már nem pancsiznak. Itthon lesznek és gondolom játszótereznek az utolsó nyári szünetes napokon.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nagyon bealudtunk! Tegnap kicsit jobban ment a munka és össze is állt a szerkezet. Ez azt jelenti hogy ma már lambériázni kellene de azt még a tulaj le szeretné festeni ezért úgy döntöttünk hogy ma nem megyek és ő nyugisan tud festeni én pedig édes és cuncika utolsó szabadnapján jelen vagyok. Ha jó lesz az idő irány a strand! :DD
    Holnaptól mindenki dolgozik és ma még utoljára mindenki együtt van. Imádom őket!!
    A tegnapi nap nagyon kifárasztott. Elsősorban agyilag fáradtam le mert sok mindenre oda kellett figyelni és elszoktam tőle.
    Ma sok henyélés és séta kéz a kézben lesz. Ez a terv. :D
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Kicsit meghatódva ülünk itt édessel a gép előtt mert napra pontosan 2 éve költöztünk össze. Mivel volt egy kis vita közöttünk a napot illetően visszakerestem a naplómba és persze édes emlékezett jól . Mindenesetre nagy izgalomban olvastam az akkori bejegyzéseket. Visszaemlékezve nagyon idegtépő napok voltak azok. Egy teljesen új világba jöttünk és a nulláról kezdtük el a közös életünket. Nagyon jól döntöttünk de akkor ezt még csak reméltük hogy valóban ez egy jó döntés és nem egy elhibázott lépés. Azóta is teljes szívemből SZERETEM ŐT és cuncikát! Mostanra kezdem érezni hogy szépen kezdünk beilleszkedni ebbe az itteni lagymatag kisvárosi életbe. Édest rengetegen megismerik az utcán és köszönnek nekünk. Jó érzés hogy ezzel is elismernek minket. Szerényen éldegélünk mindenféle sztárallűr nélkül. Sokan szeretnek minket és vannak akik nem. Igazán akkor kezdtünk el komolyabban beilleszkedni amikor külön váltunk Zolival és megszakadt szinte minden kapcsolat közöttünk. Ennek is kb. egy éve. Ezt most nem keresem vissza. Végre magunk urai vagyunk. Anyagilag kezdünk helyrerázódni a téli sokk után. Cunci imád óvodába járni és imádja minden óvónő és dadus. Mindenki név szerint szólítja ami nagyon szívmelengető. Egy ideje már foglalkoztat a gondolat hogy esetleg itt ragadunk. Tudom hogy nincs itt semmi ami itt tartana és állandóan Fehérvárra járunk, de mégis. Kezdem biztonságban tudni a szeretteimet. Ha megismernek és köszönnek nekünk akkor ha valami baj történne akkor is számíthatnánk arra hogy oda jönnek megkérdezni hogy segíthetnek e. Ez persze nem biztos de nem szeretnék most mondjuk ovi után elköltözni. Egyelőre így látom.
    Ennyit a mai napi fordulóról.
    Ma kezdődik végre az ovi! Közösen visszük cuncit reggel az oviba és utána mindenki megy dolgozni. Sajna emiatt közös csopiban indít a kis manókánk. Ez nem bántja már. Minden csoportból van barátja akivel elvan addig amíg nem kezdődik a rendes csoportja.
    Én ma addig maradok amíg be nem fejezem a munkát. Remélem elég lambériát vettem. Nagy szarban leszek ha kevés.
    Édesnek is letelt a másfél hét szabija. Most 2 nap meló és utána 2 nap pihi.
    Szép napot mindenkinek.

    szerk: Jut eszembe hogy tegnap elgyalogoltunk a strandra és nem volt nyitva. Előző nap bezárt már. Ez is Mór... :P Nem létezik hogy egy évben 2x is így járunk. Nyitáskor is dög meleg volt de ez a strand még nem nyitott ki, most meg még jó idő volt de már bezárt. Érthetetlen... :W Nagyokat sétáltunk és pár szomszédokat letoltunk. Ez mind megtörtént tegnap velünk. :D

    [ Szerkesztve ]

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Totál hulla vagyok! Tegnap nagyon hajtottam hogy befejezzem annyira a munkát hogy ne maradjon belőle semmi mára. AZért nem azt írom hogy befejezzem mert tudtam hogy a cserép nem lesz elég. Még kell 160db. Szombaton megveszik és valamikor a jövő héten befejezem ezt az apró kis munkát. Addig úgy néz ki újabb állás lesz. A jövő hét délutános hét ezért nekem kell mennem cunciért ezért nem nagyon ugrálhatok de azért telefonálgatok párat hogy milyen munka várható. Majd alakul.
    Ma azért keltünk korán mert cunci közös csopiba akar menni reggel. Ennyire imádja az ovit. Persze az is közre játszik hogy Évike (szijjjja ;] ) a közös csopi óvónője. Egy külön kis kuckót kialakítottak a korán érkező gyermekeknek. Nagyon ötletes megoldás. Én kis manókám azonnal beleszeretett.
    Mai tervem: fehér mosás, mosogatás, rendrakás, porszívózás és felmosás.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Kicsit hullán ébredtem. A lábam szépen fájdogál. Menthetetlenül öregszem.
    Tegnap semmi különös nem történt. Cuncit reggel közösen elvittük oviba, hazafelé édes ment dolgozni én pedig jöttem haza. Amit lejegyeztem azt a házimunkát végeztem el. Mivel nem voltam messze a fear3 végétől ezért azt is befejeztem végre valahára. Remélem mielőbb megjelenik a BF3.
    Ma korán indulunk be a piacra. Cuncinak kell rucit néznünk. Sajnos temetésre is kell menni. Egy PH.-s tag hunyt el. Nem öröm de mivel ismertem elmegyünk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Kipihenten ülök a gép előtt. Végre elfogadható hőfok van a lakásban ami segít nyugodtan durmolni.
    Tegnap bementünk Fehérvárra a piacra kora reggel. Cuncinak vettünk nacit mert mindent kinőtt. Azért mentünk korán mert 10-re oda kellett érni arra a temetésre amin a volt PH-s társunkat temették. Páran voltunk akik a PH nevében búcsúztatták. Bevallom eddig rohadtul utáltam temetésekre járni de valami lehet velem mert teljesen más felfogásban álltam ott a gyászolók között. Szerintem öregszem. Ennek vannak már jelei is. Naponta csak ezerszer gondolok a szexre és fáj mindenem holott be sem ütöttem. A könyököm pl. még mindig nem jó. Érthetetlen... :U
    Temetés után még elmentünk nézelődni. Vettünk a porszívónk végére egy kis kárpittisztító fejet amit ma ki is próbálunk. Természetesen táltit kell kitakarítani mert nagyon koszos belülről. Ezt még a reggeli órákban megtesszük nehogy nagyon megizzadjunk. Szokásos séták kéz a kézben és várjuk haza cuncikánkat. Az apjánál van de szerencsére véget ért a nyár és már nem kell sokáig várni arra hogy végre haza térjen hozzánk.
    Jut eszembe! Édes nem volt közel két hétig dolgozni erre kitalálták az unatkozó "kedves" kolléganői hogy azért járunk be naponta többször a pennybe mert kémkedik és jelent a főnökségnek. EMBER?! :Y :W Az eszükbe sem jut hogy itt lakunk 100 méterre és minek cipekednénk egyszerre amikor apránként is bevásárolhatunk. Milyenek a nők? Néha sírunk ezen a sztorin néha nevetünk, néha pedig sírva nevetünk. Ez van....
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nem tudom mit írjak. Eseménytelenül telt az éjszaka. A tegnapunk pedig úgy zajlott ahogy lejegyeztem előre. Szépen kitakarítottuk táltit és sokat sétáltunk. Csodaszép lett kívül belül a hű fegyverhordozónk. Néztünk pár szomszédokat is. Már a második évadot nézzük. :D
    Cunci kora este ért haza. Nagyon vidám volt. Örülök neki hogy az apja nem fűti ellenük. Érdekes infót tudtunk meg a közös lakásukról. Úgy volt hogy párja nem fogja fizetni és elveszik de vannak jelek amik arra utalnak mégsem hagyta elveszni a lakást. Picit nyomozni fogunk hogy mi van.
    A héten úgy néz ki dolgozni fogok pár napot. Szerdán megyek befejezni azt a munkát amit múlt héten csináltam és csütörtök-pénteken lehet segítenem kell betonozni haveromnak. Unokatesóm is hívott. Van nála munka amit el kell végeznem. Az majd jövő heti munka lesz. A sors nem engedi el a kezünket. Nem vagyok olyan ember aki hisz a sorsszerűségben de mindig akkor dob ide nekem egy kis munkát amikor kezdek depis lenni hogy dologidőben nem dolgozok. (nem semmi tőmondatokban írok ilyen álmos fejjel :DDD )
    Tegnap ismét rácsodálkoztam mennyire SZERETEM édest! Hihetetlen hogy már ennyi éve lángol a szerelem. Csodálkozom hogy nekünk össze jött ez az álomszerű érzés. Igaz nem elsőre de ne legyünk telhetetlenek. Köszönöm a sorsnak hogy egymásra találtunk. :R :B
    Ma közösen visszük cuncit oviba. Bicóval jön mert délután én megyek érte. Imád oviba járni és az oviban is imádják!
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Hidegfront érkezett éjszakai cuncinem alvással. Ez szegény édest érinti a legjobban. Ő az aki nem aludt hanem virrasztott vele. Én is meg megébredtem de vissza is tudtam aludni.
    Tegnap nem sok minden történt velünk. Elvittük cuncit oviba és hazafelé néztünk neki őszi cipőt. Készültünk a hidegfront érkezésére. Nem nagy a választék de azért találtunk nekünk megfelelőt. Nagy a dilemma hogy késünk e az oviból ma reggel és a boltban nyitunk vagy találunk még a lábára olyat itthon ami nem szorítja. Majd meglátjuk. Szerintem boltban fogunk kezdeni.
    Édes almaböjtbe kezdett. Szegény! Nagyon sajnálom. 3 napig csak alma és víz. Ezzel a méregtelenítéssel próbál a teherbe esésnek segíteni. Csak össze jön már nekünk a közös lurkó. Én is kevesebb kenyeret zabálok mert szeretnék a 92 kiló körüli súlyomból 85 alá fogyni. Az álomkategória a 78 lenne de ezt most elérhetetlennek látom.
    Holnapra lebeszéltem a munkámat. Lehet csak holnap dolgozok mert még nem jelzett vissza a haverom a betonozásról. Majd alakul.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma végre dolgozhatok picit! :DD Igaz a holnapi meló ugrott de péntek, hétfő, kedd úgy néz ki lesz munkám és utána lehet egész héten. Jól fog jönni egy kis testmozgás. Itthon csak hízok. :DDD
    Persze hogy itthon vagyok azonnal álmodozni kezdtem egy új gépről. Ki is kalkuláltam mennyi lenne. Természetesen teljesen felesleges lenne másik gépet vennem mert még a mostani konfigom is bőven sok arra amire használom de nem tudom mi van bennem. A kisördög dolgozik odabent. Ha dolgozok nincs időm azon gondolkodni hogy másik gép kellene. Esetleg ha visszakapom gariból a vga.-mat akkor azt eladom és abból bővíthetek picit. Lehet inkább abból egy G41+valami conroe+2x1G DDR3 lesz belőle a barton konfig helyett.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap kicsit cserepeztem ezzel megszakítva a nagy láblógatásomat. Persze elfelejtettem elvinni a fényképezőt hogy megörökítsem. Ma nem megyek , holnap viszont megyek betonozni. Az biztosan jól át fog mozgatni.
    Édeséknél bekamerázták a pennyt. Ez azt jelenti hogy nem álldogálhatunk majd mögötte amikor dolgozik ezáltal jobban fog hiányozni nekünk. Kíváncsi vagyok cunci hogy fogja feldolgozni hogy nem mehetünk be édeshez.
    Nagyjából semmi más nem jut eszembe. :D
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma korábban kellett kelnünk mert édes a korai busszal viszi cuncit az apjához. Ez a hétvége ismét apás és mivel délutános édesem ezért reggeli elvitel van. Fogászatra is viszi a kismanót mert van egy lyukas foga amit be kell tömetnie.
    Én kikísérem őket a buszhoz és kisvártatva indulok is dolgozni. Segítek a Pityu barátomnak betonozni az unokatesómnál. Holnap be kell raknom egy tetőkibúvó ablakot egy leendő kémény mellé hogy a kéményseprők átvegyék. Amíg ezt megcsinálom édes szétnéz a piacon Fehérváron.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Kellemesen fáradtan ébredtem ma reggel. Nem kellett altatót fújni este sem hogy álomba zuhanjak. Jót tett ez a kis betonozás. Nagyon úgy nézem jövő héten még pár napot nyomjuk . Ez nekem jó mert pénzt hoz. Nehezen írok mert édes közben meséli a tegnapi eseményeket. Reggel elvitte cuncit Pestre és most a műszakját meséli. Elképesztő mik történnek a pennyben.
    Ma gyorsba be kell tennem egy tetőkibúvót. Addig édest kiteszem a piacon hogy nézzen cuncinak farmert. Jön az ősz és mindent kinőtt a kislányunk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Egész jól aludtunk édessel. Ő már újra durmol a reggeli kávé után. Én nézelődök a neten. Vga.-kat nézek. Persze pénz nincs rá de nézelődni lehet. :DDD
    Tegnap délelőtt elmentem berakni a tetőkibúvó ablakot. Útközben kitettem édest Fehérváron nézelődni. Vett cuncinak egy felsőt és magának is. Vettünk még egy nacit is neki de addigra már vissza értem. Nem tartott sokáig berakni az ablakot. Délután megnéztünk egy filmet itthon. Mára azt terveztük hogy elmegyünk valahová de ez nem biztos. Majd alakul. Mindegy mit teszünk és hová megyünk csak az a lényeg hogy együtt legyünk. Lehetőleg szorosan egymás mellett. :D
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Változott a mai napirend. Mégsem dolgozok mert Pityu tegnap este telefonált hogy Ma reggel a könyvelőnél kezd és délután tanfolyamra megy ezért csak fél napot tudnánk lenni és annyira nem érdemes bemennem. A legszebb az egészben hogy rám fogja majd hogy miattam nem tudtunk menni dolgozni. Ilyen egy igazi barát. :DDD De legalább szólt hogy felkészülhessek.
    Tegnap nem mentünk sehová.Édes úgy döntött hogy inkább itthon sétálgassunk. Szép kényelmesen elvoltunk. 2 szomszédok is lecsúszott. :D
    Mára nincs konkrét tervem. Úgy döntöttem hogy eladom a 8600GT-t a gépemből és a kapott pénzt kipótolva veszek egy ütvecsavarbehajtó gépet. Majd meglátjuk mi lesz. Mivel itthon leszek ezért a szokásos házitündér szerepben fogok villogni. Mosogatás, porszívózás, esetleges mosás. Mindent ami kell. Főzés továbbra is tiltott cselekmény számomra. Eszem ágában sincs megtanulni főzni. Az a nők dolga. :P
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Kicsit hulla vagyok. Nem tudtam kipihenni magamat de ennek nem tudom mi az oka. Szerencsére ma már dolgozok. Este beszéltem Pityuval ez ügyben.
    A tegnapi nap teljesen olyan volt mint azok a napok amik egyedüli itthonléttel teltek eddig. Takarítottam, mostam, mosogattam és vártam édest hogy végezzen. Este lett egy kicsit pörgősebb nap amikor végre haza ért cunci. Azért jött hétfőn haza mert fogászatra kellett vinni. Az egyik foga elkezdett kilyukadni. Szerencsére elég volt lecsiszolni és nem kellett kifúrni. Mivel van még mit ténykedni a fogain ezért rendszeresen hordani fogja fogászatra az apja. Kell is óvni a fogakat mert úgy jár mint mi. Sok hiány és a maradék tömött.
    Vga-t úgy látom elviszik. Még nem döntöttem el hogy veszek e ütvecsavarozót helyette vagy várok. Majd meglátom.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Brutál fáradtan ébredtem. :W Tegnap túlhajszoltam magamat és annyira elfáradtam hogy épp emiatt nem aludtam jól. Ma még több betonozás vár ránk. Juhé! :DDD Már csak ma és holnap kell segítenem mert pénteken mennem kell vissza a szakmámba dolgozni. Úgy néz ki véget ért a vakációm. Ennek nagyon örülök! :DD Két okból is. Először is tudok újra majd költeni a gépre,( ;] ) másodszor pedig az hogy nem hizlalom itthon a seggemet. Már nagyon utáltam hogy dologidőben nem dolgozok. :W Tudom sztahanovistának tűnhetek de én szeretek dolgozni.
    Tegnap hazafelé beugrottam édesékért az oviba. Szülői értekezlet volt. Laza másfél órát vártam míg véget ér . Nagyon boldog voltam.
    Ma betonozás folyt. köv.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Mozgalmasan indul a mai nap. Édes nem találta meg a zsemlét amit tegnap vett nekem és el kellett mennie újat venni helyette. Addig én gépezek. Sajnos kiderült hogy a vga.-mat nem fogadta be a gyár és nem cserélik gariban. Most megpróbálják megjavítani de nem tudom mekkora esély van rá. Ebből már lehet csak polcdísz lesz. :W Ez van...
    Mondanom se kell a tegnapi betonozástól ismét hulla fáradt lettem. Reggel észre sem vettem az óra csörgését csak akkor ébredtem fel amikor édes felébresztett hogy lefőtt a kávé. Hirtelen azt sem tudtam hol vagyok. Most kezdem érezni hogy a koffein hat és az agyam kezdi felfogni hogy ma már csak este lesz újabb pihenő szóval valahogy be kell indítania a rendszert.
    Tegnap reggel elvitték a fiziksz vga.-mat . Pár szót beszélgettünk a sráccal de dolgoznom kellett. Majd nézek egy ütvebehajtót de olyat ami olcsó mert sokat nem szeretnék arra a pénzre pótolni. Ez is alakul.
    Édes vissza is ért. Gyorsan megjárta táltossal az utat a pékig.
    Ma csak 2.-ig leszünk mert Pityu megy biztonsági őr tanfolyamra. Holnap már tetőt megyek készíteni.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    A kávé kezd hatni de ma picit pihentebb vagyok. Igaz tegnap csak negyed 2-ig voltunk mert Pityu elment tanfolyamra de bevallom elég is volt ez a pár nap betonozás. Ma már megyek vissza a szakmámba dolgozni. Valami tetőjavítás lesz. Gondolom milyen fini kis meló lesz.
    A korai munkabefejezéssel előbb haza értem mint édes. Igaz neki egy órát túlóráznia is kellett. Addig amíg nem ért haza itthon rendet raktam és feltakarítottam. Kimostam a kádat, mosdót, wc.-t is. Amikor végre letelt neki a műszak elmentünk közösen cunciért az oviba. Nagyon vidáman játszott. Mindig akad egy két barátnő akivel játszhat. És persze ott van a Marci szerelme is akit ölelget. Beszarás ez a gyerekszerelem. :DD
    Sajnos közeleg az ősz. Reggelente elég hűs van már. Az autó ablaka konstans párás hajnalban. Remélem minél később áll be a fagy mert a deres tetőn nincs ugrálás.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Már fent vagyok egy ideje. Csak a szokásos hajnali ébredés. Egész kipihent vagyok pedig húzós volt a tegnapi napom is. Persze nem tetőjavítás volt hanem szedett vedett hulladék anyagból egy nyolcszögletű 10 négyzetméteres födém bezsaluzása 4 méter magasan. Amikor megláttam mit és miből kell csinálni azonnal sokkos állapotba kerültem és csak nagynehezen tudtam magamat össze vakarni. Egyszer már valaki nekiállt annak a munkának de feladta és ezért kerültem én a képbe. Én ha nehezen is de megoldottam de remélem hogy életem hátralévő részében nem sok ilyen finom munkában kell helyt állnom. Idegileg szépen lezsibbadtam.
    Ma pihizünk! Jönnek a nagy gyermekeim és együtt lazulunk. Remélem ki tudunk találni valami közös programot. Társasozni biztos fogunk! Esténként mindig játszik édes és cunci és van hogy én is csatlakozok. Persze háttérben szigorúan megy az "egyenes beszéd". ;]
    Már nagyon várom a BF.3at. Akkor fogok valszeg vga.-t fejleszteni ha sehogy nem megy el a GTX260-on.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Már fent vagyok édes nagy bánatára. ;] Ő még bizony szeretett volna aludni de mit tehetek én arról ha hajnalban megszólal az ébresztőórám belül? Megisszuk a kávét és vissza fekszünk.
    Tegnap délelőtt ráncba szedtük a lakást és édes főzött. Persze boltban is voltunk. Vártuk a gyerekeket de csak Imrusnak volt kedve eljönni hozzánk. Ő jobban ragaszkodik hozzám mint Zsani. Nem haragszom egy cseppet sem rá. Mindegyikük akkor jön és annyit marad nálunk amennyit szeretne. Persze már letolta a fél FEAR3-at úgy hogy ezerszer kevesebbet hal meg mint én. Jó béna vagyok ez nem vitás.
    Ma amikor vissza visszük Imrust kicseréltetjük a szobamérlegünket a Mediában mert megőrült. Kicsit nézelődünk és játszóterezünk is.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Ma korai kelés volt. Mivel édes délutános ezért 6-ra oda kell érnem a munkába hogy fél 4 -kor el tudjak jönni és oda érjek oviba cunciért.
    Tegnap délelőtt végigtolta Imrus a fear3-at . Neki pár óra volt ami nekem pár hétig tartott. Ez arra volt jó hogy a 680/1360/1150-es órajel maximálisan ki van tesztelve és stabilnak mondható. ;] Délután vissza vittük Imrust mamához és elugrottunk meglátogatni apámat. Szedtünk egy kis otelló szőlőt. Nyami.
    Ma párkányt fogok zsaluzni és a födémet vasalni amit pénteken zsaluztam. Vagyis egyelőre így néz ki a helyzet.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Végre van internetem! :DD Tegnap este nem tudtam gépezni és be kell valljam igencsak elvonási tüneteim lettek reggelre. De végre bepótolhatom az elmaradásomat. :DD
    Tegnap nem volt semmi különös. Párkányokat zsaluztam és a födémzsalunál a felfekvéseket véstem ki. Ma ezt a födémet fogom bevasalni. Majd alakul.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap ismét nem jegyeztem le a hófordulónkat de édes szerencsémre figyelmeztetett. Az a baj hogy nekem hétfőn jutott eszembe és fel is köszöntöttem de az ugye 1 nappal korábban volt. Ilyen az én agyam. :DDD Ez a délutános műszak nagyon lehangoló. Alig találkozom édessel. Nagyon kivagyok ettől. Még 3 kemény nap. :W
    Tegnap meló után itthon felfúrtam egy polcot a rádiós ébresztőnek. Eddig az ágy másik felén volt de ebben a lakásban nem mindenhol fogja az adókat az a rohadt rádió. Azt a szívást amit betolt az arcomba az a nyüves polc az nem emberi. 3 lyukat fúrtam neki de mivel hungarocelezve van a fal ezért a tipli ami itthon volt a kicsinek bizonyult. Addig szenvedtem amíg a hagyományos fatiplis megoldásnál lyukadtam ki. Erre az akcióra ráment több mint 1 órám. Kukim kivolt. :W
    Amúgy melóban egy punnyadt napom volt. Esett az eső ezért vajmi keveset tudtunk ténykedni. Bevasaltuk a födémet és feltettem egy esővíz lefolyót. Ma egy régi kellemes helyre megyek dolgozni. Nagyon jó lesz! Kerítést fogok zsaluzni és valszeg térkövezés is lesz.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Picit hulla vagyok de már éledeznek az izmaim.Érdekes nap mint nap arra eszmélni hogy öregszem. Régen csak kipattantam az ágyból és már indulhattam is dolgozni. Most kivánszorgok és a fásultság nehezen oldódik. A kávé is mintha nehezebben hatna. Még csak 37 vagyok és bele se merek gondolni mi lesz 30 év múlva.
    Tegnapi napom elég lazán telt. Zsaluzgattam és picit betonoztam. Délután kibontottam a lépcsőzsalumat amit még rég csináltam. Ma ha minden igaz térkövezni fogunk.Majd meglátjuk.
    Egyre jobban hiányzik édes esténként. Jó lesz ha már letelik ez a szottyos délutános hét.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Eseménytelen tegnapi munkanap volt. Térköveztünk. Nagyjából ennyi történt. Az egyedüli említésre méltó esemény az az hogy most éreztem azt hogy költenünk kell hű fegyverhordozómra. Már egy jó ideje fékezéskor rázza az orrát. Nem értettem a dolgot de tegnap leszedtem a jobb első kereket mert onnan éreztem a rázást. Kiderült hogy a tárcsán lévő tájolófurat és a kerékagyon lévő pöcök nem egy helyre esett. Ettől persze sokkot kaptam mert így nem feküdt fel az agyra és eltartotta cirka 1mm-t. Még jó hogy szerelőhöz vittem! :W
    Kijavítottam ezt a hibát de a tárcsa lehet megvetemedett mert a próbaúton is rázott de mintha nem annyira mint előtte. Ezt lehet csak belemagyarázom. Mindenesetre körbenéztem tárcsa ügyben. 5200ft egy darab. Mindenképpen ki fogom cserélni de az igazi főpróba ma lesz a hosszabb úton. Mindenesetre leszerelem a bal oldali kereket is biztos ami biztos.
    Ma is térkövezni fogunk.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Totál hulla vagyok! Tegnap negyed 10-kor értem haza. Épp édes előtt pár perccel. Azért nyúlott ilyen hosszúra a munkanap mert műszak után még tálti komplett első fékét lecseréltük a volt táltos fékére. Nem semmi egy meló volt. Az akció annyiban sikeres volt hogy már nem ráz fékezéskor viszont szerintem levegős még a fék mert baromi mélyen fog és még valami gikszer van a jobb elejével mert amikor megálltam itthon gőzölt annyira felmelegedett. Reggel a légtelenítéssel és ezzel indítok. Kukim kivan. Remélem sikerül össze hozni. Kompletten a tárcsával az egész féknyerget ki kellett cserélni. Nem részletezem milyen szívás volt. Ha nem fog rendesen muzsikálni akkor viszont olyan tárcsát veszek amilyen volt rajta és akkor vissza kell cserélni a nyerget is. Nyami! :W
    Melóban semmi különös nem volt. Térköveztünk. Ma is kellett volna mennem de ilyen bizonytalan fékkel nem indulhatok el 50km messze. Valamennyire össze hozom a féket és délelőtt bemegyünk a lecsófesztiválra Fehérvárra.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Simán ébresztett a belső órám hogy már most késésben vagyok. Nem értem őt!
    Sajnos a fékkálváriámon nem vagyok még túl. Kicsit igazítottam a jobb elején de még nem jó. Sajnos melegszik nagyon. Fel kell szabályoztatnom a tárcsákat mert az 1 év állás mély nyomot hagyott rajta. Beszéltem is egy itteni esztergályossal aki megcsinálja ezt a fél órás munkát de legnagyobb szomorúságomra nem ma. Megpróbálom megbeszélni vele hogy ma odaviszem és holnap amilyen korán csak tudja megcsinálja és gyorsan felszerelem azután indulok munkába. Ha nem akkor marad a délután.
    Miután igazítottam a féken bementünk édessel a lecsófesztiválra. Iszonyat jól éreztük magunkat! Nagyon jó buli mindenkinek csak ajánlani tudom! Végre egy olyan rendezvény ahol nem a pénz dominál hanem kellemes piknik hangulat uralkodik. Persze volt egy nagy kirakodóvásár is. Szuper volt! Utána benéztünk apámhoz és dumcsiztunk egyet. Ott is jól éreztük magunkat. Persze hoztunk megint szőlőt tőle. :D
    Ma nem mozdulunk ki itthonról. Filmet nézünk és pihizünk de délelőtt kicsit ráncba szedjük a lakást.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Kipihenten ébredtünk egy nyugalmas éjszaka után. Jól telt a tegnapi napunk is. Megnéztünk egy szomszédokat és két house-t, kitakarítottuk a lakást és szereltem is táltost. Mióta letöltöttem a hogyan csináljuk escort/orion 1980-90 azóta autodidakta módon szerelem táltosomat. :DD ;] Tegnap pl. megjavítottam az alapjáratot rajta. Nagyon boldog voltam! Tulajdonképpen semmi komoly baja nem volt csak annyi hogy a vezérlőrendszer 3 vezetékéről lemorzsolódott a szigetelés és szépen érintkezett. Leszereltem és erenként újraszigetelőztem. Eddig egy rézlemezzel emeltem meg az alapjáratot hogy ne álljon le. Az fix 1200on tartotta a fordulatot ami kicsit magas volt de legalább nem állt le. Most hogy megjavítottam amint bemelegszik a motor leesik 900-ra a fordulatszám. Minden problémás részt át fogok olvasni a könyvben és megszerelem. :DDD Zsivány autószerelők ne vágjanak már át ha nem muszáj.
    Ma korábban el fogok jönni mert felszabályoztatom a féktárcsákat. Legyen ez is rendben! Tegnap még esélyes volt hogy esetleg délután elviszem és ma hajnalban vissza szerelem de nem akartam a szakit zavarni szüret közben. Ma még elevickélek így ahogy van dolgozni és haza holnap pedig már elvileg rendben lesz a fék is. Még egy olajcsere a kézikönyvből és egy vezérműszíj ellenőrzés. Ha kopott azt is cserélni kell de azt természetesen szakira fogom bízni.
    Cunci nagyon jó hangulatban tért haza! Picit meg van fázva de talán túl leszünk rajta anélkül hogy itthon kellene maradnia. Nemsokára ébreszti édes mert 6-ra megy dolgozni és még picit együtt kell lenniük hogy cunci ne nyűgösen induljon el az oviba.
    Ma nem tudom hová megyek dolgozni. Lehet térkövezünk de az is lehet hogy koszorút fogok zsaluzni. Majd alakul.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Nem jól aludtunk az éjjel. Cunci sokat köhögött és ettől nem tudtunk aludni.
    Tegnap reggel munkába menet bedobtam cuncit az oviba majd mikor elmentem kb. 15km.-t beszorult a bal első fékem. Nagyon örültem neki. Megütöttem kalapáccsal finoman a féknyerget és kiugrott. Utána már nem volt gond vele. Az alapjáraton is csiszolnom kell még. Regisztráltam a ford fórumra és ott is megkérdeztem az alapjárat problémát. Korábban eljöttem és felszabályoztattam a tárcsákat. Végre jól fognak a fékek! Remélem nem szorulnak be munkába menet...
    Munkában semmi extra nem volt. Térköveztünk. Ma elvileg tetőt fogok délelőtt javítani a másik ácsok után. Ennyi. A szar munka nekem jut...
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap reggel ismét beszorult munkába menet a bal eleje táltosnak. Nem akarom elkiabálni de mintha sikerült volna rendbe tennem. Reggel amint oda értem a munkahelyre leszedtem a kereket és a fékdugattyúnak adtam tömény wd40-et. Pumpáltam párat majd újra nyomtam neki kenőanyagot. Ez így ment egész délelőtt. Amikor volt egy percem munka közben akkor járattam. Hazafelé már nem volt gond vele de ma reggel lesz az igazi főpróba.
    Munkában nem sok minden történt. Tökölős munkát végeztem mert egyedül voltam. Ennyi. Örülhetek hogy van mit csinálnom. Mivel október közeleg ezért az építőipar még talán egy utolsó tél előtti mozgolódásba kezd. Ha nem akkor itt sok embernek fel fog kopni az álla.
    Édesék tegnap fodrásznál voltak. Rövidre vágatta a haját mert én úgy szeretem. Valamiért a hosszú haj nem jön be nekem. Nagyon jó lett!
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Elég szarul aludtam. Nem tudom mi lehetett ennek az oka. Táltosom fékproblémája megoldódott! Lenyomtam 150km-t gond nélkül. Bejáródott a dugattyú és már nem szorul be. Nagyon örülök neki mert már kezdett idegesíteni a dolog. Még egy olajcserét bejátszunk és kérek árajánlatot a karosszériaelemek javítására is. Mondjuk ez még majd odébb lesz.
    Tegnap a térkövezést csináltuk délelőtt délután tetőt javítottam. Ma falazni fogunk. Nem tudom hogy fogunk haladni de most ezt kell szeretni. Ma kezdődik a Móri bornapok. Lesz nagy dinom dánom alkoholizálás. Hétvégén majd mi is kinézünk rá.
    Szép napot mindenkinek.

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Totál hulla vagyok! Nem tudom mi van velem de nagyon ki vagyok. Remélem nem szedtem össze valamit cuncitól.
    Tegnap falaztunk. Erről nincs mit írnom. ;]
    Cuncinál az oviban vásár volt. Gyerekek által készített dolgokat árultak az óvónénik ők pedig saját készítésű pénzel fizettek érte. A szülők is jelen lehettek de én sajnos nem tudtam haza jönni rá. Édes azért ott volt és nagyon jól érezték magukat. Zene is volt és a gyerkőcök táncoltak rá. Örülök neki hogy ilyen jó dolgokat találnak ki az oviban. Kellenek is ezek a dolgok hogy jól érezzék magukat a gyerekek mert ilyenek mint cunci is akit egész héten 6-ra viszek és az elsők között vannak ott csak sírnának és nem lehetne nyugodt szívvel ott hagyni őket.
    Ma zsaluzni fogok. Végre egy kis szakmunka. Vártam már hogy péntek legyen mert kell a hétvége közösen együtt.
    Szép napot mindenkinek.

Aktív témák