Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz bunfi #28 üzenetére

    Az applenek is kár volt saját ökoszisztémát csinálnia, a te meglátásod szerint elég lett volna egy saját alkalmazásboltot kipereskednie symbianra, mert ugye akkor amikor ők megjelentek akkor a nokia volt a piacvezető a symbiannal. Kár, hogy nem szóltál nekik, hogy ilyenkor már lehetetlen piacra lépni, talán hallgattak volna rád és most nem lennének bajban. :)

  • Norb79

    őstag

    válasz bunfi #48 üzenetére

    De hogy szorították ki, ha ma már lehetetlen? Miért ne lehetne ma is saját ökoszisztémát létrehozni, innoválni? Hogy tudott az android elterjedni az ios mellett? Hogy tudott mindkettő elterjedni a symbian mellett? Hogyhogy a huawei most képes új ökoszisztémát létrehozni? Ha a fortnite akkora erő, hogy az ios meg az android is meg lehet tisztelve, hogy ott egyáltalán elérthető volt, akkor ez miért nem elég a piacra lépéshez, hiszen az apple és a gugli semmit nem tesz hozzá, ahogy az többször is olvasható volt?
    Ott a mindentvivő fortnite, az isteni szellemi termék, az apple nem tesz az egészhez hozzá az ég egy adta világon semmit, akkor puff, ott a siker receptje. Huawei is próbálkozik, az epic miért nem?
    Nem értem. De mondom az apple volt ostoba anno, hogy nem a nokiát perelte, hanem önálló utakra léptek, nem is sikerült nekik, hiszen megmondtad, lehetetlenség, minden monopólium, hiszen minden piac le van fedve résztvevőkkel 100%-ban, ha elég ügyesen határozza meg a piac fogalmát az ember, akkor 1-2 résztvevővel és lehet szörnyűlködni! A coca-cola piac 100%-át is egy cég fedi le!

  • Norb79

    őstag

    válasz janeszgol #54 üzenetére

    Ha ezt írja alá a szerződésben akkor igen, és lehet is ilyen bérleti szerződést kötni, hogy forgalom arányos, a törvény nem tiltja és nem is példa nélküli, hogy vki úgy ad bérbe kereskedelmi ingatlant, hogy a havi fix bérleti díj jelképes és forgalom arányos változó bérleti díj van.
    Inkább a mennyiségi kedvezmény hiánya furcsa, ami az amazonnak van pl, hogy bizonyos forgalom fölött már mégsem 30% csak 15%. Csak gondolom az amazon nem zsarolással meg csalással, egyoldalú szerződés szegéssel próbálkozott, hanem leültek, megbeszélték, hogy mennyi az elég.
    Az epic meg egyértelműen rosszhiszeműen járt el, egyrészt a saját játékosbázisára támaszkodva, másrészt a szándékos szerződésszegéssel. Szerintem egyértelműen erre az ideiglenes határozatra játszottak, hogy az meglegyen, akkor ott a kiskapu, hogy lehet szedni a 30% nélkül a bevételt, aztán mehet a pereskedés évekig. Amíg tart a per minden évben 400 millával beljebb vannak. Kiszervezik külön vállalatban az ios fortniteot, aztán ha veszítenek és fizetni kellene pár mrd dollárt évek múlva akkor sajnos az a cég becsődölt, jajjdekár.

  • Norb79

    őstag

    válasz bunfi #69 üzenetére

    Elméletileg epic oldalról a nagy hozzáadott érték a fortnite lenne. De az mégsem akkora hozzáadott értek ezekszerint, hanem mégiscsak az a hozzáadott érték, amit az apple létrehozott, annak meg ára van.
    A nokia meg utalta a mobilkommunikációs piacot, amíg új, innovatív szereplők piacra nem léptek. Ez a lehetőség ma is adott, és az hogy valakinek beletörik a bicskája az nem azt jelenti, hogy lehetetlen. A siemensnek a butatelefon piac se sikerült, akkor ez azt jelenti, hogy az apple se tudott volna piacra lépni, hiszen a siemensnek se sikerült megkapaszkodnia. És tudjuk, hogy ez nem igaz. A huaweit meg majd meglátjuk valóban, de ez hogy csak az iOS monopólium van és ott alapvető jog ingyen jelen lenni, ez vicc. Ha ezt a pert megnyerik akkor utána szét lesz barmolva minden, nem lesz se playstation, se Xbox, se semmit nem lehet majd létrehozni, mert jön vki, rádfogja, hogy túl monopólium vagy, hogy a saját kertedben te szeded a hasznot, és akkor inkább bele se fog senki semmibe, mert sose tudni mikor fordul át bukóba. Engem inkább ez rémít meg, és az amerikai szabadversenyes jogalkotásban, ahol minden az innovációt támogatja szerintem ez nem is eladható, hogy úgymond az alaptörvényekkel ellentétes.
    #70 De, a szabadpiac pont ezt jelenti, hogy holnap az MS megduplázhatja az office árát, vagy felezheti, vagy tízszeresére is növelheti. A szabad piac meg eldöntheti, hogy annyiért megveszi vagy nem veszi meg.
    Az a szocializmus, ahol hatósági ár van, hogy márpedig a krumpli ára 2 forint 20 fillér mindenhol. Na az most éppen nincs sehol csak észak-koreában, mindenhol máshol a kínálat kereslet határozza meg az árakat. A bentley 100 millió, az opel 5 millió, mindenki azt vesz amit akar. Az iOS piacon résztvenni 400 millió évente, saját platformot kiépíteni meg x millió évente, szabad a választás.
    És ha holnap duplájába kerülne az office, akkor tökre ennyit tudnál tenni, hogy kifizeted, vagy keresel más megoldást, nem tudnád beperelni őket, hogy megint legyen a fele, vagy neked igazándiból csak a negyedét éri meg, adják annyiért. Sőt MS éppen most dolgozik azon, hogy ne is legyen egyedi office vételi lehetőség, hanem mindenki menjen be a havídíjas O365be, na ott majd lesz vmi védettség, hogy ne tudja duplázni a havidíjat hétfőről keddre, de hosszabbtávon ott is fog tudni emelni és nem lesz apelláta.

  • Norb79

    őstag

    válasz szaszyka #100 üzenetére

    Xboxon csak az MS storeján keresztül érhető el (csúnya monopólium, halál rá), playstationon csak a sony storeján keresztül érhető el (csúnya monopólium, halál rá), switchen csak a nintendo storeján keresztül érhető el (csúnya monopólium, halál rá), androidról meg ugyanúgy kirakták (csúnya monopólium, halál rá). Ilyen időket élünk, mindenki monopólium!

Új hozzászólás Aktív témák