- Steampunk hangulatú, nem túl drága, de fémházas klaviatúrát mutatott be a Yunzii
- Közel 100 maggal érkezik a kínai szerverprocesszor
- Félkörpanorámás ASUS ház érkezett a nem túlságosan drága halmazba
- Rejtett csatlakozós VGA MSI módra
- Powerbank választás okosan: mAh, Wattóra, PD... mit jelentenek valójában?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Rejtett csatlakozós VGA MSI módra
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Androidos tablet topic
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Közel 100 maggal érkezik a kínai szerverprocesszor
- Adatmentés - HDD - SSD - Flash
Új hozzászólás Aktív témák
-
joysefke
veterán
válasz
Tuco Ramirez #102 üzenetére
Igen, így van, és a G850-i5 3550 váltás nálam nagyon komoly javulást hozott, de voltak csaták, ahol még ivy i5-el sem volt az igazi. írtam is, hogy más okból (nem az elégtelen magszám miatt) nem volt jó a Pentium SC2-höz. Azt ne felejtsük el, hogy a 3550 órajele max turbóval egy magon 3,7GHz, ez állt szembe a G850 2,9GHz-ével és akkor arról még nem is beszéltem, hogy C2C is gyorsabb 10-15%-al az ivy (3550) mint a sandy (G850). Tehát ja egy Sandy i3 még SC2-ben is elvérzik egy i5-el szemben, de itt nem a kevés mag, hanem az alacsony freki miatt.
-
joysefke
veterán
válasz
Tuco Ramirez #100 üzenetére
Bár más okból, de az SC2-höz sem elég a G850 (és nyilván a G860 sem) /alacsony az órajelük/. Kegyetlenül szaggatnak a kicsit is nagyobb csaták vele. Az i5 javított a helyzeten, de teljesen nem oldotta meg.
J.
-
joysefke
veterán
válasz
Tuco Ramirez #93 üzenetére
Ez még a multiplayer játékok többségére is áll.
Kivéve a Batllefield 3/4-et, kivéve a FC3 meg Crysis multiját, meg kivéve mindenféle nagyobb étkű MMO-t.
Én azt mondom, ha valaki 30-50E forintért vesz magának VGA-t (ami ugye a Te példád volt), akkor nem ördögtől való a gondolat, hogy ilyesmi multikkal is akar értelmesen játszani.
J.
-
joysefke
veterán
Nézd nekem G850-em volt, melyet lecseréltem egy i3 3550-re, mindkettő mellett ugyanaz a GTX660OC volt. Ég és föld a kettő. G850-el masszív mikrolaggjaim voltak FHD-ban mindenféle újabb játékokkal.
Én kipróbáltam.i3 ereje fhd.ben elég mert ott a vga.t terheli a játék.
Meg a procit...
J.
-
joysefke
veterán
válasz
Tuco Ramirez #91 üzenetére
Egy vékony hardcore réteg kivételével a PC játékosok többsége 30-50k körüli VGA-ban gondolkodik egy új gép vásárlásánál, emellé pedig az esetek többségében bőven jó egy i3-as proci is
Már vagy ötször le lett írva a topikban, hogy ez így nem igaz. Akkor lenne igaz, ha kikötnéd, hogy az illető 30-50E forintból vesz VGA-t ÉS hanyagolja az erőforrásigényesebb multiplayer játékokat, vagypedig nem hanyagolja őket, de megelégszik a zsákmányállat szerepével. Nos ez így számomra nem életszerű.
Nézd meg a linkelt oldalt, mit tud produkálni az i3 egy éhesebb játékban:
http://logout.hu/cikk/fx-8350/bovites.html
A FC3 szekcióban pl látszik, hogy nem is az alacsony FPS-el van baj, hanem, hogy be-beszaggat. (A pentium persze még tragikusabb, de annak mentségére legyen mondva, hogy annyiba is kerül)
J. -
joysefke
veterán
Jó cikk, szép grafikonokkal, dícsérendő az efajta közösségi munka!
bár ahhoz, hogy korrekt konklúziót tudj levonni az "elegendően kihajcsa-e" illetve játszható-e témakörben szvsz a jelenlegi teszteket ki kellene egészíteni (tehát nem helyettesíteni, hanem kigészíteni) egy frame time méréssel is. Itt a logouton már volt 1-2 ilyen teszt, sajnos tipikusan kevesebb játékon végrehajtva.
Véleményem szerint az átlag FPS grafikonok csupán a különböző CPU-k egymáshoz képesti erősorrendjéről számolnak be. A nagyon alacsony értékek természetesen diszkvlifikálni tudnak egy egy rendszert (ergó nem lesz ajánlott), de annak eldöntésére, hogy egy adott játék élvezhető futtatásához elég-e a mondjuk az átlag 40 FPS-t nyomó rendszer nem elég a min meg az átlag FPS mérése, hanem ténylegesen frame time-ot kéne nézni, illetve a frame time-ok százalékos eloszlását.
Mint mondom az átlag FPS grafikonoknak szerintem komoly, de a kérdésben nem elégséges kifejezőereje van, míg a minimum FPS-t egyszerűen nem tudom értelmezni, nem nyújt számomra emészthető információt, általában meg sem nézem, mert érdektelen:
Az átlag FPS grafikon elmondja az erősorrendet, a frame time eloszlás-görbe, pedig kifejezi, hogy az adott konfig az adott játékot adott felbontásban élvezhetően elfuttatja, vagy sem.Mod:
Az irományomat végigolvasva most tudatosult bennem, hogy a "kihajcsa-e" témakörre elapvetően megadtad a választ (mennyit gyorsul a VGA egy gyorsabb procitól), csupán a játszható-e kérdésre nem.J.
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Szólánc.
- Felpúposodott egy Galaxy Ring, a Samsung besegített
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Samsung Galaxy Watch8 és Watch8 Classic – lelkes hiperaktivitás
- Kuponkunyeráló
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Filmgyűjtés
- További aktív témák...
- iPhone 17 Air 256GB Space Black Bontatlan, aktíválatlan!
- Ryzen PC 9800X3D - RTX 5070 TI - B850 TUF - 32GB DDR5 - 1 TB M.2 SSD - 360 AIO/Garanciás-Beszámítás
- iPhone 16 PRO MAX 256GB 3 hónapos MEDIAMARKT számla! 2028 júniusig Apple garancia! Akku 100%!
- Dobozos , garanciális 27"-os Acer Nitro ívelt monitor leárazás
- Apple Macbook Air 13,6 M4 16GB/256GB - 7 Ciklus - 100% Akkumulátor - MAGYAR - Ezüst - 3 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3421
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 16 Pro 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- SanDisk Extreme Portable 8TB (SDSSDE61-8T00-G25)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest