Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    ''attol hogy quadronak kereszteltek es sokszorosan dragabban adjak miert lett alkalmasabb tervezesre? ez parasztvakitas.''
    Erre kezdtem el reagálni, mivel ezzel a résszel nem értek egyet. Professzionális felhasználásra igenis kell a Quadro, a GeForce-ok ide már nem felenek meg.

    ''minek kiadni egy kartyat mas nevvel, elhitetni hogy jobb tervezesre, mikor sokkal esszerubb lenne kiadni egy drivercsomagot tervezeshez. nemde? azt elhiszem, hogy igy tobb penzt lehet kaszalni. ilyen szempontbol vilagos''
    Jobb is tervezésre...merőben más kérdés, hogy az nVidia milyen módszerekkel éri el, hogy jobb legyen tervezésre - ebbe ne menjünk bele. Nem hinném, hogy az újabb szériákból véletlenül tűnt el a moddolhatóság lehetősége...
    Ha ilyen célra kell kártya, akkor az sajnos ennyibe kerül. Loha ki is fejtette, miért...

    ''Azt a pár funkciót igazán belerakhatnák a sima Geforce-ba is...''
    ''Ez kérem, piacszegmentálás,semmi köze ahhoz, mennyivel több hozzáadott érték van a Quadroban. Annyi nem lehet, amennyivel drágább.''
    Belerakhatnák, de akkor nem lenne üzlet az nV-nek. Amíg megéri nekik ennyiért adni, nem lesz olcsóbb. :(

    Sehol nem írtam, hogy a teljesítménybeli különbségek a Quadro hardware-nek köszönhetőek, csak annyit, hogy valószínűsítem, bizonyos (nem túl nagy) mértékben közrejátszik az is. Nem erre helyeztem a hangsúlyt, viszont azt, hogy
    ''A különbség valószínűleg szoftveresen, utóbbi időkben hardveresen letiltott néhány OpenGL parancs szupportja lehet, meg a drágább, jobb hűtési megoldás, más nem nagyon, hiszen a GPU ugyanaz.'' könnyen elképzelhetőnek tartom!

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák