Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MPowerPH #127 üzenetére

    A desktop szegmens egy aránylag nagy piac. Elég sok pénz folyik be onnan. Biztos jóval több, mint 10% ... olyan 35-40% biztos van. De nem szabad elfelejteni, hogy az Atom és a Brazos nettop is desktop, és a Sandy Bridge-E is desktop, és a két véglet között sem kevés átmenet van. Nyilván, ha a bulldozeres, és a Sandy Bridge-E desktopra gondolsz, akkor az jelentéktelen a teljes piacra nézve, még a 10% is sok. Az Intel esetében úgy 1-2% lehet majd az éves bevétel szintjén, míg az AMD-nél úgy 4-5%. Mindkét vállalat termékskálájában az IGP-vel szerelt processzorok kapják a főszerepet, mert a növekvő az igény az integrációra. Lásd az általános desktop is kezd eltolódni az LCD-PC-k felé. Az Intel csinált is ide egy szabványt, hogy te magad is összerakhasd a saját egybegépedet. Volt is belőle vita, még a rendszer elfogadása előtt, hogy a thin Mini-ITX nem engedi a dedikált VGA beépítését, de ezt csak az AMD kifogásolta élesen, persze megváltoztatni nem tudták, mert a szabványosításban résztvevő OEM-gyártók az integráció mellett döntöttek. Aztán a üzleti világ kezd tolódni az SFF felé. A HTPC-k és a nettopokra is nő az igény, bár igaz, hogy eléggé moderáltan. Amire viszonyt egyre csak csökken az igény, az a hagyományos nagy házba szerelt PC, ahova lényegében mennek azok a termékek, amelyek nem tartalmaznak IGP-t. Ezt láthatod a termékfejlesztésnél is. Sem az AMD, sem pedig az Intel nem tervezett desktop processzort. A Bulldozer és a Sandy Bridge-E vonal tisztán szerver, csak lehozták a termékek egy részét desktopra. A sima Sandy Bridge és a Llano elsősorban mobil termék, csak a megnövelt fogyasztási keret mellett lett belőlük desktop verzió. Az viszont látszik, hogy tisztán, desktopra fejlesztett termék nincs.

    Nincs kiélezett verseny a VGA-piacon. Árcsökkentés sem volt hónapok óta. Amiért ez a piac még el, az a fejlesztés. Teljesen világos, hogy a következő integrációs lépcsőig ki kell próbálni az új generációs architektúrákat. AMD esetében a GCN, míg az NV-nél a Kepler. Az, hogy melyik nyer a VGA-ban, annak már nincs túl nagy jelentősége. Annak viszont igen, hogy 2013-ban mennyire jó rendszer kerül be a procimagok mellé. Ez lesz a döntő tényező a heterogén érában. Az AMD a proci oldaláról ezt lerakta egy Bulldozerrel. Ehhez társul később a GCN architektúra CU-ja. Természetesen többedmagával. Az NVIDIA először a Keplerrel lesz kész, majd ahhoz társul a Project Denver ARM mag. Ez lesz a Maxwell. Innentől kezdve mindegy, hogy mi lesz a VGA-piacon, mert az AMD és az NV is teljesen áttér az APU-kra. Az még kérdéses, hogy lesznek-e VGA-k. Egyelőre mindkét vállalat ütemtervében szerepel ez a termékvonal, ráadásul egy generáción belül számos lapkával, de ha éves szinten 33%-okat esik a bevétel, akkor ez gyorsan módosulni fog. Nyilván itt a kis termékek kivégzése a lehetőség, így a VGA-piac olyan szintű lesz, mint a hangkártyapiac. Gyakorlatilag, ha sikerül úgy alakítani a helyzetet, hogy a fejlesztők durva post-process effekteket írjanak, akkor a VGA-k ezek terhét átvállalhatják. A fő rendert viszont az APU-k csinálják meg. Az AMD itt az FSA-ban gondolkodik, míg az NV a CUDA-ban, de ami lényeg, hogy minkét cég le akarja kapcsolni az API-kat, hogy a feldolgozás sebessége felgyorsuljon.

    (#140) dezz: Javítva kösz. :R

    Nem voltam kint a rendezvényen, de tudom, hogy kik voltak ott, és azok két HD 6790-et mondanak. Lehet, hogy félreértés, de egyelőre a HD 6790 verzió él, mert a külföldi cikkekben is ez szerepel. Ennyien csak nem tévednek már. :) A DiRT 3 meg majdnem max. beállításon fut egy Llano APU-n. Teljesen elvárható, hogy 80 fps körül menjen, ilyen grafikai beállításon két HD 6790-nel.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák