Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    válasz Qru #5896 üzenetére

    Email kérdésre válaszolt a Wizard turbo cég, ők azt írják ha a házak épek, akkor a felújítás 35-110K közötti összeg. Ma este megyek és elhozom a szerelőtől, megnézzük hogy pontosan milyen állapotban van. Meg felöltjük a hűtőrendszert, hátha okosabbak leszünk hogy hogy hová lett a víz. Igazából franc se tudja mit csináljak. Tudom hogy szar ez a motortípus, szerelő is mondta hogy ő most a turbó le és felszerelést vállalja, ha nagyon szépen kérem, akkor még a főtengelyszimeringet is kicseréli, de ha bármit a motorba bele kell nyúlni, akkor azt nem vállalja. És nem azért mert nem akarja, hanem azért mert szerinte sose lesz igazán jó, és nem csak nekem és neki is kellemetlen lesz, ha havonta viszem ugyanazzal a hibával. Azzal is tisztában vagyok, hogy a turbó bármelyik autón beszarhat, főleg így 8 évesen. Ezt annyira nem hányom a subaru szemére. De valami korábbi cikkben azt olvastam, hogy így 160 ezer környékén szokott a szintszabályzós hátsó lengéscsillapító elhalálozni, és hogy ez egy komoly tétel. Próbáltam árat keresni, sehol nem találtam ilyet.
    Bnőm belépett a helyi subaru klub face csoportba, és ott vannak nagyon segítőkész emberek. TD04 (gondolom euro4) turbót jó állapotút tudnak szerezni 30-40K között. Nem tudom hogy érdemes-e ilyesmivel spórolni, vagy inkább a műhelyes felújítást válasszam. Mert ha nem hengerfejes és egy szimering+turbó csere orvosolja a gondokat, lehet adnék neki még esélyt. Végülis megvan, átírva, papírok kész, ezt is elveszteném. Vagy inkább ennyit bukjak, csak hamar szálljak ki a szopórollerből? Nehéz kérdés. Bár a mostani javítás úgyis elviszi a téligumi árát, akkor megint csak nem lehet majd menni vele :F

    [ Szerkesztve ]

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák