Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jakobkacsa

    senior tag

    sziasztok

    ASUS A8N-SLI Dx alaplapomon akarok PATA RAID1-et csinálni külső PCI-os kártyán (Kouwell 571B - Silicon Image 0680-as chip) úgy, hogy a rendszerlemez egy SATA HDD.
    sajnos nem sikerül beüzemelni a kártyát, ami eddig SocketA-s rendszeremben tökéletesen működött. a probléma ott van, hogy ha be van kötve a RAID kártya, a gép nem hajlandó a SATA HDD-ről bootolni

    a megvizsgált beállítások:
    1) raidkártya nélkül a gép rendesen elindul, és bebootol a SATA HDD-n lévő rendszerről
    2) csak a raidkártya van behelyezve, rajta egy rendszert tartalmazó PATA HDD-vel, minden más HDD/optikai lehúzva - és a rendszer gond nélkül feláll a raidkártyáról
    3) SATA HDD és raidkártya rendszert tartalmazó HDD-vel is bekötve - ha a BIOSban a raidkártyán lévő HDD-t adom meg első booteszköznek, akkor az a rendszer el is indul
    4) mint az előbbi (SATA HDD és raidkártya rendszert tartalmazó HDD-vel is bekötve) - ha a BIOSban a SATA HDD-t adom meg booteszköznek, a rendszer POST után egyszerűen megáll. Listázza a PCI eszközöket megmiegymást, és még F8 előtt megáll, sőt, effektíve megfagy (nem reagál semmire). ugyanez történik, ha nincs PATA HDD rákötve a RAID kártyára, vagyis a rajta lévő 2 IDE csatorna üres, de be van szerlve az alaplapba.

    nagyon úgy tűnik, hogy az alaplap nem szereti a kártyát, de nem vagyok hajlandó feladni.
    olyan információt kaptam, hogy ez a kártya _mindig_ be fogja tolni magát első booteszköznek, és sehogysem fogok tudni SATA-ról bootolni, ha be van kötve.
    állítás #2: ez a gond nem lépne fel, ha vmelyik alaplapi IDE csatornára kötött PATA HDD-n lenne a rendszerem
    igazak-e a fenti állítások, vagy csak én vagyok béna, és csinálok valami nagy bakit?
    hogyan tudnám mégis rábírni a rendszert, hogy SATA HDD-ről bootoljon, ha be van kötve a RAID kártya?

    köszi

    Dyslexia for cure found!

  • jakobkacsa

    senior tag

    válasz Intelligencs #641 üzenetére

    sima szoftveres 5k-s kütyü
    azért akarom használni, mert a többi (alaplapi 2 db) IDE csati már foglalt- az egyiken egy HDD van, a másikon 2 optikai :)
    igazából nem bánnám azt sem, ha az alaplapi IDE csatin lenne a RAID1 (viszont sajna 1 kábelen lenne a 2 HDD), és a 3. PATA HDD lenne a RAID kátyán, de sajna ez sem működik

    Dyslexia for cure found!

Új hozzászólás Aktív témák