Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz Jim Tonic #45 üzenetére

    Azért ezt nem mondanám.
    Tabletből tartok előadásokat, prédikációkat, ott vannak egyben a jegyzeteim. Pár éve nem nyomtatok ki semmit, csak szinkronizál a laptoppal és használom. Számomra nagyon praktikus. Viszont nem vagyok a marketing osztály kedvence, mert amíg működött (1,5 év) egy Open dott tablet volt (élelmiszer, ruházat, egyéb adományok) digitálisan legyenek nyilvántartva, így nem csak az irodai gépekről láthatom, de pl ha valaki a hivatalba jön valamiért, akkor onnan is látom, hogy mik vannak. Amikor pedig elvisznek valamit, elég egy olcsó tablet arra, hogy a listából töröljék az adott dolgot. Amikor pár adomány érkezik, akkor elég a tabletet átvinni és beírni, mi jött, amikor több dolog jön, akkor a pár éves Dell E6230 megy a kollégával, gyorsan beírja, és megint látjuk, mink van.

    Szóval tud hasznos is lenni egy tablet, de nekünk nem a 100.000-es iPad és Samsung készülékek kellenek, amikbe rengeteg háttértár, nagy felbontás és erős proci meg "GPU" van, hanem csak legyen 2GB RAM (kínai tablet), hogy az excel táblát elbírja.

    Tudom, ez a két terület két speciális felhasználás, de azért bőven vannak olyan pontok, ahol praktikus a tablet, még ha nem is ez lesz az, ami milliós darabszámokat produkál eladásokban és nem ránk építik az üzleti tervet. Mi inkább szerencsésen hasznot húzunk a divatból.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz kenwood #81 üzenetére

    Több baptista gyülekezetben is iPad-ről vezérlik a hangtechnikát már és nem a keverőpultról, ők azt is tudják, mi a haszna ennek. Az biztos, hogy a technikus már nincs helyhez kötve, több pontról figyelve állíthatja be a hangot és nem foglal el akkora helyet.
    Ahogy korábban írtam, mi is konkrét munkafeladatra használjuk a tableteket. Viszont aki nem találja meg a hadznát, az hamar rájön, hogy a divat vitte őt is magával, nem pedig az átgondolt döntés. Pár éve tele volt az ebay olyan laptophírdetéssel, hogy iPad vásárlás okán eladóvá vált a laptopja. Aztán fél-efy évvel később már iPad eladások jelentek meg laptopra cserélés indokkal. Vicces volt látni a jelenséget, ahogy a hype idején eladják, majd újraveszik gépeiket az emberek.

    Míg a netbookok esetén az első szériás eeePC-k egy olcsó koncepciót hoztak be, a drágábbak már nem érték meg egy használt üzleti subnotebook ellenében, így szinte teljesen eltűntek, mert nem volt valódi hasznuk, addig a rableteknél megvan az a terület, ahol kifejezetten praktikussá vált. Érdekes módon ez végül mégsem a fogyasztói felhasználás lett, hanem többnyire munka vagy egy speciális terület, azaz a szoftver jobban meghatározza egy tablet hasznosságát, mint a hardver.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz Alex91 #84 üzenetére

    Látod, itt jön be a felhasználásbeli különbség. Én 16 éve adtam fel teljesen a pc-t és csak laptopot használok munkára és magamnak is, a pc számomra nagyon nem lenne praktikus.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák