Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunfi

    őstag

    válasz Norb79 #41 üzenetére

    Egy szót sem ejtettem az ökoszisztémáról. A Nokia hasonlatod erőssen sarkított, ezelőtt ~15 évvel a normál telefonokat kezdték el kiszorítani az érintőkijelzős okostelefonok.

    (#44) CharlieDrop
    Jogos, az még csak egy zenelejátszó volt, habár az első 2 évben csak Mac eszközökkel tudtad használni. Viszont akkor az Apple a zeneiparba tenyerelt bele és ott senki nem védte az EMI vagy a Sony BMG-t. Talán ebben szerepet játszhatott az, hogy a felhasználó is jól járt.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • janeszgol

    félisten

    válasz Norb79 #62 üzenetére

    Ó igen? Na ezt nem tudtam. Látod CptAdamica, így kell beszélgetni. Konkrétumokat kell írni.

    Én úgy tudom, hogy az Epic részéről lett volna tárgyalás, csak az Apple elzárkózóott. Ekkor helyezték el a kívülre mutató linkeket.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • bunfi

    őstag

    válasz Norb79 #53 üzenetére

    De hogy szorították ki, ha ma már lehetetlen? Mert többletet nyújott az okostelefon a normál telefonhoz képest. Mi lenne az a termék, amely ma az okostelefonhoz képest nyújtana ilyen többletet? Én sem tudom, de ha ugyanezt a piacátrendeződést fogja kiváltani, akkor megvan a kérdésre a választ.

    Miért ne lehetne ma is saját ökoszisztémát létrehozni, innoválni?
    Ha lehet, akkor miért nem sikerült sem a Microsoftnak, sem a Samsungnak?

    Hogy tudott az android elterjedni az ios mellett?
    A Google jelentős összegeket invesztált az opreációs rendszerbe, valamint a készülékárak alacsonyabbak voltak, mint az iPhone ára.

    Hogy tudott mindkettő elterjedni a symbian mellett?
    Mert a Symbian egy borzasztóan rétegtermék volt, mint a Windows CE. Az üzleti készülékek piacán szerzett részesedése a funkcionális többleten és a koncepcionális különbségen alapult, a terjedésének katalizátora azonban a normál telefonok okostelefonra való cseréje volt. Miért tudott a BlackBerry még nagyon sokáig piacon maradni az iOS vagy az Android mellett? Mert olyan extra szolgáltatásokat nyújtottak, ami miatt megmaradt a fizetőképes kereslet és (még egy darabig) megtartották a összességében nem túl jelentős részesedésüket.

    Hogyhogy a huawei most képes új ökoszisztémát létrehozni?
    Még egyáltalán nem biztos, hogy képes, inkább kénytelen. Jelenleg a tűzvonalba kerültek az USA-Kína gazdasági háborúban és nem csak a szoftveres oldalt érinti a probléma: [link]

    Ha a fortnite akkora erő, hogy az ios meg az android is meg lehet tisztelve, hogy ott egyáltalán elérthető volt, akkor ez miért nem elég a piacra lépéshez, hiszen az apple és a gugli semmit nem tesz hozzá, ahogy az többször is olvasható volt?
    Itt kölcsönös függésről beszélhetünk, jelenleg számos fél úgy érzi, hogy mind az Apple, mind a Google feltételei egyre vállalhatatlanabbak. Ennek a trendnek próbál önös érdekből katalizátora lenni az Epic a vitatható helyzetfelütéssel és azóta folytatott PR tevékenységükkel. De ettől függetlenül még probléma, hogy megkerülhetetlen szereplők és vásárlókkal fizetettetik meg a 30%-ot.

    Ott a mindentvivő fortnite, az isteni szellemi termék, az apple nem tesz az egészhez hozzá az ég egy adta világon semmit, akkor puff, ott a siker receptje. Huawei is próbálkozik, az epic miért nem?
    Mert mind mondatam a Huawei kénytelen és az operációs rendszer fejlesztés, testreszabás tekintetében évtizedes előnyben vannak.

    Nem értem. De mondom az apple volt ostoba anno, hogy nem a nokiát perelte, hanem önálló utakra léptek, nem is sikerült nekik, hiszen megmondtad, lehetetlenség, minden monopólium, hiszen minden piac le van fedve résztvevőkkel 100%-ban, ha elég ügyesen határozza meg a piac fogalmát az ember, akkor 1-2 résztvevővel és lehet szörnyűlködni!
    A Nokiát a termék funkciótöbblete miatt nem kellett, a szükséges technológiákat a FRAND keretén belül megkapták. Ellenben azóta számos szabadalmi pert indított a versenytársai ellen (pl. Samsung). A probléma pontosan ez, hogy a piac majdnem 100%-át 2 cég fedi le és szörnyülködök is, hogy ennek a fogyasztó számára negatív hatásait magyarázni kell.

    A coca-cola piac 100%-át is egy cég fedi le!
    Ezzel nem tudom mit akartál mondani... de ha a Pepsi - Coca-cola relációra gondoltál, akkor abban az esetben is jól látható, hogy a vásáló látja kárát. Pl. az 1,75 literes kiszerelés története.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • szaszyka

    senior tag

    válasz Norb79 #103 üzenetére

    Én, mint végfelhasználó megvehetem a játékot 6 platformon, ez mitől lenne monopólium? Akkor lenne monopólium, ha csak 1-2 helyről tudnám beszerezni. Senki nem kötelez arra, hogy milyen platformon, milyen eszközön játszak. Kicsit szánalmas az Epic vergődése, hiszen nem egyetlen platform hozzáférhetőségén múlik a túlélése.

    Lenovo Thinkpad X220 :D

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz Norb79 #103 üzenetére

    Androidról nem egészen rakták ki őket, ott nincs a Google boltjának monopóliuma. A Galaxy Store-ban például ez lett a megoldás. Letöltheted az Epic appját, ahonnét meg a Fortnite-ot, vagy más egyéb Epic játékot.

Új hozzászólás Aktív témák