Hirdetés
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Asztali PC-s teljesítményt ígér az AYANEO közelgő kézikonzolja
- OLED TV topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- DUNE médialejátszók topicja
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Kompakt vízhűtés
- Kinéztél egy RTX 5060 Ti-t? Lehet, jobb, ha lecsapsz rá!
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
geckowize
őstag
Hello!
Tervezés előre 2 évre
Sajnos nem lehet előre tervezni 2 évre előre, elég csak megnézni a most 2 éves tabokat.Például vegyük a Samsung Galaxy Tab 10.1 tabletet, ennek kijelzője 149 ppi pixelsűrűségű, ami mondhatni elég gáz a mostani FullHD-sokhoz képest. Bár a Samsung idén (!) kiadott ugyanezen tablet 3. változatának is ugyanennyi, ráadásul egy árban van az FHD10-zel, így aztán nem is volt kérdés, melyiket választom...Ez a gép egyébként 226 ppi pixelsűrűséggel rendelkezik, ami még mindig nem egy retina szintű (telóknál 326 ppi, taboknál 264 ppi számít retinának), ennek ellenére én tűélesnek látom a képet.
Továbbá SGT10.1 hardvere 2 x 1 GHz + (Tegra2) GeForce grafikus mag, hát nem egy acélos hardver manapság, de 2 éve még ha nem is az élmezőnybe tartozott, azért a dual-core proci még a felsőkategória sajátossága volt.
2 év múlva lehet, hogy már a QXGA (2048x1536) kijelzős tabletek lesznek többségben és a 4K-s (3840 x 2160) tablet lesz az, ami most a fullhd.
Akkorra már a Snapdragon 600/800 féle 4 x 2 GHz-es proci ha nem alap tulajdonság lesz, akkor minimum középkategória.
Ezt mégpedig abból jóslom, hogy 2 éve az SGS2 SoC jelentette prociban a csúcsot, ami 2 x 1,2 GHz, és lássuk be, mára már eléggé elterjedt lett, középkategóriás telefonoknál. (Megjegyzem, itt csak a procira gondolok, a GPU attól még nem biztos, hogy Mali-400MP4 szinten van.)
GPU-ban is várható addigra nagy előrelépés, de ez a kijelzőfelbontás növekedésével nyilvánvaló is.Valószínűleg android 5.x fog futni rajtuk, amely remélhetőleg tartalmazni fog olyan kényelmi funkciókat, amelyeket más gyártók a saját romjaikba raktak és alapból nincs benne a stockban, vagy esetleg a népszerű főzött romokból vesznek át hasznos megoldásokat. Ezen kívül számíthatunk egy design váltásra is, mint a Gingerbread/ICS váltásnál.
Persze az is lehet, hogy folytatódik a jelenlegi verziófrissítési gyakorlat, hogy a mostani 4.4 Kitkat után a 4.5, majd 4.6, majd 4.7 és további verziókon keresztül apró, nem látható, átlagfelhasználónak kb nem is létező funkciókkal bővül majd a rendszer. Ez sajnálatos lenne.Most kicsit eltértem a témától, de arra akartam utalni, hogy ez a gép 2 év múlva nem hiszem, hogy labdába rúghat az akkor megjelenő gépekkel, nagyon max a középkategóriásokkal.
LTE vs Wi-Fi only
Ebben kérdésben én azt mondom, ha nem kell állandó netkapcsolat, illetve van már ígyis egy wifi hotspot képes, mobilnettel rendelkező teló, akkor elég a wifi only.Hardverben is van különbség egyébként:
- LTE: Qualcomm APQ8064 SoC, ami 4 x 1,5 GHz Krait 200-as proci és egy Adreno 320-as (400 MHz-en ketyegő) GPU-t tartalmaz- Wi-FI: Intel Atom Z2560 SoC, ami 2 x 1,6 GHz-es Hyper-Threading-es, tehát virtuálisan 4 magos Saltwell procit, valamint egy PowerVR SGX544MP2-es (ugyancsak 400 MHz-en ketyegő) GPU-t tartalmaz.
Továbbá ez a SoC nem ARM architektúrájú, hanem x86-os, ami a Google Play Áruházon lévő appok 10%-ával inkompatibilis, bár ebből én kb semmit nem vettem észre, talán egyedül az Aldiko e-Book reader nem mindig akart működni (pedig mielőtt vettem, más már írta, hogy pont ez az app minden gond nélkül ment x86oson)Tehát ha fontos az állandó, gyors netkapcsolat és a teljesítmény (a natív 4 mag miatt és GPU is erősebb, na meg biztos, hogy az ARM kompatibilis mindennel), akkor az LTE-s változat jobb.
Ha jobban számít a pénz, és elég, ha wifi hiányban néha telóról hotspotoznak, valamint az x86 miatti elhanyagolható (?) rizikót és emellett a kicsit gyengébb teljesítményt is bevállaljátok, akkor a sima wifiset javaslom.A gyengébb teljesítményt úgy értem, hogy papíron erősebb a Qualcommos SoC-cal szerelt, de én mint egy Intel-es gép tulajdonosa nem tudok olyanról beszámolni, hogy befagyott volna, megakadt volna, néhány olyan röccenésen kívül, amikor lapozok a kezdőképernyők között jó sok "kihomegombozott" alkalmazással a háttérben. Jó, azért a Real Racing 3 és a GTA3HD nem fog 100 FPS-sel rohanni max grafikán, ahhoz azért kellene az Adreno 320.
Új hozzászólás Aktív témák
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Elite: Dangerous
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Építő/felújító topik
- Asztali PC-s teljesítményt ígér az AYANEO közelgő kézikonzolja
- Arc Raiders
- Lexus, Toyota topik
- OLED TV topic
- BestBuy topik
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- További aktív témák...
- Apple iPad Mini 6 64GB, Szép állapot,
- Új Teclast T65 Max tablet pc táblagép 4G 13+ IPS 8/256GB
- újszerű iPad 2021 (9. generációs) Wi Fi + cellular 64GB asztroszürke space gray Apple
- Lenovo Tab4 (TB-8504x) tablet leárazás !!AkciÓÓ!
- ThinkPad X1 Tablet 2. Gen 12" 2K Touch Win11 Tablet i5-7Y57, 8GB/256GB, billentyűzet, üzletből, gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkBook 13s-IML - i5-10210U I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3523
- Panasonic CF-20 ütésálló, ipari notebook & tablet számlával, garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T430 - i5-3GEN I 4GB I 320GB I 14" HD I Cam I W10 I Garancia!
- iKing.Hu - Apple iPhone 14 Stílusos megjelenés, megbízható teljesítmény
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


