Hirdetés
- Programajánló: közeleg az idei Bacsis-tuning Retró Számítógép kiállítás
- Computex 2025: az Akko klaviatúráira nem mondható, hogy unalmasak
- Computex 2025: szinte mindenre gondol a Team Group
- ATX 3.1-es tápokkal gyarapodott az MSI MAG termékcsaládja
- Még mindig nem döntött az ASML High-NA gépeiről a TSMC
- Azonnali fotós kérdések órája
- E-book olvasók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen videókártyát?
- Programajánló: közeleg az idei Bacsis-tuning Retró Számítógép kiállítás
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Projektor topic
- Computex 2025: az Akko klaviatúráira nem mondható, hogy unalmasak
Új hozzászólás Aktív témák
-
btz
addikt
A Googlenak is van valami hasonló projekteje, loon projekt néven.
-
dajkopali
addikt
mert pont azt vallották, amit a mi Széchenyi Istvánunk, amikor a 19. század közepén több könyvében amellett érvelt, hogy az ország modernizációjának kulcsa az, ha nem járjuk végig a lépcsőfokokat, hanem iparban, mezőgazdaságban egyből a legfejlettebb technológiát választjuk, hiszen azt már kipróbálták, végigmentek a hibákon, amiket nekünk nem kéne elkövetni - aztán nem lett ebből semmi
-
válasz
Neil Watts #15 üzenetére
Lehet ezen vitatkozni, de pl. Magyarországon a legnagyobb gátja a mobilnet terjedésének az ára. Ázsiában a mobil úgy terjedt el az utóbbi évtizedekben, hogy nem a vezetékes szolgáltatás kiegészítése volt, hanem rögtön ezzel indult a tömegek számára a telefonálás - ezzel együtt európai szemmel hihetetlenül olcsó. Szóval emiatt nincs értelme az egyféle számon alapuló összehasonlításnak.
-
"Az pedig, hogy a net átlagsebessége mennyi, az csak egy mérőszám."
Nem gondoltam, hogy ezt pont itt fogom olvasni, na mindegy.
Azért megnézném kábelszolgáltató esetében, hogy a 20-50GB-os (nem 300!) havi forgalomkorlát elérése után hogy néznél bármit is..."Az pedig, hogy be van tiltva a helyi kurucinfó (mohammedinfó), azon ne csodálkozzál..."
Nem csodálkozom, de nem is erről volt szó főként. Tőlem aztán tiltsák nyugodtan, sosem érdekelt a sárdobálás, de nem politikai tartalmú oldalakról volt szó.
Üdv. core2
-
válasz
Neil Watts #2 üzenetére
Szerintem ezt rosszul tudod. Indiában a mobil szolgáltatás és ezzel együtt a mobilnet is nagyon olcsó, tehát még ezért sem volt sok értelme a Facebook kezdeményezésének. Az pedig, hogy a net átlagsebessége mennyi, az csak egy mérőszám.
Az pedig, hogy be van tiltva a helyi kurucinfó (mohammedinfó), azon ne csodálkozzál...
-
Grodd
tag
válasz
Neil Watts #2 üzenetére
"Ez aligha szolgálja a netsemlegességet. Még a magyar fizetésekhez mérten is drága a szolgáltatás kint, nem hogy az ottaniakhoz.
"
És azért, mert drága a net, a versenyt kéne korlátozni, hogy még elfajzottabb legyen a piac??? Térjünk vissza az őskorba, a 80-as végére, 90-es évek elejére és a különféle egymástól elszigetelt (dial-in) online szolgáltatások korába. Vagy akkor már jöhetnek a BBS-ek is.
És miért ne szolgálná a betiltás a netsemlégességet? Nagyon helyes döntés .
-
Hát... az első mondatoddal nem értek egyet.
A netsemlegesség definició szerint a következő: "A netsemlegesség (net neutrality) az az elv, amely az interneten zajló forgalom korlátozatlan, ellenőrizetlen működését jelenti."
Ezzel szemben mi van most? [link]
Biztos merő jószándékból van egyre több kinti szolgáltatónál "WhatApp plan" meg a többi... (ld. Airtel)Üdv. core2
-
-
kevinium
aktív tag
Ha ingyen adnak valamit, akkor azt adnak amit akarnak...
Például sugárzó veszélyes hulladékot...De ez az állítás akkor sem igaz, ha pl ételt szeretnék osztani a szegények között...Viccet félretéve, igen adjanak korlátozott hozzáférést bizonyos tartalmakhoz, akár ingyen, csak ne "internet.org" legyen a kezdeményezés neve, hanem mondjuk intranet.org Ne hívjunk valamit internetnek ami nem az. Ez egy kis lokális hálózat lesz, amit akár mobillal is el lehet érni, és ezek a dolgok vannak rajta. Ezt ne hívjuk internet-nek mert nem az. Még akkor sem, ha nyomokban értelmes dolgok is elérhetőek lesznek/lennének rajta keresztül...
És ezzel egyből megoldódna, hogy nem internetet adnak, nem sértik/sértenék a netsemlegességet...
-
dabadab
titán
válasz
Neil Watts #2 üzenetére
"Ez aligha szolgálja a netsemlegességet."
De, pontosan ez szolgálja. Az, hogy a szolgáltatók milyen árakon dolgoznak, az teljesen más kérdés.
-
PPatrik
aktív tag
Ez mindenhogy gyökérség. Ha ingyen adnak valamit, akkor azt adnak amit akarnak... persze akkor sem korrekt politikailag befolyásolni, stb... Ha meg pénzt kérnek érte, akkor éljen a netsemlegesség.
-
.mf
veterán
válasz
Neil Watts #2 üzenetére
"Ez aligha szolgálja a netsemlegességet."
Valójában de, azonban más értelemben még inkább. A FB a legnagyobb és leggátlástalanabb oligarchákkal egyezett meg és azok szekerét (az ő termékeiket, szolgáltatásaikat, és politikai agendájukat) nyomja ezzel a Free Basics-szel. Pl. azok a "helyi híroldalak" azoknak az oligarcháknak a tulajdonában lévő és általuk irányított, egyáltalán nem semleges oldalak voltak. Pár hónapja láttam erről egy nagyon jó riportot, de sajnos most nem találom...
-
válasz
Neil Watts #2 üzenetére
A Facebook nem jótékonyságból teszi mindezt, hanem piacszerzésért. Visszaélve az erőfölényével. Ez nem olyan nagy biznisz ám az embereknek, mint gondolod!
-
leviske
veterán
válasz
Neil Watts #2 üzenetére
A 29-es körzet már rég nincs annyira rossz helyzetben szerintem, mint 5-10 évvel ez előtt. Egy rakat településen bent van már a Telekom és a Digi a maximális sebességű csomagjaikkal.
Viszont azt nem gondolom, hogy az ingyenesség oltárán fel kéne áldozni a fair piaci versenyt. Hosszú távon Európában és az Amerikában is érződött volna, ha Ázsiában hagynak elszabadulni egy olyan rendszert, amiben egy céggel kell már a weboldalaknak is szerződést kötni az elérhetőségért.
-
Tessék?
"Az internetsemlegességre hivatkozva különösen harcosan támadták a Free Basicset Indiában, ahol helyi távközlési felügyelet már decemberben ideiglenes tiltást rendelt el. Ennél azonban most továbbmentek: egy széles körű vizsgálat eredményeire támaszkodva új szabályok megalkotásával véglegesnek tűnő módon letiltották a szolgáltatást."
Ez aligha szolgálja a netsemlegességet. Még a magyar fizetésekhez mérten is drága a szolgáltatás kint, nem hogy az ottaniakhoz.
Olyan nevetséges forgalmi korlátokat és sebességeket biztosítanak az ottani szolgáltatók (pl. Tikona) olyan horror összegekért, hogy azt az Európai polgárok java része el sem tudja képzelni. Nem, a 29-es körzet sem hozható fel példaként nálunk, mert ahhoz képest császárok vagyunk. A globális átlag alatt vannak bőven.
Üdv. core2
-
Ideje lenne, ha végre Európa is eltanulná ezt. Ja nem, nálunk jön a kétsebességű internet. Broáf.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- LG 48C2 - 48" OLED EVO - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen5 CPU
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- iKing.Hu - Apple iPhone 16 Pro Max - Desert Titanium - Új, kipróbált
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 8GB COOLER MASTER CMP 510 CM 750W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest