H​ird​et​és​

2017. november 23., csütörtök

(#1) tibaimp

tibaimp
(senior tag)

"A SilverStone állítása szerint egy Samsung SM951 SSD-vel tesztelve 15 fokot sikerült javítani annak hőmérsékletén." -- én meg Ph-s tesztet kérek, és akkor el is hiszem :DD

Egyébként több kolléga is osztott meg itt otthoni megoldású, "házi barkács" jellegű ssd hűtéseket. (pl.: régi vga-ról leszedett ram hűtők ráragasztva az ssd-re)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) tailor74

tailor74
(PH! addikt)

Na, ez egy jó ötlet volt, és normális áron is kínálják.

Ezt már ne hagyjuk meg... csak 36 liter...-by Bödőcs T.

(#3) Scholes9

Scholes9
(PH! nagyúr)

SSD-nek hűtés, lol :U

tailor74: elképzelhető, de, ha átgondoltan van berendezve a ház, meg normális a szellőzés, akkor ilyenek totál feleslegesek, persze lehet, h valakinek jól jöhet. Számomra értelmetlen :R

arn: na pontosan ilyen "szitukra" gondoltam :K :U

[ Szerkesztve ]

(#4) Youri válasza tibaimp (#1) üzenetére

Youri
(PH! kedvence)

azt mondjuk notiba nehezen teszed bele

(#5) tailor74 válasza Scholes9 (#3) üzenetére

tailor74
(PH! addikt)

M.2-nél már lehetnek helyzetek, amikor jó ha van.. De ártani biztos nem árt. :)

Ezt már ne hagyjuk meg... csak 36 liter...-by Bödőcs T.

(#6) arn

arn
(PH! nagyúr)

Nah vazze, mar ide is eljutottunk. Meg persze az alaplapoknal sem a 200-300wos videokartyak ala kene bepakolni.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#7) vaakuum válasza tibaimp (#1) üzenetére

vaakuum
(őstag)

Ha mondjuk fémházas (lenne) az ssd, akkor nem értem, mivel tud ez a darab lemez többet... hőleadó felületet nem növel, maximum a hőelosztáson javít. De azzal meg nem lenne gond, ha nem 0.5-ös biliműanyagból lenne a ház, hanem rendes hővezető fémből, és tényleg 1-2 milliméter vastagságban. Kispórolják az anyagot a házból, hogy utána külön kelljen rá visszaragasztani. Ötletes, szerintem díjat is érdemelne....
Ha fér, simán inkább sünit érdemes rárakni, az legalább a felületet is számottevően növeli.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen . . . Szerintem is, csak nem pont úgy, waze!

(#8) cain69 válasza Scholes9 (#3) üzenetére

cain69
(PH! kedvence)

a pcie slotosokra vizesblokkot is készítenek.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#9) Scholes9 válasza cain69 (#8) üzenetére

Scholes9
(PH! nagyúr)

Akkor le vagyok maradva ezen a téren úgy látszik :DDD :B

(#10) bsh válasza tailor74 (#2) üzenetére

bsh
(őstag)

(#11) tudi13 válasza Scholes9 (#3) üzenetére

tudi13
(kvázi-tag)

Nézz meg egy Samsung NVMe SSD-t. Kemény munka közben felmegy gyorsan 90-95 fokra. :)

(#12) BiP válasza tibaimp (#1) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

Én is ilyen régi rambordás megoldással próbálkoztam, de egyszerűen nem tapad oda mindegyik. A legmelegebb a vezérlőchip, az ledobja :(
De amúgy segít, és el is fér.
Ehhez a sima fémlemezhez (ahogy az MSI shieldhez sem) fűzök sok reményt. Max. jobban elosztja a hőt, de érdemben nem fogja csökkenteni azt, mert a hőleadó felületet nagyban nem növeli meg.

Az én ssd-m 50 fokos volt így külön PCIe vezérlőkártyán. Amióta az új alaplapban rákerült az alaplapra, a vidkártya alá, 59 fokig fel tud menni. (bár ez még mindig nem vészes szerintem).

(#13) tegbashar

tegbashar
(kvázi-tag)

Váo, egy hír, amiben nem rúgnak bele az intelbe. El sem hiszem.És nem vagyok I-fan, csak rühellem az ilyesmit.

Ez egy senkit sem sértő aláírás. MONDOM SENKIT!

(#14) Johnnyxy27 válasza tegbashar (#13) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

+1 lol.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#15) parajpal válasza tailor74 (#2) üzenetére

parajpal
(újonc)

üdv.... kérlek segíts í. hol lehet /milyen néven / ilyen lemez hűtőt kapni ?? kösz pajabá

okos ember UTÓLAG mondja meg : mit akart

(#16) t72killer válasza Scholes9 (#3) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Sajnos ez van, a komolyabb teljesítményű darabok fűtenek mint a kazán:(.

Amúgy ha jól tévedek, a vezérlőchip a hő fő forrása, nem a NAND.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#17) Scholes9 válasza t72killer (#16) üzenetére

Scholes9
(PH! nagyúr)

Az komoly :(

[ Szerkesztve ]

(#18) Laraxior

Laraxior
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Én ezt vettem az enyéimre. 2$-t fizettem értük :D

*** Honda CBR 600 RR ***

(#19) tibaimp válasza Youri (#4) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Az tuti, arra való ez, de a -15°C -ot kicsit akkor is sokallom!
Persze, lehet, hogy tévedek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Dr. Akula válasza Laraxior (#18) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Legalább egy ilyet vártam volna a cikkbelitől is, erre csak 2 fémlap. 10 Ft a Vasedényben.

(#21) Tidus válasza cain69 (#8) üzenetére

Tidus
(őstag)

A Maximus IX Extreme-n gyárilag adott az M.2 vízhűtés.

..."Fortune favors the bold"...

(#22) Scholes9 válasza Dr. Akula (#20) üzenetére

Scholes9
(PH! nagyúr)

:DD :C :)) :DDD

(#23) Balika911 válasza Scholes9 (#17) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Viszont a legtöbb esetben szerintem nincs folyamatos terhelés alatt az SSD. Inkább úgy néz ki a dolog, hogy az ember meg akar csinálni valamit, az SSD hamar végez, majd bőven visszahűl, mire jön a következő feladat.

Folyamatos terhelés alatt egyébként igaz, rendesen melegszik a vezérlő. Azon ez segíthet valamennyit, de enterprise SSD-t nem csinál az otthoniakból. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Eugene Roe

Eugene Roe
(senior tag)

Miért nincsenek tüskék vagy barázdák a lapon? Sörösdobozt thermal paddal ráragasztok is többet ér.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#25) Nekomajin

Nekomajin
(fanatikus tag)

Egy ideje foglalkoztat már a kérdés, hogy mi szükség volt erre az M.2 csatlakozóra? Nem lehetett volna rögtön PCIe csatolós SSD-ket gyártani? Ha nem lenne az alaplaphoz simulva, biztosan jobb lenne a hűtése.

(#26) Balika911 válasza Nekomajin (#25) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Laptopokban, mini gépekben nem opció a PCIe csatoló. Asztali gépben pedig simán lehet PCIe adapterrel használni őket ha úgy megfelelőbb, vagy éppen nincs M.2 slot a lapon.

[ Szerkesztve ]

(#27) Nekomajin válasza Balika911 (#26) üzenetére

Nekomajin
(fanatikus tag)

Miért nem opció? Nem lehet elfordítani, vagy szalagkábelt használni? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de tényleg egyszerűbb volt egy teljesen új csatlakozót fejleszteni, mint a PCI-t kipofozni ilyen esetekre?

(#28) BiP válasza Laraxior (#18) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

Na, ez a király. Ilyet hol lehet szerezni ? Főleg olyan ragasztót, amivel rajta marad. (vagy van rajta az is?)

(#29) BiP válasza Nekomajin (#27) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

Gyakorlatilag ez a PCIe kipofozása, egy új csatlakozó formájában.
Desktopban simán használhatod PCIe kártyával, de ott is baromira melegedni fog, mert ott nem az alaplaphoz, hanem a kártyához simul. Ugyanaz a probléma. (igaz, vannak már kivágott hátlapos kártyák is.)

De úgysem az SSD belső oldala melegszik, hanem a vezérlő.

(#30) berVi válasza Nekomajin (#25) üzenetére

berVi
(senior tag)

A PCI-E joval tobb helyet foglal.

(#31) Nekomajin válasza BiP (#29) üzenetére

Nekomajin
(fanatikus tag)

De én pont arról beszélek, hogy az SSD-t közvetlenül a PCIe slotba dugni, nem egy külön kártyán keresztül.

Értem én, hogy kisebb a csatlakozó mérete, ezért laptopokba ideálisabb, csak most ott vagyunk, hogy volt egy szabvány, ami kiváltotta az összes bővítőkártya csatolót, erre bevezettek egy újat, ami ráadásul még nem is egységes. Én úgy gondolom, hogy célszerűbb lett volna ezt megoldani a jelenlegi PCIe csatolókkal. Nagyobb felület, könnyebb rajta legózni, ráadásul mindkét oldalára lehet, jobban szellőzik, és nem kell azzal foglalkozni, hogy milyen hosszú SSD fér az alaplapra, meg B vagy M. Bedugom, és működik. Esetleg lehetett volna az ×1 csatolókkal egy sorban egy ×4-es is, hátlapi panel nélkül.

Nyilván kiötölték ezt a mérnökök, csak én nem örülök, hogy most megint egy újabb típussal kell bajlódni.

(#32) SPEA

SPEA
(kvázi-tag)

sziasztok!

Én bütykörészési alapon egy kis 40mm-es Noiseblocker-t (~3200rpm) tettem egy Samsung 950Pro fölé.

Asus z170-a lapom jobb alsó ATX csavar helye pont jó helyre esik/vagy szerencsés helyre tették az M.2 foglalatot :DDD . Kapott még egy távtartót és máris helyén volt a kis lapát.
Kapott kis süniket is, biztos ami tutti :DDD

A rendszerem egy Fractal Design Define R5 -ös kuckóban lakik, elől egy gyári, 14cm-es FD(~500rpm) és alatta egy szintén 14cm-es Alpenföhn - Wing Boost 2 Plus PWM (~700rpm) forog. Teljes csend és nyugalom.

A 950Pro így 32-34°C körül van használat közben (és nem megy 37 fölé), előtte 44°C-ről indult... Szóval faszaság van :D

"Ne keseredjünk el, ha szavunk bárkinél is süket fülekre talál. Különös dolog a lélek, és az emberi lélek csendje. Sokszor esztendők is eltelhetnek, míg (…) az elvetett mag megfogan benne."

(#33) Kopi31415 válasza vaakuum (#7) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Helyzet az, hogy minél vékonyabb, annál jobb hővezetési szempontból. Ami fontos és amiért ez a lap is többet ér egy sima fém háznál a megnövelt felület.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#34) Laraxior válasza BiP (#28) üzenetére

Laraxior
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Ebay. 2$. Méretre vágom, ketoldalu ragasztó és kesz is :))

*** Honda CBR 600 RR ***

(#35) tibaimp válasza SPEA (#32) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Nem rossz, de nem zajos az a kis retek venti 3200-on? Próbáld ki venti nélkül is, hogy úgy mennyire megy fel a hőfok.

(#36) -Skylake- válasza Scholes9 (#3) üzenetére

-Skylake-
(senior tag)

"SSD-nek hűtés, lol :U"

Mivel masabb a ram hutesnel ugy megis ?...lol...

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#37) SPEA válasza tibaimp (#35) üzenetére

SPEA
(kvázi-tag)

hali
próbáltam venti nélkül, csak a bordákkal. úgy 40°C-ről indul és melegedve tartja is ezt a kb. - 4-5°C-os különbséget a csupasz értékekhez képest.
Szóval én azt tapasztaltam, hogy kis passzív bordával kevésbé hűl.

A gépnek kb. semmi hangja sincs, Define R5 jól szigetel (majd nyáron kiderül, hogy a meleget is :D ).
3200-on meg már pont nem hallható a kis 40mm-es, bármennyire is reteknek tűnik :) ;) megéri az árát.

Gondolkoztam egy kis áthidaló készítésén is ami összeköti a következő alsó ATX csavarhellyel, akkor 60-as, akár 80-as kis kavaró elférne felette. De most így jó, majd esetleg nyáron..

[ Szerkesztve ]

"Ne keseredjünk el, ha szavunk bárkinél is süket fülekre talál. Különös dolog a lélek, és az emberi lélek csendje. Sokszor esztendők is eltelhetnek, míg (…) az elvetett mag megfogan benne."

(#38) Balika911 válasza Nekomajin (#27) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Szalagkábel, elforgatás? Ez már desktopon is túl bonyolult. ITX gépekben sokszor nincs is szabad PCIe sín, laptopokban pedig őszintén szólva elképzelni sem tudom, hogyan gondoltad kivitelezni.

Ebben épp az a jó, hogy az ember bedugja az alaplapba, rögzíti egy csavarral és megy (ahogy feljebb írtam, szerintem a hétköznapokban nem gond a melegedés). De ha se az alaplapon, se adapterrel nem szimpatikus az M.2, vehetsz natív PCIe 4x vagy akár U2 csatolójú PCIe SSD-t is.

[ Szerkesztve ]

(#39) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

dupla

[ Szerkesztve ]

Pacalos-Rizsa szemetesben.

(#40) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Ez egy méretre vágott gap-pad amit a PCB és az SSD közé, vagy az SSD és a hűtő lemez* közé kell tenni! Azért van két méret hogy illeszkedjen azok alkatrészmagasságához.

*Nem tartozéka

"A RAM-oknál már ismerős fémlemezes megoldás kék színű" Ez nem AZ, csak a védő fólia, amit felhelyezés előtt el kell távolítani ;)

[ Szerkesztve ]

Pacalos-Rizsa szemetesben.

(#41) GoodSpeed

GoodSpeed
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Azért is vettem Plextor PX-256M8PeG NVMe SSD -t mert egyrészt ajánlott volt, másrészt van rajta ilyen hűtő.

youtube.com/gsprof Huawei MediaPad M3 8.4 4G/LTE 64 GB ROM/4GB RAM Android 7.0 Nougat

(#42) maximuss válasza BiP (#28) üzenetére

maximuss
(tag)

Ez is jó megoldás lehet... ~900Huf postával:

Aluminum Heatsink

(#43) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#41) üzenetére

GoodSpeed
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Egyébként ezen posztomban látható, mennyire szükséges is :K

youtube.com/gsprof Huawei MediaPad M3 8.4 4G/LTE 64 GB ROM/4GB RAM Android 7.0 Nougat

(#44) tibaimp válasza GoodSpeed (#43) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Megnéztem a youtube videódat! Baszki, milyen állat monitor az!!! :R

(#45) BiP válasza tibaimp (#44) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

Erre gondolsz?
"LG 43UH6207 UHD 4K"

(#34) Laraxior + (#42) maximuss:
Bordám az van, igaz nem egyben, hanem ilyen 1 x2 centis vidkártya ram bordák.
A gondom a rögzítéssel van. Felraktam őket az SSD-re kétoldalú ragasztóval, memchipenként kettőt kettőt, de a vezérlőről és a mellette lévő ramról ledobja. (A többin megmaradt)
Az egy nagy borda előnye pont ez lenne mondjuk, hogy jobban megtapadna.

[ Szerkesztve ]

(#46) SPEA

SPEA
(kvázi-tag)

amúgy nem egy spanyol viasz.. Alphacool már tavaly kihozta a saját kis hűtőjét.

Kíváncsi lennék, hogy ez mennyit hoz rajta.

(#47) fanti

fanti
(őstag)

Nekem a jövő héten jön meg a Samsung SM961 256GB M2 SSD, de a tesztekben azt olvastam, hogy a baromi nagy sebessége ellenére nem melegszik annyira.

Anabolikus szteroidok - szemesnek áll a világ!

(#48) Laraxior

Laraxior
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Ilyen lett:

*** Honda CBR 600 RR ***

(#49) ONEFREE

ONEFREE
(fanatikus tag)

Kicsit más , de talán itt tudja valaki a választ. Intel® HM87 Chipsetre rá merjek tenni öntapadó hűtőbordát? Mit gondoltok? Közvetlenül az "üvegre" kéne tenni. .😕 és fejjel lefelé. Le esik? Oda ég? Az ujjamat a közelében alig tudom tartani.

[ Szerkesztve ]

(#50) detroitrw

detroitrw
(őstag)

Nekem mini-itx van, s az alaplap seggen van a m2 s csak mm-ek vannak igy az m2 es a tap kozott, terhelve 55-ig megy max. (nyaron biztos lesz tobb is :( )
Viszont ha jatszok akkor a vga ventije elkezd forogni (addig passziv), s egybol csokken az m2-nek a °C-a legalabb 15-el.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.