- Különleges konzollal köszönti a 25 éves Xboxot a Microsoft
- Hét további játékot gyorsít a csodafegyverével az Intel
- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Apple MacBook
- Különleges konzollal köszönti a 25 éves Xboxot a Microsoft
- Projektor topic
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Akkuban valószínűleg nem fejlődik a Galaxy Tab S12 Ultra
- Objektívek topikja
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- 3D nyomtatás
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
zolokas
senior tag
Sziasztok,
Dune HD Pro Vision 4K készülékem van nem rég vettem, be szeretném üzemelni, de a távirányító fel le gomb nem működik mikor a nyelvet ki akarom választani. Remote R4 távirányító járt hozzá világítós, Bluetooth párosítva lett működik pedig, a dune media app is felraktam meg találja ip cím szerint a boxot, de azon se működik csak a ki be kapcsolás gomb, többi funkció nem pl a fel le gomb. Valaki tudna segíteni mit kell nyomni a távkapcson hogy működjön? köszönöm
-
Tuto
aktív tag
Nálam ez :
[link]
De alapvetően a RLT procisok hozzák az elvárásokat.
Ezek a modellek 50-60eFt-ért használtan megvehetők, szerintem most is van fenn ilyen modell, de lehet én is felteszem rövidesen, mert HDD-t fogadó modellre ácsingózok :-) -
s_henderson
csendes tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni médialejátszó kiválasztásában.
Már több mint 10 éve egy netgear neo tv550et használok! Imádom, de sajna csak full hd az amit tud.
Most ruháztam be egy samu q90t tv-re és ehhez szeretnék egy mindent lejátszó, optikai kimenettel rendelkező, 4k hdr10+ támogatással bíró médialejátszót beszerezni a közeljövőben. Mivel már van elég sok 2160p hdr anyag ami elérhető, ideje lecserélni a neotv-t.
Mit ajánlotok? Árba max 60-70e ben gondolkodnék.Köszönöm a segítségeteket!
Üdv. Balázs
-
W_i_n_i_B
újonc
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni médialejátszó kiválasztásában.
Már több mint 10 éve egy netgear neo tv550et használok! Imádom, de sajna csak full hd az amit tud.
Most ruháztam be egy samu q90t tv-re és ehhez szeretnék egy mindent lejátszó, optikai kimenettel rendelkező, 4k hdr10+ támogatással bíró médialejátszót beszerezni a közeljövőben. Mivel már van elég sok 2160p hdr anyag ami elérhető, ideje lecserélni a neotv-t.
Mit ajánlotok? Árba max 60-70e ben gondolkodnék.Köszönöm a segítségeteket!
Üdv. Balázs
-
Tuto
aktív tag
-
troviko
senior tag
Ezt az árat akkor tudnám értelmezni, ha lenne benne CI+ kártya foglalat, és fel is tudna venni pl UPC TV adást.
De nem tud. Így azért nincs értelme ennek a kütyünek, mert amire ez képes, azt tudja a 4K-s TV-m is.
De ha valamit mégsem, akkor azt tudja a PC-m, ami rá van kötve a TV-mre.
Még ha androidos lenne, futna rajta az összes Play Store app, akkor talán jó lenne alacsony fogyasztású szervernek, letöltő központnak, böngészőnek, de nem droidos.
Szóval ez így ebben a formában teljesen felesleges. -
Gulyopapa
addikt
Nekem 40.000-ért van Himedia Q5 Pro.
Mindenevő... -
M@trixfan
addikt
Ez nagyon drága lett, kétség nem fér hozzá. Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy azért van különbség lejátszás és lejátszás között. Most általánosan gondolom, nem feltétlen a Dune-vel kapcsolatban konkrétan. Nem mindegy mi történik a színterekkel, milyen a Chroma Upscale sima lejátszáskor. A nem natív felbontások felskálázásában is lehet ég és föld.
-
kalifa777
tag
Nagyon nagyon megnyomták a ceruzát.
-
rsf
senior tag
Az ára egy vicc..
Inkább harmad ennyiért egy Wetek Play2 azon legalább valóban HDMI2.0-van.
-
Lacok
őstag
Szépnek szép, de Dune minőség ide vagy oda ez az ár nagyon felül lett lőve.
És még így is sokan meg fogják venni.
-
djnice
veterán
Na ez aztán az igazán elegáns megoldás, két lejátszó, csak hogy lejátszunk mindent. Távirányítókból amúgy is kevés van általában
.Majdnem beleszaladtam a Dunébe, de az 1.4 HDMI kizárta a vásárlását.
Mindegyikkel megy a CEC, csak egy HDMI switchet kell közéjük tenni és 1 gombnyomás az átváltás.
-
dh66e
veterán
A surround fájlok közül a Dolby Atmos fájllal kudarcot vallott,
A legújabb fw frissítésben ez már javítva van.
-
Z10N
veterán
-
access_denied
senior tag
Szerencsére fingom sincs a csilliárd-millárd fps-ekről, processzormagokról, HDMI ki- és bemenetekről és egyéb nyalánkságokról. Ezekben a dolgokban teljesen tudatlan és tájékozatlan módon foglaltam/foglaltunk helyet a megjelenítő előtt kis családom és/vagy barátaim társaságában. Az viszont biztos, hogy mindannyian (a teljesen átlagosnak mondható szemeinkkel és füleinkkel) szinte kivétel nélkül a Dune-re voksoltunk egy az évek alatt itthon "felhalmozódott" 50-300 USD ársávba tartozó 8 db médialejátszó vaktesztje során.(A Dune-t egy Solo és egy Base 3D képviselte.)
A felhőtlen szórakozás érdekében javasolnám mindenkinek, hogy egyszer próbáljon meg a sok műszaki paraméter és egyéb bla-bla helyett a saját szemének és fülének hinni.
maradtam tisztelettel lackokaLehet, hogy eddig nem tűnt fel, de az egész oldal, fórumok arról szólnak, hogy segítünk egymásnak megismerni a technikákat és adott esetben megtalálni az optimális eszközöket.
Ennek fényében kissé érthetetlen a kommented.
-
tatararpad
őstag
És még mondják hogy a pénz nem boldogít. Dehogynem, tessék, megveszi az ember a lejátszót sok pénzért és máris termelődik a placebo, és még a kép és a látás is feljavult

-
Bundyta
tag
Nincs HDMI 2.0, és nem bír a 10 bit HEVC-vel,
A rendszer képes a külső feliratok megjelenítésére, módosítható a karakterek mérete, színe és pozíciója is.
Szokáshoz híven, lehetetlen leprogramozni azt az apróságot, amit pl a VLC Player is tud, nevezetesen bekapcsolni a felirat mögé a takarást. A kis eGreat RS6-om tudja, hála az ukrán srácnak.
a HDMI 1.4 csatoló miatt az Ultra HD tartalmak esetén be kell érni 30 fps képsebességgel.
képes együttműködni USB-n keresztül csatlakoztatott külső vezérlőperifériákkal, de csak akkor, ha azok a bootoláskor már rá vannak dugva.
Nesze fogjad, 110eFt-ért. Vicc.
-
b.
félisten
Szerencsére fingom sincs a csilliárd-millárd fps-ekről, processzormagokról, HDMI ki- és bemenetekről és egyéb nyalánkságokról. Ezekben a dolgokban teljesen tudatlan és tájékozatlan módon foglaltam/foglaltunk helyet a megjelenítő előtt kis családom és/vagy barátaim társaságában. Az viszont biztos, hogy mindannyian (a teljesen átlagosnak mondható szemeinkkel és füleinkkel) szinte kivétel nélkül a Dune-re voksoltunk egy az évek alatt itthon "felhalmozódott" 50-300 USD ársávba tartozó 8 db médialejátszó vaktesztje során.(A Dune-t egy Solo és egy Base 3D képviselte.)
A felhőtlen szórakozás érdekében javasolnám mindenkinek, hogy egyszer próbáljon meg a sok műszaki paraméter és egyéb bla-bla helyett a saját szemének és fülének hinni.
maradtam tisztelettel lackokaEgyszer próbálj meg te is egy 100-150 dolláros igazi Androidos 4K mediaplayert és utána rájössz, hogy lenne hova előrelépnie, főleg ennek a lejátszónak ezért a pénzért. ( Mondhattam volna olcsóbbat is)
-
lackoka
tag
Szerencsére fingom sincs a csilliárd-millárd fps-ekről, processzormagokról, HDMI ki- és bemenetekről és egyéb nyalánkságokról. Ezekben a dolgokban teljesen tudatlan és tájékozatlan módon foglaltam/foglaltunk helyet a megjelenítő előtt kis családom és/vagy barátaim társaságában. Az viszont biztos, hogy mindannyian (a teljesen átlagosnak mondható szemeinkkel és füleinkkel) szinte kivétel nélkül a Dune-re voksoltunk egy az évek alatt itthon "felhalmozódott" 50-300 USD ársávba tartozó 8 db médialejátszó vaktesztje során.(A Dune-t egy Solo és egy Base 3D képviselte.)
A felhőtlen szórakozás érdekében javasolnám mindenkinek, hogy egyszer próbáljon meg a sok műszaki paraméter és egyéb bla-bla helyett a saját szemének és fülének hinni.
maradtam tisztelettel lackoka -
csabi63
senior tag
"itt egészem más kategóriáról van szó mind a kép, mind a hang tekintetében."
Tell me more...

hang: passthrough
kép: hdmi digitális továbbítás, lényegében passthrough
no comment110ezerért agymosást is adnak hozzá?
(#50) nfsu17: nem felkonvertálásról beszélünk, hanem natív-tv felbontású anyagokról, fhd tv-n fhd forrást játszunk le. Azért egy 4K lejátszót ne az SD anyagok felkonvertálási minősége alapján értékeljünk...
Pedig biztos van aki azért vesz drága 4K lejátszót, hogy a moslék SD-ből próbáljon valami kevésbé moslékot csinálni.
-
SunMount3r
nagyúr
Na most már kíváncsi vagyok, hogy ez a "képminőség" vita itt milyen infóhozadékkal és eredménnyel fog tovább zajlani...
(Nekem most film helyett is jó lesz, hozom is popcornt
...) -
junkpod
nagyúr
Értem, akkor bizonyosan a Sigma chip, a Realtek meg a számítógépeken futó VLC a hülye, hogy 1000 vagy 23,81 fps-t látnak csak ezekben a fájlokban
A Shield TV-t meg az androidos megoldásokat ne emlegessük most szerintem, aki ért ezekhez, az tudja, hogy itt egészem más kategóriáról van szó mind a kép, mind a hang tekintetében."itt egészem más kategóriáról van szó mind a kép, mind a hang tekintetében."
Tell me more...

hang: passthrough
kép: hdmi digitális továbbítás, lényegében passthrough
no comment110ezerért agymosást is adnak hozzá?
(#50) nfsu17: nem felkonvertálásról beszélünk, hanem natív-tv felbontású anyagokról, fhd tv-n fhd forrást játszunk le. Azért egy 4K lejátszót ne az SD anyagok felkonvertálási minősége alapján értékeljünk...
-
junkpod
nagyúr
inkább ötöde

kpbendeguz: "Androidos kütyün pedig nem kapsz kadencia helyes lejátszást." ez a kijelentés nem igaz.
(#19) envagyok : és itt az igazság, csak 19 hsz-t kellet rá várni
A távirányító tényleg vicc, annyiban különbözk a kinai boxokétól, hogy azokon a branding helye ki van hagyva... 
-
Jack@l
veterán
Pedig nem mindegy, hogy a 0-kat és 1-eseket mi dekódolja és küldi ki a tévé felé.
Van itthon 3 set top boxom is, mind ugyanarra a tévére kötve.
Az egyiknek botrányosan rossz az sd adások 1080i-re felkonvertálása, a drágább STB-nak már sokkal szebb képe van, de a dune adja a legszebb képet. Nem mennék bele, hogy mi az a szép, aki előtte ül, az úgyis látná.
Aztán ott a tévé beépítettje, az a legrosszabb ezek közül. A 720p-t 1080-ra feltolva a vonalak recésednek (a dune-ön miért nem?), az egész nem szép.
Nem akarom a dune-t dícsérni (pedig megtehetném), de ne ragadjunk már le ott, hogy a tévének tök mindegy milyen jelet kap, azt úgyis egyféleképpen fogja megjeleníteni.
Évekig néztem ezzel az olcsó STB-al a ronda sd adásokat, mert azt hittem, hogy a tévé ennyit tud.
Aztán amikor megnéztem a dune-ről az adást, akkor leesett, hogy a tévének semmi baja, előtte van a hiba. Tehát nem a tévé a ludas a szar képért jelen esetben, ő csak azt jeleníti meg, ami érkezik felé.
Ha rossz deinterlace-t használnak mondjuk a sw-ben, vagy csak simán ócska a chipset, máris kész a pocsék kép, amiről a tv nem tehet.Azt hogy milyen algoritmus skáláz fel, vagy épp milyen filtert küldessz a videóra az teljesen rajtad múlik. (már ha értesssz hozzá és bele tudsz nyulni a rendszerbe)
Ezek mind számítógépek, a bitek ugyanugy szaladgálnak bennük, az oprendszeren és lejátszó progin mulik minden.
A 10e-es lejátszómra pl. tudok rakni két androidos rendszert, egy linux alapu médialejátszós OS-t, vagy akár egy fullos dektop ubuntu-t. Elhiheted hogy jobb képet tudok kihozni belőle mint a duneből, már csak azért is mert a benne lévő proci/igp vagy kétszer gyorsabb.(4K60fps x265-el rezzenésmentesen viszi) -
nfsu17
veterán
Pedig nem mindegy, hogy a 0-kat és 1-eseket mi dekódolja és küldi ki a tévé felé.
Van itthon 3 set top boxom is, mind ugyanarra a tévére kötve.
Az egyiknek botrányosan rossz az sd adások 1080i-re felkonvertálása, a drágább STB-nak már sokkal szebb képe van, de a dune adja a legszebb képet. Nem mennék bele, hogy mi az a szép, aki előtte ül, az úgyis látná.
Aztán ott a tévé beépítettje, az a legrosszabb ezek közül. A 720p-t 1080-ra feltolva a vonalak recésednek (a dune-ön miért nem?), az egész nem szép.
Nem akarom a dune-t dícsérni (pedig megtehetném), de ne ragadjunk már le ott, hogy a tévének tök mindegy milyen jelet kap, azt úgyis egyféleképpen fogja megjeleníteni.
Évekig néztem ezzel az olcsó STB-al a ronda sd adásokat, mert azt hittem, hogy a tévé ennyit tud.
Aztán amikor megnéztem a dune-ről az adást, akkor leesett, hogy a tévének semmi baja, előtte van a hiba. Tehát nem a tévé a ludas a szar képért jelen esetben, ő csak azt jeleníti meg, ami érkezik felé.
Ha rossz deinterlace-t használnak mondjuk a sw-ben, vagy csak simán ócska a chipset, máris kész a pocsék kép, amiről a tv nem tehet. -
Duree
veterán
Na ilyet biztosan nem veszek, kicsit nagyon drága.Marad a Raspberry PI3.
-
sebgutkopf
őstag
Már 2015-ben is tudtak a telefonok is 4k/30-at felvenni. Én pl szeretnék nem 1-2 évre media playert venni, a mostanim 6 éves és most lesz cserélve. Tehát olyan lejátszót szeretnék, amit legalább 2022-ig használni tudok. Magyarul időtálló, vagy ha jobban tetszik némileg hosszabb életciklussal szeretném használni. Ezt figyelembe véve pedig tovább gondolva, hogy vajon meddig elég a 4k/30p?
A saját fényképezőgépemmel pl még azért videózok mindig hull HD-ban, mert ott megy az 50/60p. Akkor fogok 4k-ra átállni, ha ott is tudok 50p-vel felvenni és azt meg is tudom úgy jeleníteni a számítógépen kívül is.
-
Jack@l
veterán
Értem, akkor bizonyosan a Sigma chip, a Realtek meg a számítógépeken futó VLC a hülye, hogy 1000 vagy 23,81 fps-t látnak csak ezekben a fájlokban
A Shield TV-t meg az androidos megoldásokat ne emlegessük most szerintem, aki ért ezekhez, az tudja, hogy itt egészem más kategóriáról van szó mind a kép, mind a hang tekintetében.Hö what? Kép is, hang is digitálisan divatos manapság... Onnantól kezdve meg a tévé a ludas a szar képért.
Lehet aki értett ezekhez 10 éve, még aszonta hogy a sigma a király, de már nem olyan időket élünk. -
access_denied
senior tag
A technika rohamosan fejlődik, meg nem tudom jósolni, hogy mikor, de lesznek 4K@50, 60 fps otthoni használatra szánt kamerák elérhető áron. Én nem szívesen költenék ennyi pénzt egy lejátszóba úgy, hogy előre sejtem, 2 évnél többet nem húzna ki.
-
Dam6
tag
Na ez aztán az igazán elegáns megoldás, két lejátszó, csak hogy lejátszunk mindent. Távirányítókból amúgy is kevés van általában
.Majdnem beleszaladtam a Dunébe, de az 1.4 HDMI kizárta a vásárlását.
Lesznek 30 fps-nél gyorsabb UHD Blu-ray filmek a következő években, vagy mire készül itt mindenki, akinek kevés a 4K/30 fps?
-
Dam6
tag
Értem, akkor bizonyosan a Sigma chip, a Realtek meg a számítógépeken futó VLC a hülye, hogy 1000 vagy 23,81 fps-t látnak csak ezekben a fájlokban
A Shield TV-t meg az androidos megoldásokat ne emlegessük most szerintem, aki ért ezekhez, az tudja, hogy itt egészem más kategóriáról van szó mind a kép, mind a hang tekintetében. -
orbano
félisten
a homokférges borítókép nagyon fifikás lett, respekt

-
access_denied
senior tag
Az szar, se kadenciahelyes, se libreelec nincs rá.
de egy Videostrong K1Plus dvb-t és dvb-s2 tunerrel Libreelec telepítése után megeszi reggelire Kodival.
Ja, és 50usd
Ha meg kell az mvc 3d, akkor vesz az ember mellé egy raspberry pi-t.
A felezett 3d meg megy neki.A távirányítón röhögtem, a 10000ft-os MP-nek is ugyanaz van.
Azért ennyi pénzért vmit fel kellene már mutatni.Na ez aztán az igazán elegáns megoldás, két lejátszó, csak hogy lejátszunk mindent. Távirányítókból amúgy is kevés van általában
.Majdnem beleszaladtam a Dunébe, de az 1.4 HDMI kizárta a vásárlását.
-
gproject
aktív tag
Pár megjegyzést, ha megenged a cikk írója:
1. Természetesen semmi gond az USB-s egérrel és billentyűzettel, remekül működnek a webbnögészőben. Csak dugd rá a Dune-re, még a bootolás előtt!
2. A két japán animés tesztfájlt nem tudom ki vette fel a tesztelésre érdemes fájlok közé, de dobja ki bátran! A VLC mindkettőt 1000 fps sebességűnek mutatja. Más Sigma chipes lejátszó sem játsza le a képet, de kiírja, hogy 1000 fps. Realtek processzoros lejátszók 23,81 fps-t mondanak rá, és ez egyik megy ugyan, de a másiknál szétesik a kép. Nem gondolom, hogy ez normális fájlok, és nem a 10 bit a gond bennük.
3. A VXP 0-20 között állítható, külön a sötét és külön a világos részek kiemelése. Persze, el is lehet rontani a képet, mivel az ideális érték a filmtől függ. De ha jól állítod, akkor csodát tesz, nem eltűnnek a részletek, de kiemelkednek.
4. Soha nem találkoztam problémás Dolby Atmos hangos fájllal, hibátlanul továbbküldi az erősítőnek a Solo 4K az aktuális firmware-rel.nem hibasak a fajlok, a shield tv-m lejatsza az osszeset
fele ennyibe kerul es lehet rajta jatszani is
igaz, nincs rajta ennyi kimenetszerk: az animes fajlokat meg a chromebookom is lejatsza
-
h-yle
addikt
Meg van egy csomó megoldás arra is, hogy kicsi csendes legyen a cucc (pl AMD APU, intel igp...), de a 4k@60Hz HDR miatt tennék csak bele GPU-t. És akkor már játszani is lehet vele, csak egy kontroller kell hozzá.
Vagy lehetne full passzív is hang nélkül. Van itt lehetőség bőven, a Dune csak annyit tud, hogy kicsi és nem fogyaszt sokat. Viszont drága és ocsmány a UI.Száz szónak is egy a vége, aki ezt megveszi sikeres ember nem lehet.

-
Dam6
tag
Pár megjegyzést, ha megenged a cikk írója:
1. Természetesen semmi gond az USB-s egérrel és billentyűzettel, remekül működnek a webbnögészőben. Csak dugd rá a Dune-re, még a bootolás előtt!
2. A két japán animés tesztfájlt nem tudom ki vette fel a tesztelésre érdemes fájlok közé, de dobja ki bátran! A VLC mindkettőt 1000 fps sebességűnek mutatja. Más Sigma chipes lejátszó sem játsza le a képet, de kiírja, hogy 1000 fps. Realtek processzoros lejátszók 23,81 fps-t mondanak rá, és ez egyik megy ugyan, de a másiknál szétesik a kép. Nem gondolom, hogy ez normális fájlok, és nem a 10 bit a gond bennük.
3. A VXP 0-20 között állítható, külön a sötét és külön a világos részek kiemelése. Persze, el is lehet rontani a képet, mivel az ideális érték a filmtől függ. De ha jól állítod, akkor csodát tesz, nem eltűnnek a részletek, de kiemelkednek.
4. Soha nem találkoztam problémás Dolby Atmos hangos fájllal, hibátlanul továbbküldi az erősítőnek a Solo 4K az aktuális firmware-rel. -
sebgutkopf
őstag
-
XtremLor
őstag
-
Aryan
senior tag
-
XtremLor
őstag
De jó, hogy beolvastam ide. Köszi a tippet!

Eddig nem is ismertem a himedia cuccokat. Remélem van ezeknek is valami topicja, mert szeretnék egy új media lejátszót. -
sebgutkopf
őstag
De jó, hogy beolvastam ide. Köszi a tippet!

Eddig nem is ismertem a himedia cuccokat. Remélem van ezeknek is valami topicja, mert szeretnék egy új media lejátszót. -
PuMbA
titán
Alacsony kihasználtság esetén a kártya ventilátorai leállnak, nincs zaj

-
megarambo
tag
A Dune egyszerűen nem tud megújulni..

-
#20691712
törölt tag
Egy jobb mozizos pc meg van 100 alatt es mar a microsoft bloatware-
je is benne van az arban. -
tatararpad
őstag
Ennyi pénzért ha nem sürgős a dolog és fontos a méret, akkor már inkább elgondolkoznék egy Kaby Lake-s NUC-on majd, LE-vel. Ha ilyen döntés előtt állnék, mi szólna a Dune mellett?
-
Partz
senior tag
Ez így van, jelenleg csak stream szolgáltatóknál látni Dolby Vision filmeket. Jövőre ez fog megváltozni, lesznek ilyen uhd blu-ray lemezek, ennél fogva egyre több gyártó fogja támogatni a formátumot. Ezért mondtam, ez még nem lefutott meccs.
-
Jack@l
veterán
Ez még nem lefutott. Jövőre jönnek az első uhd blu-ray lemezek-lejátszók Dolby Vision támogatással, egyre több gyártótól hallani, hogy támogatni fogják ezt a formátumot. Igazából a Dolby fejlesztette az elmúlt 5-10 évben a hdr-t, a jelenleg használt PQ is tőlük van, ők már eleve hdmi 1.4-re terveztek. A DV imitálja a dinamikus metaadatokat, amire hdr10 esetén megint csak egy új hdmi szabvány kell majd. Hdmi 2.1 vagy 3.0 is szóba jött már, ami kezelni fogja a 8k felbontást. Hdr10 egy nyílt szabvány, ezért használja ezt sok gyártó, a Dolby Vision viszont licenszdíjas.
"Ja látom már tényleg két szabvány van erre, viszont a 4k HDR az a hdmi-s."
Félreértések végett, a Hdr10 és a Dolby Vision is egy 4k hdr szabvány. Csak Dolby "jövőt állóbb", támogatja a 8k felbontást és a színenkénti 12 bites kódolást.
De a most kiadott hdr sample-k és lemezek HDR10-esek. (legalábbis amivel eddig találkoztam)
-
Partz
senior tag
Ez még nem lefutott. Jövőre jönnek az első uhd blu-ray lemezek-lejátszók Dolby Vision támogatással, egyre több gyártótól hallani, hogy támogatni fogják ezt a formátumot. Igazából a Dolby fejlesztette az elmúlt 5-10 évben a hdr-t, a jelenleg használt PQ is tőlük van, ők már eleve hdmi 1.4-re terveztek. A DV imitálja a dinamikus metaadatokat, amire hdr10 esetén megint csak egy új hdmi szabvány kell majd. Hdmi 2.1 vagy 3.0 is szóba jött már, ami kezelni fogja a 8k felbontást. Hdr10 egy nyílt szabvány, ezért használja ezt sok gyártó, a Dolby Vision viszont licenszdíjas.
"Ja látom már tényleg két szabvány van erre, viszont a 4k HDR az a hdmi-s."
Félreértések végett, a Hdr10 és a Dolby Vision is egy 4k hdr szabvány. Csak Dolby "jövőt állóbb", támogatja a 8k felbontást és a színenkénti 12 bites kódolást.
-
nfsu17
veterán
olcsóbbért solo light, persze azért olcsóbb, mert keveset tud, de hátha vkinek annyi is elég.
és továbbra is még így is rohadt drága ez IS -
SunMount3r
nagyúr
...viszont a 10 bites 4K HEVC állomány már kifektette.->
...de tény, hogy ha valakinek fontos a 4K HDR videók lejátszása, akkor annak érdemes számba vennie a Dune HD Solo 4K-t.Mondjuk kíváncsi lennék mire lesz majd képes Android alatt és megoldja e ez majd az olyan problémákat, mint a beviteli eszközök esete. Amúgy nem éppen ma bújt ki a kemencéből, szóval túl van már egy pár fw-en gondolom, hogy ha tudták volna, akkor ezeket az alap dolgokat megoldották volna azóta (az alap OS-el)...
Még a VXP-re is kíváncsi lennék, hogyan teljesít a Himedia-s Imprex 2-vel szemben, főleg, hogy itt említve volt az SD anyagok feljavítása. (Nálam például ez is számít.), mert lehet abban tényleg jobb, mint az Imprex...
Node a kb. 45K-s felárat nem biztos, hogy megérné... -
Jack@l
veterán
UI: A Dolby-sat a kutya nem támogatja, csak az LG, Vizio, TCL.
A maradék gyártó + LG mind a HDR10 mögé állt. -
Jack@l
veterán
Denon meg a hdmi.org on is azt olvastam, hogy a 2.0a hozta be a hdr-t. Szóval felettébb érdekes így hirdetni egy lejátszót.
Ja látom már tényleg két szabvány van erre, viszont a 4k HDR az a hdmi-s.
https://www.cnet.com/news/dolby-vision-vs-hdr10-how-to-survive-the-hdr-tv-format-war/ -
envagyok
veterán
Az szar, se kadenciahelyes, se libreelec nincs rá.
de egy Videostrong K1Plus dvb-t és dvb-s2 tunerrel Libreelec telepítése után megeszi reggelire Kodival.
Ja, és 50usd
Ha meg kell az mvc 3d, akkor vesz az ember mellé egy raspberry pi-t.
A felezett 3d meg megy neki.A távirányítón röhögtem, a 10000ft-os MP-nek is ugyanaz van.
Azért ennyi pénzért vmit fel kellene már mutatni. -
Partz
senior tag
Felmerült e már valakiben, hogy tudhat egy lejátszó hdmi2.0a alatt 4k hdr-t?
"What is it about HDR that requires the format extension?
There is additional metadata is that required to deliver the enhancements offered by HDR. HDMI 2.0a adds the ability for devices to be able to transmit/receive this metadata."Inkább 10e-ért egy androidos doboz, azon legalább sima hdmi2 van...
Dolby Vision a 4k hdr-t hdmi 1.4-en már támogatja. Később jött a hdr10-es szabvány, amihez szükséges a 2.0a csatlakozó.
-
Csabroncka
addikt
Szeretem a DUNE-t, a TV102-mel nagyon meg vagyok elégedve. Ez a készülék nem rossz, de árban nagyon elszaladtak, olyan 60-70 környékén lenne az elfogadható ára.
-
g@bo
nagyúr
-
XtremLor
őstag
-
b.
félisten
-
sowi
őstag
ennek itthon, meg ugy szerintem mashol is hatalmas piaca lesz....
-
Jack@l
veterán
Felmerült e már valakiben, hogy tudhat egy lejátszó hdmi2.0a alatt 4k hdr-t?
"What is it about HDR that requires the format extension?
There is additional metadata is that required to deliver the enhancements offered by HDR. HDMI 2.0a adds the ability for devices to be able to transmit/receive this metadata."Inkább 10e-ért egy androidos doboz, azon legalább sima hdmi2 van...
-
XuChi
addikt
110000.- Ft ???? Ezért a hulladékért ??? Ennyiért egy htpc, ami ezerszer többet tud!
-
#54625216
törölt tag
-
b.
félisten
Ez egy asztali lejátszó, tehát a méret, ventillátorzaj, fogyasztás nem az elhanyagolható paraméterek közé tartozik.
Ennyi erővel a trágyarakodó is jobb, mint az Audi A4, hiszen kit érdekel, hogy dög nagy, 200 litert eszik százon, zajos és büdös.
Androidos kütyün pedig nem kapsz kadencia helyes lejátszást.
Szal almát ne a körtével...Helyette kapsz sok más extra szolgáltatást, amit itt nem kapsz, fele ennyi pénzért.
-
Dareiosss
senior tag
Ez egy asztali lejátszó, tehát a méret, ventillátorzaj, fogyasztás nem az elhanyagolható paraméterek közé tartozik.
Ennyi erővel a trágyarakodó is jobb, mint az Audi A4, hiszen kit érdekel, hogy dög nagy, 200 litert eszik százon, zajos és büdös.
Androidos kütyün pedig nem kapsz kadencia helyes lejátszást.
Szal almát ne a körtével..."Androidos kütyün pedig nem kapsz kadencia helyes lejátszást."
Himedia Q10pro, Q5 pro androiddal, S905 ös boxot LibreEleccel tökéletesen kadencia helyesen játszanak le mindent.
-
#54625216
törölt tag
Ez egy asztali lejátszó, tehát a méret, ventillátorzaj, fogyasztás nem az elhanyagolható paraméterek közé tartozik.
Ennyi erővel a trágyarakodó is jobb, mint az Audi A4, hiszen kit érdekel, hogy dög nagy, 200 litert eszik százon, zajos és büdös.
Androidos kütyün pedig nem kapsz kadencia helyes lejátszást.
Szal almát ne a körtével... -
csabi63
senior tag
Nincs HDMI 2.0, és nem bír a 10 bit HEVC-vel, ezek nélkül nem egy jövőtálló lejátszó. De oké, ne tudja. Viszont akkor meg pofátlanul drága.
-
b.
félisten
Vagy 110K ért van laptop is. újan is kijönne egy, de használtan meg főleg, még garival.
-
h-yle
addikt
Nagyon fölé lett lőve. Túl nagy extra szolgáltatást nem igazán nyújt, ez a menü a 15 évvel ezelőtt se lett volna nagy durranás. Ráadásul 110K ért ne legyen már olyan teszt anyag , ami megfekteti, meg kezelje az egeret, billentyűzetet USB-n.
Inkább egy Androidos 4K minibox, fele ennyiért.Az többet is nyújt talán.Kb. 120-130k egy értelmes mozizós PC, de ha játszik a használt akkor annyi se. RX 460 mellett megvan a 4k HDR. Igen nagyobb, és igen van ventilátorzaj, de lejátszik bármit, és nem kell 5 év múlva kidobni, elég egy VGA csere.
Vagy ahogy írtad fele ennyiért egy androidos kütyü.
-
F34R
nagyúr
Nagyon fölé lett lőve. Túl nagy extra szolgáltatást nem igazán nyújt, ez a menü a 15 évvel ezelőtt se lett volna nagy durranás. Ráadásul 110K ért ne legyen már olyan teszt anyag , ami megfekteti, meg kezelje az egeret, billentyűzetet USB-n.
Inkább egy Androidos 4K minibox, fele ennyiért.Az többet is nyújt talán.Fele, meg harmada
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
b.
félisten
Szépnek szép, de Dune minőség ide vagy oda ez az ár nagyon felül lett lőve.
Nagyon fölé lett lőve. Túl nagy extra szolgáltatást nem igazán nyújt, ez a menü a 15 évvel ezelőtt se lett volna nagy durranás. Ráadásul 110K ért ne legyen már olyan teszt anyag , ami megfekteti, meg kezelje az egeret, billentyűzetet USB-n.
Inkább egy Androidos 4K minibox, fele ennyiért.Az többet is nyújt talán. -
cintula187
addikt
Szépnek szép, de Dune minőség ide vagy oda ez az ár nagyon felül lett lőve.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- BestBuy topik
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Az öregebb iPhone-okat felgyorsítja majd az iOS 27, ígéri az Apple
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Renault, Dacia topik
- Suzuki topik
- Könyvajánló
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Autós topik
- További aktív témák...
- PS4 Pro 1TB CUH-7216B fekete használt
- OnePlus Nord CE3 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xbox Series S 512 GB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- AKCIÓ! Gigabyte B650M R7 9800X3D 64GB DDR5 1TB SSD RX 6800 XT 16GB Lian Li Vector V100 850W
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




je is benne van az arban.
Node a kb. 45K-s felárat nem biztos, hogy megérné...


